סדרת ה-Code 11.59 של אודמר פיגה היא הסדרה הצעירה ביותר של החברה. בתקופה הראשונה לאחר השקתה של הסדרה ואולי בעצם עד עכשיו, היא נראית קצת פחות ״מחוברת״ ל-DNA של אודמר פיגה. כשאנחנו מדברים על ה-DNA שלה, אנחנו מדברים בעיקר על הרויאל אוק בשנים האחרונות לצערנו, אבל משהו בסדרה הזאת הרגיש מוזר. בשנה וחצי האחרונות, עם השקתם של דגמים נוספים בסדרה, נראה כי ה-Code 11.59 ״צוברת תאוצה״ ומתרוממת ומתחילה להתבסס כאחת מסדרות שעוני ה-Haute Horlogerie בעולם השעונים. לסדרה הזאת הצטרף לאחרונה שעון חדש – Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העשוי זהב לבן 18 קראט, בקוטר של 41 מ״מ. השעון מגיע עם לוח כחול העשוי מזכוכית אוונטורין, עם מראה המזכיר שמים מוארים בכוכבים. אודמר פיגה מעבירה את הזכוכית ליטוש וחיתוך דק מאוד, לפני שהיא משלבת אותה על לוח השעון.

Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן. מקור - watchilove.
Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן. מקור – watchilove.

זכוכית האוונטורין היא חומר מיוחד, שיוצר לראשונה במאה ה-17, בסדנת הזכוכית של מוראנו (Murano Glass Factory) שבונציה. האגדה מספרת כי סיבי נחושת שנפלו בטעות לתוך זכוכית מותכת שהייתה בקירור, יצרו את המראה המיוחד והמבריק של הזכוכית. כיום משיגים את המראה המיוחד של הזכוכית באמצעות שילוב תחמוצת נחושת שחורה וקובלט אל תוך זכוכית מותכת. הנחושת והקובלט מעניקים לזכוכית את הצבע הכחול הבוהק שלה.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - watchilove.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – watchilove.

אודמר פיגה משתמשת בזכוכית הזאת גם לתצוגת מצב הירח, המשולבת בשעה 6 בלוח השעון, כשהיא משתמשת בחריטת לייזר על דיסקית דקה במיוחד של אוונטורין ליצירת הירח. את הזכוכית הזאת אנו מוצאים גם על שאר הלוחות הקטנים בשעון – התאריכון בשעה 3, תצוגת היום בשעה 9 ותצוגת החודשים והשנה המעוברת בשעה 12. 

אודמר פיגה משתמשת בזכוכית ספיר עם עיקול כפול, שמדגישה את המראה המיוחד של לוח השעון ומעניקה לו מעין אפקט של עומק.

השעון יגיע עם רצועת עור עגל, כשחלקה החיצוני של הרצועה מצופה בגומי.

Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעון את קליבר 5134 שלה .קליבר 5134 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 19,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות. 

מנגנון שלא צריך לכוון עד לשנת 2100. מקור - watchilove.
מנגנון שלא צריך לכוון עד לשנת 2100. מקור – watchilove.

המנגנון מכיל 38 אבני חן ו-365 רכיבים בסך הכל, כשהוא מגיע עם רוטור העשוי מזהב אדום 22 קראט. המנגנון יודע להתחשב במספר הימים בכל חודש וחודש באופן אוטומטי, כולל התחשבות בשנים מעוברות. אם קפיץ השעון יישאר במצב מתוח כל הזמן (כלומר, עם רזרבת כוח מספיקה), לא יהיה צריך לכוון אותו עד לשנת 2100.

אז מה חדש בעצם?

שעון לוח שנה נצחי חדש בסדרת ה-Code 11.59 של אודמר פיגה, שכפי שציינו בתחילת הכתבה, הולכת ומתרחבת לה באופן עקבי, כמעט מבלי שנשים לב, עם עוד ועוד דגמי Haute Horlogerie שמצטרפים לסדרה הזאת. 

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של אודמר פיגה, רפרנס 26394BC.OO.DD027KB.01 מגיע עם תג מחיר של 90,900 אירו. 

Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן. מקור - watchilove.
Code 11.59 פרפטואל קלנדר זהב לבן. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

אם זה היה שעון של גרנד סייקו, סביר להניח שלהכרזה על השעון הזה היה מצורף סיפור רומנטי על השמים הכחולים הנוצצים מעל הר פוג׳י עם האוויר הנקי והקפוא של החורף. באודמר פיגה עושים את זה קצת אחרת. פשוט משיקים לוח שעון מרהיב, בלי סיפורים מיוחדים מסביבו … 

אם עם השקתה של סדרת ה-Code 11.59 היה לנו קצת קשה ״לקבל״ אותה, הרי שככל שהיא הולכת ומתרחבת, היא קונה לעצמה מקום של כבוד בעולם ההורולוגיה העילית. בכל מה שקשור לתג מחיר, תמורה למחיר וכאלה, בואו נשאיר את השאלות הללו לשעונים אחרים … ? 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.