ברמונט (Bremont) היא אחת מיצרניות שעוני היוקרה המובילות בעולם השעונים. בניגוד ליצרניות שעונים רבות, לא מדובר בחברה שוויצרית או בכזאת שבעלת שורשים עמוקים והיסטוריה בת מאות השנים. החברה הוקמה בשנת 2002 בלבד על ידי שני אחים והיא ממוקמת בעיר Henley-On-Thames שבאנגליה. הגורו החליט שהגיע הזמן להכיר קצת יותר טוב את ברמונט, אז הוא אסף עבורכם 7 עובדות על ברמונט שאתם חייבים להכיר.

1. שוויץ אאוט, אנגליה אין

בברמונט החליטו שלא להשתמש ברכיבים שמיוצרים בשוויץ, כדי להעניק לשעונים של החברה זהות ייחודית ולהפוך אותם לשעונים “בריטיים לחלוטין”. ניק אינגליש, אחד מהאחים המייסדים של החברה, אמר בעבר כי אחת המטרות שלהם בהקמת החברה הייתה שהם יוכלו להסתכל אחורה בעתיד ולהגיד “לברמונט בהחלט הייתה השפעה משמעותית על עולם השעונים”. אינגליש אמר כי גם אם ההשפעה של החברה על התרבות הבריטית תהיה קטנה בסופו של דבר, זה יהפוך אותם לאנשים מאושרים.

הלוגו של ברמונט.
הלוגו של ברמונט.

2. שיתופי פעולה נרחבים

למרות העובדה שמדובר בחברה צעירה יחסית, לברמונט מספר גבוה של שיתופי פעולה עם חברות מכובדות בכל הקשור לעיצוב שעונים וגרסאות מיוחדות. החל משיתוף פעולה עם יגואר, במסגרתו מייצרת ברמונט שעונים בהשראת מכוניות ה-E-Type של החברה ועד לשיתופי פעולה עם הרולינג סטונס, לינלי, יצרנית רהיטים בריטית מובילה, בואינג ונורטון, יצרנית אופנוענים בריטית.

שעון הברמונט Endurance. מקור - ברמונט.
שעון הברמונט Endurance. מקור – ברמונט.

3. יצרנית צבאית מובהקת

ברמונט היא אחת היצרניות המובילות בעולם השעונים בכל הקשור לייצור שעונים עבור יחידות צבאיות ברחבי העולם. על פי נתונים שסיפקה החברה, היא סיפקה מעל ל-10,000 שעונים שונים ליחידות צבאיות שונות ברחבי העולם.

4. תוציא את החוגר שלך

בברמונט מתייחסים בכובד ראש לשעונים הצבאיים של החברה. דגמים מסוימים של החברה מגיעים עם מה שנקרא “Buyer Restricition” – הגבלה על הקונים, כשהשעונים הללו נמכרים אך ורק לאנשים ששירתו באותן יחידות שעבורן יוצר השעון. הדרך היחידה להשיג את אותם שעונים, שמיוצרים עבור יחידות שונות בצבא האנגלי ובצבא ארצות הברית היא באמצעות שוק היד השניה, מה שהופך אותם למבוקשים יותר.

5. שגרירים ייחודיים

כמו כל יצרנית שעונים, גם ברמונט חיפשה לעצמה שגרירים שיהפכו לפנים של החברה. כדי להדגיש את הקשיחות והעמידות של השעונים של החברה, מי שנבחרו לשמש כשגרירים של המותג הם קנטון קול ו-יוישירו מיורה. אם אתם שואלים את עצמכם מי אלה, זה בסדר. מדובר בשני מטפסי הרים מפורסמים, שכבשו כמה מפסגות ההרים הגבוהים בעולם.

שעון ברמונט Kingsman מהדורה מיוחדת לסרט Kingsman. מקור - ברמונט.
שעון ברמונט Kingsman מהדורה מיוחדת לסרט Kingsman. מקור – ברמונט.

6. התרסקות מטוס ראשונה

בשנת 1995, סבל המטוס שבו טס ניק אינגליש ביחד עם אביו, ד”ר יואן אנגליש מבעיות טכניות שבגללן התרסק. האב נהרג במקום ובנו ניק שרד את ההתרסקות אך סבל מפציעות. לאחר שהחלים מהפציעות השונות, החליט ניק, ביחד עם אחיו גיל להתחיל למכור שעונים, במה שהיה הצעד הראשון של השניים בתעשיית השעונים.

7. התרסקות מטוס שניה?!

בסוף שנות התשעים טסו שני האחים ניק וגיל אינגליש במטוס מעל צרפת. בצירוף מקרים מוזר (?) המטוס סבל מבעיות טכניות באוויר והשניים החליטו לנחות נחיתת חירום על חווה בצרפת. בעוד צירוף מקרים מוזר, שלא לומר הזוי, בעל החווה התברר כיצרן שעונים ובעל ידע רב במנועים ובמכונאות. הוא עזר לאחים לתקן את המטוס שלהם ולהחזיר אותו למצב תקין לטיסה. לפני שנפרדו ממנו, האחים אינגליש הבטיחו לו כי לא ישכחו את העזרה שהגיש להם. שמו של החוואי היה אנטואן ברמונט …

7 עובדות על ברמונט
7 עובדות על ברמונט