אם אתם עוקבים אחרי הגורו, אתם ככל הנראה זוכרים שבכל מה שקשור לסדרת ה-CODE 11.59 של אודמר פיגה, אנחנו קצת בדילמה. עם ההשקה שלה אנחנו לא כל כך הבנו את הסדרה והכיוון שלה. היא נראתה כמו הכי רחוק שאפשר מאודמר פיגה. או שאולי בעצם הכי רחוק שאפשר מהרויאל אוק. אבל עם סדרת השקות מעניינות בסדרה הזאת נראה שהיא מקבלת יותר ויותר DNA ואופי משלה ומתחילה להתמקם בכבוד בליין (המצומצם …) של אודמר פיגה. התוספת החדשה לסדרה הגיעה אלינו בחודש שעבר. CODE 11.59 זהב וקרמיקה – שני דגמים חדשים בזהב לבן וזהב אדום בשילוב של סגסוגת קרמית שחורה.

CODE 11.59 זהב וקרמיקה – מפרט טכני

השעון החדש בסדרת ה-CODE 11.59 של אודמר פיגה הוא, נו, איך נגיד את זה, הוא CODE 11.59. הוא מגיע בעיצוב ובגוף המוכר של השעונים הללו, בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 12.6 מ”מ.

CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור - WATCHILOVE.
CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור – WATCHILOVE.

אודמר פיגה תציע כאמור שני שעונים חדשים בדגם זה. אחד יגיע מגוף העשוי מזהב לבן, השני יגיע בגוף העשוי מזהב אדום. בגוף השעונים משלבת אודמר פיגה סגסוגת קרמית שחורה. השילוב הזה יוצר משחק מעניין של ניגודים. למשחק הזה תורם גם שילוב של גימורים שונים. שילוב של מתכות מוברשות ומלוטשות משדרג עוד יותר את המראה של השעון.

שילוב מיוחד של זהב לבן או אדום עם סגסוגת קרמית שחורה. מקור - WATCHILOVE.
שילוב מיוחד של זהב לבן או אדום עם סגסוגת קרמית שחורה. מקור – WATCHILOVE.
שילוב מיוחד של זהב לבן או אדום עם סגסוגת קרמית שחורה. מקור - WATCHILOVE.
שילוב מיוחד של זהב לבן או אדום עם סגסוגת קרמית שחורה. מקור – WATCHILOVE.

השעונים הם שעוני כרונוגרף, עם סידור של שלושה תתי לוחות. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות של השעון. בשעה 6 אנו מוצאים את מחוג השניות של השעון. כרונוגרף ה-30 דקות ממוקם בשעה 9 בלוח השעון.

לוח השעון בגימור גוון שחור מדורג. מקור - WATCHILOVE.
לוח השעון בגימור גוון שחור מדורג. מקור – WATCHILOVE.

לוח השעונים מגיע בצבע שחור בדירוג, כשהוא בהיר יותר במרכז והולך והופך לכהה יותר לקראת הקצוות שלו. דגם הזהב האדום יגיע עם מחוגים ואינדקסים העשויים מזהב אדום. הדגם שעשוי מזהב לבן יגיע עם אינדקסים ומחוגים העשויים מזהב לבן.

CODE 11.59 זהב וקרמיקה – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעונים את קליבר 4401 שלה. מדובר במנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות.

גב השעון המרשים. מקור - WATCHILOVE.
גב השעון המרשים. מקור – WATCHILOVE.
גב השעון המרשים. מקור - WATCHILOVE.
גב השעון המרשים. מקור – WATCHILOVE.

השעונים מגיעים עם גב שקוף המאפשר להתרשם מהמראה המיוחד של המנגנון. המנגנון מגיע עם רוטור סקלטון ועליו הלוגו של אודמר פיגה. שני הדגמים של השעונים – זה העשוי מזהב אדום וזה העשוי מזהב לבן, יגיעו עם רוטור מזהב אדום.

קליבר 4401 של אודמר פיגה. מקור - WATCHILOVE.
קליבר 4401 של אודמר פיגה. מקור – WATCHILOVE.

אז מה חדש בעצם?

שילוב מעניין של סגסוגות ומתכות מבית אודמר פיגה, בסדרת ה-CODE 11.59 של החברה. כפי שציינו, הדגמים הראשונים של הסדרה הרגישו קצת לא בשלים ולא באמת שייכים לשילוש הקדוש של עולם ההורולוגיה. אבל ככל שאודמר פיגה המשיכה להשיק שעונים בסדרה הזאת, הם הפכו להיות מרשימים יותר ויותר. השעונים הללו ממשיכים את הכיוון הזה ובאופן מרשים במיוחד.

CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור - WATCHILOVE.
CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 26393NB.OO.A002CA.01, יגיע עם רצועת גומי שחורה עם אבזם מתקפל העשוי מזהב 18 קראט. תג המחיר שלו עומד על 45,200 אירו.

CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור - WATCHILOVE.
CODE 11.59 זהב וקרמיקה. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה

שדרוג מרשים לסדרת ה-CODE 11.59, עם שילוב חומרים שמזכיר שילובים שראינו בעבר בשעוני הרויאל אוק אופשור. עם תג מחיר סביר לחלוטין לשעון עם מפרט כזה – פלייבאק כרונוגרף וגוף העשוי מזהב, אנחנו בהחלט מחבבים את השעונים החדשים של אודמר פיגה. אם היינו רוכשים אותם? קודם תסדרו לנו 45,000 אירו, אחר כך נחליט. בכל מקרה, מה שבאמת מעניין וחדשני בשעונים הללו, זה העובדה שאפשר להשיג אותם כמעט בכל בוטיק של אודמר פיגה. נכנסים לבוטיק, אומרים שאתם מתעניינים באחד, או שמזמינים פגישה מראש באתר של החברה ואתם יכולים בהחלט לצאת מהבוטיק עם שעון כזה על פרק היד שלכם. מקווים שאודמר פיגה תאמץ את הקונספט החדשני הזה לסדרות שעונים נוספות שלה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אודמר פיגה.