מאות מיליוני אוהדי כדורגל ברחבי העולם סופרים את השעות עד לתחילתו של המונדיאל, טורניר הכדורגל הגדול בעולם, שייערך השנה בקטאר. תרשו לנו לא להיכנס למחלוקות ולשערוריות הרבות סביב הטורניר השנה, אנחנו מניחים שאתם כבר מכירים את כל הסיפורים והכתבות הללו. אז במקום לדבר על שערוריות, בואו נדבר על שעונים? ליתר דיוק, על שעון אחד מיוחד – Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse, שעון מבית בולגרי, או ליתר דיוק – ג׳רלד ג׳נטה. מבולבלים? טוב נו, בשביל זה אנחנו פה.

Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse – מפרט טכני

השעון החדש של ג׳רלד ג׳נטה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ״מ. ההשראה לגוף השעון מגיעה מהצורה של איצטדיונים עתיקים (Arena) ומכאן גם שם השעון. גוף השעון מגיע עם גימור מלוטש, כשהצדדים של גוף השעון מחורצים.

Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse. מקור - TimeandWatches.
Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse. מקור – TimeandWatches.

בשעה 9 בגוף השעון אנו מוצאים לחצן לכיוון מהיר לשעה, כשהשעון עמיד למין בעומק של עד ל-100 מטרים.

הגוף המחורץ של השעון. מקור - TimeandWatches.
הגוף המחורץ של השעון. מקור – TimeandWatches.

אם אתם לא מצליחים להבין איך קוראים את השעה בשעון הזה, תרשו לנו להסביר לכם.

לוח אם הפנינה של השעון עם מיקי מאוס. מקור - TimeandWatches.
לוח אם הפנינה של השעון עם מיקי מאוס. מקור – TimeandWatches.

במרכז לוח השעון, העשוי מאם הפנינה, כפי שאתם יכולים לראות, נמצא מיקי מאוס. היד הימנית שלו (זאת שבעצם מצביעה לצד שמאל בגוף השעון) ניידת והיא מציגה את הדקות. חלונית עגולה קטנה מציגה את השעה, כשבחלק התחתון של לוח השעון, קצת מעל ללוגו של ג׳רלד ג׳נטה, אנו מוצאים את התאריכון.

Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר BVL300 של בולגרי. קליבר BVL300 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו מתארים לעצמנו שאתם קצת מבולבלים. לא מבינים אם השעון הזה שייך לבולגרי, או לג׳רלד ג׳נטה. אז תרשו לנו לעשות לכם קצת סדר. בשנת 2000 רכשה בולגרי את המותג ג׳רלד ג׳נטה. המותג ג׳רלד ג׳נטה, הנושא את שמו של מעצב השעונים האגדי, מייצר שעוני מיקי מאוס מאז שנות השמונים של המאה הקודמת, תחת רישיון מדיסני, לצד דמויות נוספות מהעולם המצויר של החברה.

שעון שרק נראה פשוט. מקור - TimeandWatches.
שעון שרק נראה פשוט. מקור – TimeandWatches.

אם השעון הזה נראה לכם כמו גימיק, תרשו לנו לספר לכם שכל לוח מורכב מ-14 שכבות (clichés), המשמשות ליצירת תבנית הצבע של לוח השעון, המבוססת על טכניקת הדפסת פדים. חלק מהאזורים של המוטיב לאחר מכן מצופים בלכה שקופה כדי להוסיף להם ברק, בהירות ונפח. בסך הכל נדרשות יותר מ-20 פעולות ידניות שונות כדי להחיות את מיקי מאוס. מסילת הדקות האדומה מגיעה בגוון זהה לצבע האדום של המכנסיים של מיקי מאוס ולרצועת השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ג׳רלד ג׳נטה-בולגרי, מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. תג המחיר של השעון, רפרנס 103786, עומד על 24,000 אירו.

Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse. מקור - TimeandWatches.
Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעוני המיקי מאוס הפכו לסוג של אייקון המזוהה עם ג׳רלד ג׳נטה, כשהתזמון של השקת השעון החדש הוא כמובן לא מקרי ומגיע בדיוק בסוף השבוע שלפני חגיגת הכדורגל הגדולה בעולם. אנחנו לא יודעים האם יש 200 מעריצי ג׳רלד ג׳נטה שאוהבים גם כדורגל, אבל אנחנו בטוחים שיש קצת יותר מ-200 חובבי שעונים שיעריכו מספיק את השעון הזה.

למעבר לאתר של בולגרי.