עד לא מזמן יכולנו להגיד שאודמר פיגה היא חברה של שעון אחד. אבל לאחרונה המצב הזה השתנה מעט-הרבה. עכשיו לאודמר פיגה יש (בערך) שתי סדרות בולטות של שעונים. סדרת הרויאל-אוק המפורסמת והאייקונית ממשיכה לככב בליין של החברה. היא גם ממשיכה להיות ספינת המזומנים של החברה. אבל לצידה, אודמר פיגה מרחיבה ומטפחת את סדרת ה-CODE 11.59 שלה. התוספת האחרונה לסדרה הזאת מגיעה במהדורה מוגבלת של 50 יחידות, שהגיעו לשוק ברבעון האחרון של שנת 2020. 11.59 טורביון מרחף כרונוגרף – יצירת מופת הורולוגית חדשה שמגיעה אלינו משוויץ.

11.59 טורביון מרחף כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 13.75 מ”מ. גוף השעון עשוי מזהב לבן והוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור - Hodinkee.
11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור – Hodinkee.

אודמר פיגה בחרה בלוח סקלטון עם ערכת צבעים כחולה שמשתלבת נפלא עם הגוון של הזהב הלבן. אודמר פיגה מצליחה לעשות את השעונים הללו קריאים במיוחד, עם שני לוחות קטנים בשעות 3 ו-9 ומנגנון הטורביון בשעה 6 של לוח השעון.

11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור - RobbReport.
11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור – RobbReport.

הלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-12 שעות, בעוד הלוח הקטן בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-30 דקות. אודמר פיגה תשווק את השעונים הללו עם רצועת עור תנין בצבע כחול בגוון זהה לצבע בלוח השעון.

11.59 טורביון מרחף כרונוגרף – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 2952 – מנגנון טורביון מרחף אוטומטי מבית אודמר פיגה עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף.

קליבר 2592. מקור - Hodinkee.
קליבר 2592. מקור – Hodinkee.

המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם 40 אבני חן ועם רזרבת כוח של 65 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אודמר פיגה הפכה בעשורים האחרונים לאחת המומחיות בשוק שעוני היוקרה בשעוני טורביון עם כרונוגרף. החברה אמנם השיקה את שעון הטורביון כרונוגרף הראשון שלה רק בשנת 2003, בסדרת הרויאל אוק, אבל מאז היא מקפידה להשיק כמעט מדי שנה דגם חדש של שעון כזה.

הטורביון המרחף של אודמר פיגה. מקור - Hodinkee.
הטורביון המרחף של אודמר פיגה. מקור – Hodinkee.

קליבר 2952 החדש של החברה מאפשר לה להציג שעוני טורביון מרחף חדשים, כשהפעם היא עושה זאת בשעון כרונוגרף חדש במהדורה מוגבלת בסדרת ה-CODE 11.59 שלה.

כמה זה עולה לנו?

עולה לנו ושעונים של אודמר פיגה זה ביטוי שלא משתלב בדרך כלל. אלא אם אתם אוליגרכים, בנים של אוליגרכים, או מיליונרים במסווה. ואם בכל זאת מתחשק לכם לדעת את תג המחיר שלו? מוזמנים לפתוח מחשבונים. השעון החדש, רפרנס 26399BC.OO.D321CR.01, מגיע במחיר של 240 אלף פרנקים שוויצריים. זה המחיר ליחידה אחת, כן? לא לכל ה-50 יחידות שלו. בתרגום לשקלים, זה יוצא כ-900 אלף ש”ח, משהו כמו דירת מגורים חביבה באחת מערי הפריפריה.

11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור - Hodinkee.
11.59 טורביון מרחף כרונוגרף. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

בחודשים האחרונים נדמה שאודמר פיגה החליטה להעלות הילוך בכל מה שקשור לסדרת ה-CODE 11.59 שלה. היא משיקה בה יצירות מופת הורולוגיות, במטרה להפוך אותה לסדרה שתוכל “להביט בלבן של העיניים” לפטק פיליפ, וושרון קונסטנטין ושאר יצרניות העל בתעשיית השעונים. מנגנון הטורביון המרחף האוטומטי החדש שלה עוזר לה במשימה הזאת. את השילוב שלו עם מנגנון פלייבאק כרונוגרף אנו רואים ביצירת המופת המרהיבה הזאת.

יצירת מופת הורולוגית מבית אודמר פיגה. מקור - Hodinkee.
יצירת מופת הורולוגית מבית אודמר פיגה. מקור – Hodinkee.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.