סדנת עיצוב השעונים Artisans de Genève הפכה בשנים האחרונות לשם נרדף לשעוני רולקס יוצאי דופן. אם תרצו, שעוני רולקס הזויים. Artisans de Genève הצליחה למתג את עצמה כ”סדנת העיצוב של רולקס” ובאופן כללי, היא הצליחה להתבלט מעל מגוון סדנאות עיצוב שמציעות מודיפיקציות כאלו ואחרות לשעונים. נדמה כי כל שעון חדש שהחברה הזאת מציגה שובר שיאים חדשים של יצירתיות. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את היצירה החדשה שלהם. Artisans de Genève – פרויקט ZINAL.

Artisans de Genève – פרויקט ZINAL 

ערכת הצבעים של השעון החדש של Artisans de Genève היא לבנה, כפי שאתם כבר יכולים לראות. או ליתר דיוק – שקופה. השעון, כפי שאתם יכולים לראות, הוא שעון דייטונה, שמסתמן כשעון המועדף על לקוחות החברה. בסדנה בחרו לשלב איתו זכוכית ספיר. כן, דייטונה עם ספיר.

זינאל הוא קרחון באורך 7 ק”מ השוכן בהרי האלפים הפיניניים בקנטון ואלה בשוויץ. בשנת 1973 הוא היה בשטח של 15.4 קמ”ר. מהקרחון יוצא נהר La Navisence, העובר במערה.

Artisans de Genève - פרויקט ZINAL. מקור - ORACLE OF TIME.
Artisans de Genève – פרויקט ZINAL. מקור – ORACLE OF TIME.

לוח השעון והבזל עשויים מזכוכית ספיר, מה שמקנה מראה מעניין יותר וברור יותר ללוח הסקלטון שהפך לסימן ההיכר של הפרויקטים של Artisans de Genève. שניהם מיוצרים בעבודת יד ודורשים שעות עבודה רבות. הם גם מעניקים משחק מעניין של תאורה למנגנון עצמו, משהו שלא ראינו מעולם בשעון של רולקס. את המראה המיוחד של השעון משלימים מחוגים בצבע כחול, שמשתלבים היטב עם המראה הכללי של השעון.

בזל ולוח העשויים מזכוכית ספיר. מקור - ORACLE OF TIME.
בזל ולוח העשויים מזכוכית ספיר. מקור – ORACLE OF TIME.

בתוך השעון פועל קליבר 4130 של רולקס. מנגנון אוטומטי שעובר את הטיפול של המומחים של הסדנה. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות. ב-Artisans de Genève פירקו את המנגנון לחלוטין. כל רכיב בו עבר טיפול התזת חול ולאחר מכן גימור ידני. בסופו של התהליך, שולב במנגנון תוף בפיתוח עצמי של החברה, שמאפשר את רזרבת הכוח של 72 שעות. גשר הבלאנס וגלגל המחגר עברו צביעה בצבע כחול בוהק.

קליבר 4130 לאחר הטיפול של הסדנה. מקור - ORACLE OF TIME.
קליבר 4130 לאחר הטיפול של הסדנה. מקור – ORACLE OF TIME.

המומחים, או האומנים אם תרצו, של Artisans de Genève, לקחו את הדייטונה רפרנס 116520 ונראה כי העניקו לו מראה קצת יותר “סאטני” ופחות מבריק לעומת ברירת המחדל של רולקס. בנוסף, הם החליטו להחליף את לחצני השעון. במקום הלחצנים המקוריים, הם שילבו בשעון את לחצני ה-MK Millerighe האייקוניים. הלחצנים הללו מקנים מראה ותחושה “מחוספסת יותר”. לפני אנשי החברה, זה אמור להפוך אותם למתאימים הרבה יותר לשימוש בהרים ובאופן כללי להתאים יותר למראה של השעון.

פרויקט מרהיב נוסף של Artisans de Genève. מקור - ORACLE OF TIME.
פרויקט מרהיב נוסף של Artisans de Genève. מקור – ORACLE OF TIME.

להשלמת המראה המיוחד והקפוא של השעון, Artisans de Genève ייצרה רצועת גומי שקופה שמשתלבת בצורה נפלאה עם השעון. כמו מרבית הפרויקטים של Artisans de Genève, הלקוח שהזמין את יצירת המופת הזאת נשאר אנונימי, אבל אם אתם שואלים אותנו, מדובר ככל הנראה באדם מאושר ביותר.

Artisans de Genève - פרויקט ZINAL. מקור - ORACLE OF TIME.
Artisans de Genève – פרויקט ZINAL. מקור – ORACLE OF TIME.

ב-Artisans de Genève אימצו כנראה את עניין רשימת ההמתנה של רולקס. אם תרצו שעון של הסדנה, תוכלו להזמין אחד מהאתר של החברה. אבל בכל הקשור לשעון בעיצוב PROJECT ZINAL, הם לא מקבלים כרגע הזמנות נוספות עבורו. אם תרצו, אפשר להצטרף לרשימת ההמתנה לשעון. בהצלחה.