חברות ענק בתחומים רבים הבינו כבר מזמן שאמנם זה נחמד למכור מוצר בודד מדי מספר שנים ללקוח, אבל זה כדאי ועדיף למכור ללקוח מנוי מתחדש לאותם שירותים. כך למשל תוכנת האופיס של מיקרוסופט שרובנו מכירים, זמינה במודל של מנוי חודשי או שנתי. תוכנות כמו פוטושופ או לייטרום (תוכנות לעיצוב תמונה) ועוד. אפל למשל מעדיפה שתשלמו לה על מנוי חודשי לשירותי מוזיקה ולא שתרכשו אלבום פעם בחודש-חודשיים. המגמה הזאת התפשטה לתחומים נוספים כמו אופנה ורכבים. מי שאימצה אותה ומביאה אותה לענף השעונים היא ברייטלינג, שמשיקה תוכנית חדשה – BreitlingSelect. מנוי שנתי לשעונים מבית ברייטלינג. מוזמנים להכיר את התוכנית החדשה ביחד איתנו.

BreitlingSelect – מה זה ואיך זה עובד?

ברייטלינג השיקה את תוכנית ה-BreitlingSelect בתחילת החודש בארצות הברית. התוכנית מאפשרת לצרכנים להתנסות בשלושה שעונים של ברייטלנג על פני תקופה של שנה שלמה. לאחר מכן הם יוכלו לרכוש את אחד מהשעונים בהצעה מיוחדת שיקבלו מברייטלינג.

שעונים של ברייטלינג במסגרת התוכנית.
שעונים של ברייטלינג במסגרת התוכנית.

כדי להירשם לתוכנית, יש לשלם תשלום ראשוני (דמי הרשמה) של 450 דולרים. לאחר מכן ישנו תשלום חודשי בסכום של 129 דולרים, עם התחייבות לתשלום מראש של 12 חודשים. כלומר, בסך הכל משלמים 1,998 דולרים. מה מקבלים בתמורה? 

תוכנית BreitlingSelect. מקור - ברייטלינג.
תוכנית BreitlingSelect. מקור – ברייטלינג.

תמורת התשלום הזה, אתם יכולים לבחור שעון אחד מאוסף שעונים מוגדר מראש שברייטלינג מפרסמת. השעון הזה יכול להישאר ברשותכם לתקופה שבין חודש אחד (מינימום) עד לשישה חודשים (מקסימום). בכל מקרה, אפשר לבחור עד שלושה שעונים במהלך שנה אחת. 

השעונים שיהיו זמינים במסגרת התוכנית הם שעונים נבחרים של ברייטלינג מסדרות הנוויטיימר, סופראושן והפרימייר. ברייטלינג אומרת כי כל שעון יעבור טיפול מיוחד כדי לשמור על הרצועות והצמידים שלהם בקפידה לפני מעבר בין מנוי למנוי. כך אם אחד המנויים ירצה לרכוש שעון מהתוכנית, הוא יוכל לדעת בוודאות כי השעון שמור ומטופל היטב. ברייטלינג אומרת כי תוכנית ה-BreitlingSelect כוללת שעונים רבים מהדגמים הפופולריים והמבוקשים של המותג. 

איך קונים שעון ומה קורה אחרי שנה?

אם אתם רוצים להישאר מנויים בתוכנית לאחר שנה, לא תצטרכו לשלם פעם נוספת את דמי הרישום הראשוניים על סכום של 450 דולרים. כלומר העלות בשנה השנייה תהיה 1,548 דולרים. 

חשוב לציין כי ישנם לא מעט שעונים של ברייטלינג שניתן לרכוש בסכום נמוך יותר. אבל מצד שני, זה אומר שאתם נשארים עם שעון אחד ולא יכולים להתנסות במגוון שעונים ולהחליף שעון מדי פעם בפעם. 

תוכנית BreitlingSelect. מקור - ברייטלינג.
תוכנית BreitlingSelect. מקור – ברייטלינג.

חשוב להדגיש שברייטלינג לא מפרסמת את ההנחות שהיא תציע למנויים בתוכנית שירצו לרכוש את אחד מהשעונים. עם זאת, בחברה מסבירים כי המחיר הסופי לשעון מהתוכנית יהיה בהתאם למחירים של שעוני Certified Pre-Owned בשוק היד השניה. שעוני Certified Pre-Owned הם שעונים שהיו בשימוש או אם תרצו – שעוני יד שניה. השעונים הללו עוברים אימות, טיפול ובדיקה על ידי יצרנית השעון לפני שהם נמכרים פעם נוספת. 

בוחרים שעון ומקבלים אותו בהשאלה. מקור - ברייטלינג.
בוחרים שעון ומקבלים אותו בהשאלה. מקור – ברייטלינג.

בברייטלינג אומרים כי התשלום החודשי עבור שירות המנוי מומר לנקודות, להן ברייטלינג קוראת Squad Points. אותן נקודות יוכלו לשמש כחלק מהתשלום או בעצם כסוג של הנחה עבור מנוי בתוכנית שירצה לקנות שעון. עם זאת, ברייטלינג מדגישה כי הצעות המחיר יהיו אינדיבידואליות לכל לקוח ולקוח, בהתחשב במספר גורמים נוספים, שאותם היא לא מפרסמת. 

איפה זה זמין ומה קורה אם קרה משהו לשעון?

בשלב זה התוכנית זמינה בארצות הברית בלבד. ברייטלינג מתכוונת להרחיב את התוכנית בקרוב למדינות נוספות כמו אוסטריה, גרמניה, צרפת, אנגליה וכמובן שוויץ. ניתן להירשם כבר עכשיו באתר של ברייטלינג לתוכנית.

במסגרת דמי המנוי, ברייטלינג תכסה את כל עלויות השילוח. בנוסף, עלויות החידוש והטיפול של כל שעון ושעון נכללים גם הם במסגרת המנוי. עם זאת, ברייטלינג מדגישה כי דמי המנוי לא כוללים ביטוח כלשהו. כלומר, אתם צריכים לשמור היטב על השעון כשהוא אצלכם, ממש כאילו הוא היה שלכם. 

אם אתם חובבי שעונים שמתעניינים בחדשות מהתעשייה, אתם בוודאי זוכרים כי בשנים האחרונות צצו מדי פעם מספר תוכניות להשאלת שעונים. אבל התוכניות הללו לצערנו לא הצליחו להחזיק מעמד ולהפוך לשחקן משמעותי בשוק ונסגרו ברובן, אם לא כולן, ככל שידוע לצוות ווטשגורו. עם זאת, תוכנית ה-BreitlingSelect היא הפעם הראשונה שבה יצרנית שעונים שוויצרית מציעה מודל כזה. יהיה מעניין לראות כיצד זה יעבוד והאם יצרניות שעונים נוספות יאמצו את הרעיון בתקופה הקרובה. 

למעבר לאתר של ברייטלינג לעמוד תוכנית ה-BreitlingSelect.