זה לא סוד שרולקס היא יצרנית השעונים המוכרת ביותר והמפורסמת ביותר בעולם, כשגם אנשים שרחוקים מאוד מלהבין במנגנונים מכאניים ולא יודעים להבדיל בין מנגנון אוטומטי למנגנון מתיחה ידני, ידעו לזהות בקלות יחסית שעון של החברה. מסיבה זו בחרנו להתחיל דווקא איתה מדור חדש בגורו – 5 שעונים שהגורו אוהב, כשהפעם נתמקד בשעוני רולקס עדכניים, מהשנים האחרונות. לחובבי הוינטאג’ ביניכם – אל תדאגו, גם רשימה כזו בדרך ..

רולקס סאבמרינר – רפרנס 16610

מתחילים עם הבחירה המובנת מאליה, אולי השעון האיקוני ביותר בעולם, המזוהה ביותר בעולם ולבטח השעון שיש לו הכי הרבה גרסאות הומאז’ והכי הרבה זיופים ברחבי העולם – רולקס סאבמרינר. רולקס מעדכנת אחת לכמה דורות את המראה של הסאבמרינר הותיק, כשהגרסה הנוכחית שלו, רפרנס 116610, היא האלגנטית ביותר מבין כל הגרסאות בהיסטוריה לטעמנו, עם הבזל הקרמי וצמיד האויסטר, השעון אולי היחיד שמתאים לכל הופעה ולכל אירוע (ותרשו לנו להתעלם מהחוקים שקבענו, מותר לנו, אנחנו הגורו …).

עם זאת, הגורו בחר דווקא ברפרנס 16610, בגרסה ה”לא-קרמית”, עם בזל אלומיניום וקייס קטן יותר. הסיבה היא הגודל, שמרגיש נכון יותר על פרק היד של הגורו, וכן הסולידיות שמקנה הבזל מאלומיניום, שאינו מבריק כמו יורשו הקרמי.

רולקס סאבמרינר 16610 שחור

רולקס GMT MASTER II – רפרנס 16710 כחול\אדום – “פפסי”

הוא אמנם לא נמכר כבר מספר שנים, אבל עדיין יש לכם סיכויים גבוהים הרבה יותר להשיג אותו מאשר את הדגם החדש, רפרנס 126710 שהוצג בתערוכת באזל השנה או את הרולקס GMT MASTER II “באטמן”. שעון שמשלב את הקסם הוינטאג’י של רולקס עם אמינות של שעון מודרני, צמיד צר יותר ונוח יותר לעומת הצמיד של הסאבמרינר, לטעמם של רבים וכמובן שילוב הצבעים הקסום של האדום והכחול על הבזל שלו, שהעניקו לו את השם “פפסי” ויהפכו אותו לנושא מצוין לשיחה בכל מפגש שאליו תגיעו כשאתם עונדים אותו.

רולקס GMT MASTER II 16710 פפסי – כחול\אדום

רולקס דייטונה – רפרנס 116520 – לוח לבן

הדייטונה, שעון הכרונוגרף הנחשק של רולקס צבר את התהילה שלו בזכות העובדה שהשחקן פול ניומן ענד את הדגמים המוקדמים בסדרה, אבל גם דגם ה-116520, שהושק בשנת 2000 צבר עדת מעריצים גדולה בקרב חובבי השעונים והפך לסוג של אייקון בעולם השעונים בכלל, בקטגוריית הכרנוגורף ובקטגוריית שעוני הכרונוגרף לשוק הגבוה. הדגם המועדף על הגורו הוא זה עם הלוח הלבן, שמדגיש בצורה מושלמת את הלוחות הקטנים ולוחות הכרונוגרף של השעון ומשתלב נהדר עם צמיד המתכת של השעון.

רולקס דייטונה פלדה 116520 לוח לבן

רולקס סקיי-דוולר – רפרנס 326934 – לוח כחול

הסקיי-דוולר של רולקס (“Sky Dweller“), או “שוכן השחקים“, בתרגום המילולי של שמו, הוא אחת הדוגמאות הטובות ביותר למה הופך את רולקס ליצרנית שעונים מצוינת. שעון ספורטיבי ואלגנטי בעל תאריכון שנתי (“Annual Calendar“) ופונקציית GMT, כיאה לשמו – שוכן השחקים, כשהלוח 24 השעות הקטן משתלב באלגנטיות בלוח של השעון, שמוגן ב-11 עד 14 פטנטים (תלוי בדגם), כשהוא מציג מורכבות מכאנית מושלמת בשעון נוח לשימוש יום יומי, כשכל פונקציות השעון מופעלות באמצעות הבזל. מבין הדגמים השונים בסדרה, הגורו מעדיף דווקא את הלוח הכחול, שמציג גוונים משתנים של כחול ואלגנטיות מאופקת.

רולקס סקיי דוולר פלדה כחול 326934

רולקס דייטג’אסט 36 – רפרנס 116234

הרולקס דייטג’אסט 36 הוא אחד מהדגמים הקלאסיים של רולקס ועוד אחד מהשעונים המזוהים ביותר של החברה. עם גוף בקוטר של 36 מ”מ, השעון האלגנטי הזה מוכיח שכדי לבלוט לא חייב להגיע בגדלים “מוגזמים” והוא יצליח להרשים על פרק היד של כל אדם. בין אם תבחרו בגרסאות עם לוח עם ספרות רומיות או גרסה עם סמני שעות בלבד, לוח לבן, שחור או כחול, צמיד ג’ובילי או צמיד מתכתי רגיל, הדייטג’אסט 36 הוא פשוט בחירה נהדרת.

רולקס דייטג’סט 116234 פלדה עם בזל זהב לבן מחורץ