עולם שעוני הצלילה מתחלק לשניים. שעוני צלילה סטנדרטיים, כאלו העמידים למים בעומק של עד ל-200-300 מטרים וכאלו העמידים למים בעומקים גבוהים הרבה יותר, של 500-1000 מטרים ואפילו עמוק מזה. אם תרצו – כאלו למשתמשים שרק שוטפים ידיים עם השעון שלהם וכאלו לאנשים שממש נכנסים לבריכה או אפילו מעזים לשחות בים עם השעון שלהם. טאג הויר משיקה שעון חדש בקטגוריה השניה – Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר, שהגיע אלינו במסגרת ההשקות של החברה בתערוכת Watches & Wonders 2022. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5, בקוטר של 45 מ״מ ובעובי של 15.4 מ״מ. השעון מגיע עם בזל קרמי, כשהמאפיין העיצובי הבולט שלו הוא דווקא מגן כתר שהוסיפה לו טאג הויר, אחד מסימני ההיכר של השעונים של פנריי דווקא.

Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור - Revolution Watch.
Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור – Revolution Watch.

לוח השעון מגיע בעיצוב הפסים המוכר של טאג הויר, בצבע שחור. על הלוח אנו מוצאים אינדקסים מתומנים לצד אינדקסים טרפזיים, כשכולם מגיעים עם סופר לומינובה. מחוג הדקות ומחוג השניות של השעון מגיעים בצבע הכתום, אותו אנו יכולים למצוא גם על הרביע האחרון של בזל השעון, שמגיע בצבעים שחור וכתום.

Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור - Revolution Watch.
Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור – Revolution Watch.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של 1000 מטרים, כיתוב אותו ניתן למצוא על לוח השעון, מעל לתאריכון הממוקם בשעה 6.

מגן הכתר המזוהה כל כך עם פנריי. מקור - Revolution Watch.
מגן הכתר המזוהה כל כך עם פנריי. מקור – Revolution Watch.

טאג הויר מצרפת לשעון צמיד טיטניום עם אבזם מתקפל, כשהוא מגיע עם אפשרות כיוונון עדין וכפתורים כפולים לאבטחה מוגברת לעונדי השעון.

Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים מנגנון מעניין במיוחד. קליבר TH-300. מנגנון אוטומטי עם הסמכת כרונומטר, המספק רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון החדש מבית קניסי. מקור - Revolution Watch.
המנגנון החדש מבית קניסי. מקור – Revolution Watch.

מה שמעניין במיוחד במנגנון החדש הוא העובדה שמי שמייצרת אותו במיוחד עבור טאג הויר היא דווקא קניסי, יצרנית המנגנונים המעניינת עליה סיפרנו לכם כאן במגזין ווטשגורו בתחילת השנה שעברה.

הגב המוכר של שעוני הצלילה של טאג הויר. מקור - Revolution Watch.
הגב המוכר של שעוני הצלילה של טאג הויר. מקור – Revolution Watch.

אז מה חדש בעצם?

שעון צלילה מקצועי חדש בסדרת האקווה-רייסר של טאג הויר, שמגיע עם שתי הפתעות – מגן הכתר, אלמנט עיצובי שמזוהה כאמור בעיקר עם פנריי, כשבתוך השעון מסתתרת הפתעה נוספת – הבחירה במנגנון מבית קניסי, יצרנית המנגנונים הצעירה. האם מדובר בסוג של ניסוי של קבוצת LVMH, שייתכן ורוצה להכיר את האיכות של המנגנונים של קניסי, לפני שהם ישתלבו בשעונים נוספים שלה? ימים יגידו …

לוח קריא מאוד ונוח לשימוש. מקור - Revolution Watch.
לוח קריא מאוד ונוח לשימוש. מקור – Revolution Watch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס WBP5A8A.BF0619, יגיע במחיר של 6,000 פרנקים שוויצריים. הוא יהיה זמין לרכישה במהלך חודש יולי הקרוב.

Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור - Revolution Watch.
Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. מקור – Revolution Watch.

השורה התחתונה

בשנה שעברה השיקה טאג הויר את האקווה-רייסר פרופשונל 300, סדרת שעונים, שלפי אנשי החברה, הייתה הבסיס שעליו בנתה החברה את השעון החדש, ה-Aquaracer פרופשונל 1000 סופרדייבר. בטאג הויר מספרים כי מה שהנחה את אנשי החברה בתכנון ועיצוב השעון החדש הוא שמירה על יכולות טכניות גבוהות, כלומר – עמידות למים בעומק של עד ל-1000 מטרים, מבלי להתפשר בכל הקשור לנוחות הענידה של השעון. לא ברור לנו עד כמה השעון הזה יהיה נוח לענידה לכל אחד עם קוטר של 45 מ״מ, אבל אם נזכרים שמדובר בשעון צלילה שאמור להיות, לפני הכל – שעון צלילה מקצועי, אפשר לקבל את הגודל הזה קצת יותר בהבנה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.