לפני 64 שנה, החליט רנה באנווארט (René Bannwart), שען מנוסה בענף השעונים, שעבד קרוב ל-15 שנה באומגה ולאחר מכן מספר שנים בפטק פיליפ, כי הגיע הזמן להגשים את החלום שלו ולהפוך ליצרן שעונים, ביחד עם דודו, גסטון רייס (Gaston Ries). השניים ייסדו את Corum וכעבור קצת יותר משנה, בשנת 1957, השיקו את השעון הראשון של החברה. הגורו אסף עבורכם כמה עובדות מפתיעות על יצרנית השעונים ששעון האדמירל שלה הפך כמעט לשם הנרדף שלה. 8 עובדות על CORUM – יצאנו לדרך.

1. משמעות השם Corum

באנווארט היה מוקסם מהמילה “Quorum”, המתייחסת למספר המינימלי של אנשים הנוכחים והכרחיים כדי לקבל דיונים ולקבל החלטות תקפות. באנווארט החליט לפשט את האיות של המילה ל-Corum, כדי שהיא תהיה ברורה יותר לקריאה ולהגייה והחליט לקרוא לחברה שלו בשם הזה.

הלוגו של Corum.
הלוגו של Corum.

2. מה עומד מאחורי הלוגו של החברה

הסמל של קורום הוא מפתח שמצביע לשמים, כמעט נוגע בהם. הסמל נבחר בקפידה והוא אמור לסמל את יכולת ההמצאה, ההתמדה והרוח הנועזת של מייסדי החברה. ההסתמכות שלהם על התכונות הללו היא שסייעה להם במרדף בניסיון להפוך לחברה משמעותית בעולם השעונים.

3. הדגם הראשון של החברה

הדגם הראשון של Corum הושק בשנת 1957, ה-Golden Tube. השעון היה בצורה של צינורית מזהב שמנגנון השעון מורכב בתוכה. הצורה הייחודית של השעון נבחרה כדי לאפשר לשעון להחליק על גבי הרצועה כדי להתאים אותו בצורה הנוחה ביותר לכף היד.

שעון Corum Golden Tube. מקור - Essential Watches.
שעון Corum Golden Tube. מקור – Essential Watches.

4. חיבה מיוחדת לצורות מוזרות

ההצלחה של ה-Golden Tube גרמה למייסדי Corum לרצות ולהתנסות בצורה מוזרה אחרת – הכובע הסיני. הדגם הבא של החברה היה ה-“Chinese Hat”, שהגיע עם גוף שעון שמזכיר את הכובעים שחבשו באותן שנים תושבי סין, צורה שמשכה לא מעט תשומת לב מהצרכנים ברחבי העולם ומיצרניות שעונים אחרות.

שעון Corum מדגם Chinese Hat. מקור - Chrono24.
שעון Corum מדגם Chinese Hat. מקור – Chrono24.

5. האדמירל מגיע לעולם

דגם האדמירל הפך כיום כמעט לשם הנרדף של Corum. השעון הראשון בסדרה הושק בשנת 1960, כשהוא  נקרא על שם מירוץ היאכטות הבינלאומי, ה-Admiral’s Cup. בניגוד לצורה המוכרת היום של שעוני האדמירל, הדגם הראשון בסדרה היה דווקא שעון מרובע, שכלל חריטה של סירת מפרש וצמד המילים “Admiral Cup” על גב השעון.

שעון ה-Corum אדמירל משנת 1960. מקור - HOROBOX.
שעון ה-Corum אדמירל משנת 1960. מקור – HOROBOX.

6. שעון המטבע

ב-Corum המשיכו לחשוב מחוץ לקופסה, כשלאחד הדגמים הפופולריים ביותר של החברה בהיסטוריה, השתמשה החברה במטבע זהב אותנטי של 20 דולרים (ה-Double Eagle – מטבע זהב ייחודי שהיה שווה ערך ל-20 דולרים בשנת 1849) כגוף לשעון. השעון הגיע ללא כיסוי אחורי והפך לאחד השעונים הפופולריים ביותר בקרב אנשי האליטה באותן שנים, כשנשיאים רבים של ארצות הברית ענדו אותו, כמו גם זוכי פרס נובל רבים.

שעון ה-Corum Golden Eagle. מקור - Corum.
שעון ה-Corum Golden Eagle. מקור – Corum.

7. חדשנות ויצירתיות

שעון מפורסם נוסף של Corum היה ה-Romvlvs, שעון שהגיע עם לוח נקי, ללא ספרות, כשספרות השעון נכתבו על גבי הבזל של השעון. דגם מפורסם אחר היה ה-Feather Watch, שכשכמו כן הוא, כלל נוצת ציפור אמיתית, ששולבה בלוח השעון.

שעון Corum Feather Watch. מקור - WorldTempus.
שעון Corum Feather Watch. מקור – WorldTempus.

8. גשר הזהב

בשנת 1980, הצליחו ב-Corum להפתיע, שלא לומר להמם את עולם השעונים, עם ההשקה של שעון ה-Golden Bridge של החברה. השעון הגיע עם מנגנון בצורת בגט, כשהמנגנון משולב בתוך גוף מרובע שקוף מזכוכית ספיר. המנגנון נראה כאילו הוא מרחף בתוך השעון, כשה-Golden Bridge הפך לאחד השעונים המדוברים ביותר באותה שנה.

שעון ה-Corum Golden Bridge. מקור - Corum.
שעון ה-Corum Golden Bridge. מקור – Corum.
8 עובדות על CORUM
8 עובדות על CORUM