בלנקפיין שמה לה ככל הנראה למטרה לשדרג את סדרת ה-Bathyscaphe שלה בשנת 2022, כשאחרי שקיבלנו מספר דגמים חדשים בטיטניום דרגה 23 ובזהב אדום בסדרה עם קומפליקציית לוח שנה מלא, הסגסוגות הללו עושות את דרכן אל דגמים נוספים בקולקציה, הפעם עם קומפליקציה קצת יותר ״עממית״, קומפליקציית הכרונוגרף. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים – Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022, ביחד איתנו.

Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022 – מפרט טכני

בלנקפיין משיקה שני דגמים חדשים לשעוני הפלייבאק כרונוגרף שלה. כפי שציינו, אחד מגיע בגוף העשוי מזהב אדום והשני מגיע בטיטניום דרגה 23. שני הדגמים מגיעים בגוף זהה בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 14.9 מ״מ. 

Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור - TimeandWatches.
Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור – TimeandWatches.

שני הדגמים מגיעים עם גימור סאטן מוברש ועם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. שני הדגמים ניתנים להתאמה לרצועת נאטו או רצועת בד מפרשיות התואמת את הצבע של לוח השעון. דגם הטיטניום דרגה 23 זמין בנוסף עם צמיד טיטניום מוברש. 

Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור - TimeandWatches.
Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור – TimeandWatches.

דגם הזהב האדום מגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש, כשהלוחות הקטנים מגיעים בגימור בתבנית חלזון מעגלי, תבנית היוצרת מעין אשליה של עומק ללוח השעון. השעון מגיע עם בזל קרמי כחול עם סקלת צלילה עם אינדקסים מ-Ceragold. 

גימור קרני שמש ללוחות השעונים. מקור - TimeandWatches.
גימור קרני שמש ללוחות השעונים. מקור – TimeandWatches.

דגם הטיטניום דרגה 23 מגיע עם לוח אנתרציט בגימור קרני שמש, עם בזל אנתרציט בגימור מוברש, עם סקלת צלילה עם אינדקסים מ-Liquidmetal מדורגת, אפקט שמעשיר את המראה של השעון. 

תאריכון המשתלב בצורה אלגנטית בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
תאריכון המשתלב בצורה אלגנטית בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

בלוחות השעונים אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות בשעה 3, כרונוגרף 12 השעות בשעה 9 וביניהם, בשעה 6, את לוח השניות הקטן של השעון. בין השעות 4 ל-5 בלנקפיין משלבת את התאריכון. בדגם הטיטניום התאריכון מגיע עם רקע אפור, בדגם הזהב אדום הוא מגיע עם רקע כחול, כך שבשני הדגמים התאריכון משתלב בצורה נהדרת בלוח השעון. 

Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022 – מנגנון

בתוך השעונים משלבת בלנקפיין את קליבר F385 שלה. קליבר F385 הוא כאמור מנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה (תדר של 5Hz) ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. 

קליבר F385 בגב השעונים. מקור - TimeandWatches.
קליבר F385 בגב השעונים. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים – מכאנית וויזואלית, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים. בדגם הזהב אדום השעון מגיע עם רוטור העשוי מזהב אדום, בדגם הטיטניום השעון מגיע עם רוטור בגוון מתכתי, כשלצערנו לא הצלחנו להבין האם מדובר בזהב לבן, טיטניום או מתכת אחרת.

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2014 הציגה לראשונה בלנקפיין קומפליקציה חדשה בסדרת שעוני הצלילה שלה, הקומפליקציה שנבחרה הייתה כמובן הפלייבאק כרונוגרף. מאז ועד היום הפכה הקומפליקציה הזאת לחלק בלתי נפרד מסדרת ה-Bathyscaphe, כשבדור הנוכחי שלה אנו מוצאים את קליבר F385, שנחשב לאחד ממנגנוני הכרונוגרף המתקדמים ביותר בתעשייה כיום. 

הרצועות של דגם הטיטניום. מקור - TimeandWatches.
הרצועות של דגם הטיטניום. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

בלנקפיין מציגה כאמור את שעוני הפלייבאק כרונוגרף החדשים בסדרת ה-Bathyscaphe שלה בגוף העשוי מטיטניום דרגה 23 וגוף העשוי מזהב אדום. רפרנס 5200-1210-G52A הוא הדגם שיגיע בגוף העשוי מטיטניום עם רצועה. תג המחיר שלו יעמוד על 16,400 אירו. רפרנס 5200-1210-98S הוא דגם הטיטניום עם צמיד הטיטניום. תג המחיר שלו עומד על 19,060 אירו. דגם הזהב האדום, רפרנס 5200-3640-O52, מגיע עם תג מחיר של 31,030 אירו. 

Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור - TimeandWatches.
Bathyscaphe Flyback Chronograph 2022. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

בלנקפיין היא ללא ספק אחת מיצרניות השעונים האהובות ביותר בקרב חובבי שעונים, כשקשה מאוד שלא לאהוב את השעונים השונים של החברה, גם אם תג המחיר שלהם רחוק מהישג ידם של מרבית חובבי השעונים. שעוני הכרונוגרף החדשים של החברה בסדרת ה-Bathyscaphe הם דוגמה נפלאה ליכולות ההורולוגיות של החברה, כשהם מגיעים עם תג מחיר שהולם לגמרי את האיכות שלהם …

למעבר לאתר של בלנקפיין.