בחודש ספטמבר האחרון השיקה קבוצת סווטש את סדרת שעוני ה-Bioceramic Scuba Fifty Fathoms, עם חמישה שעונים במסגרת שיתוף הפעולה בין בלנקפיין וסווטש, שהגיעו בהמשך לשיתוף הפעולה בין סווטש ואומגה, עם סדרת השעונים הבלתי נגמרת שהפכה ללהיט בקרב חובבי שעונים וגם בקרב מי שלא באמת חובב שעונים. אם חשבנו שסדרת השעונים עם בלנקפיין תהיה שונה, תחילת שנת 2024 כנראה מבשרת על הבאות, עם שעון חדש בסדרה – Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms, שככל הנראה הוא הסנונית הראשונה מבין שעונים נוספים שיצטרפו לסדרה הזאת בהמשך השנה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms – מפרט טכני

השעון החדש של בלנקפיין-סווטש מגיע בגוף המוכר של השעונים הקודמים בסדרה, בקוטר של 42.3 מ״מ ובעובי של 14.4 מ״מ, כשגוף השעון והכתר שלו עשויים מסגסוגת ביו-קרמית שחורה.

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms
Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms

בניגוד לשעונים הקודמים בסדרה, שהגיעו עם ערכת צבעים ששילבה גוונים שונים, השעון החדש מגיע עם ערכת צבעים שחורה עם פונט לבן. השעון מגיע עם בזל הצלילה המוכר של שעוני הפיפטי פטומס בסגסוגת הביו-קרמית של גוף השעון.

גוף וכתר השעון עשויים מסגסוגת ביו-קרמית שחורה
גוף וכתר השעון עשויים מסגסוגת ביו-קרמית שחורה

לוח השעון מגיע בצבע שחור בגימור קרני שמש, עם הספרות הערביות 3,6,9 ו-12, עם תאריכון ברקע שחור בין הספרות 4 ו-5, עם אינדקסים בצורת יתד בשאר השעות, עם מילוי סופר לומינובה בגוון לבן-בז׳, אותו אנו מוצאים גם על מחוגי השעון.

הלוח השחור של השעון
הלוח השחור של השעון

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms – מנגנון

קבוצת סווטש ממשיכה להשתמש באותו מנגנון של השעונים הקודמים בסדרה גם בשעון החדש – קליבר ה-SISTEM51 של סווטש, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

קליבר SISTEM51, אם אתם לא מכירים או זוכרים אותו, הוא המנגנון המכאני הראשון והיחיד עד היום שמיוצר ומורכב באופן אוטומטי לחלוטין. המנגנון, המורכב מ-51 חלקים, מגיע עם בורג מרכזי בודד, כשהוא מספק רזרבת כוח של 90 שעות.

אז מה חדש בעצם?

ה-Ocean Of Storms (אוקיינוס הסערות) הידוע יותר בשם הלטיני שלו – Oceanus Procellarum, הוא למעשה ים הממוקם על הירח, בקצה המערבי של הצד הקרוב של הירח. זהו למעשה הים הגדול ביותר על פני הירח, המשתרע על פני מעל ל-2,500 ק״מ מצפון לדרום ועל פני כ-2 מיליון קילומטרים רבועים. בניגוד לחמשת השעונים הקודמים בסדרה, שהוקדשו לאוקיינוסים בכדור הארץ, השעון החדש הוא הראשון ״שיוצא מכדור הארץ״ כשהוא נקרא על שם הים-ימה הגדול ביותר על פני הירח. אם תרצו, אפשר לראות בעובדה הזאת קריצה לסדרת האומגה X סווטש, שמתבססת על שעוני הספידמאסטר שמזוהים כל כך עם הנחיתה על הירח.

אוקיינוס הסערות על המנגנון
אוקיינוס הסערות על המנגנון

המחווה לירח מגיעה בדמות איור של ירח מלא (בזום על איזור אוקיינוס הסערות) עם דמות ה-Okenia Luna, סוג של שבלול ים, שהצבע החלבי שלו עם הקצוות הזוהרים היוו השראה לשם שלו ולגוונים של השעון החדש.

כמה זה עולה לנו?

תג המחיר של השעון החדש נשאר זהה לשעונים הקודמים בסדרה – 400 דולרים, כשהוא יהיה זמין לרכישה החל מהיום, ה-11 לינואר 2024, בבוטיקים של סווטש ובלנקפיין מסביב לעולם. המכירה מוגבלת לשעון אחד ללקוח, בחנות אחת וביום אחד. כלומר, אם תרצו לרכוש יותר משעון אחד, תצטרכו לעמוד בתור פעם נוספת ביום אחר ובחנות אחרת. השעון יגיע עם רצועת נאטו שחורה, עם פסים לבנים-אפורים.

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms
Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms

השורה התחתונה

עד להודעה חדשה (כלומר, עד לשעונים הבאים בסדרה), לדעתנו, מדובר בשעון שיהפוך ללהיט המכירות המוביל של קבוצת סווטש בסדרת השעונים הזאת, הודות לערכת הצבעים הסולידית כל כך שלו, שנראית זהה לחלוטין במבט ראשון לשעוני פיפטי פטומס ״אמיתיים״. מישהו כבר עומד בתור?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בלנקפיין.