תצוגת השעות היא אחד האלמנטים שכמעט ולא משתנה בתעשיית השעונים, לכן כשאנחנו רואים שעונים עם תצוגות כמו Jumping Hours למשל, השעונים הללו נראים לנו קסומים במיוחד. תצוגה קסומה עוד יותר היא תצוגת ה-Wandering Hours, שנראית לפעמים כמו משהו עתידני, אבל למעשה, הופיעה לראשונה כבר במאה השבע עשרה. במרוצת הזמן, הקומפליקציה הזאת הוזנחה, עד לשנת 1991, אז הציגה אודמר פיגה את שעון ה-Starwheel שלה, כשרבים מתייחסים אליה מאז כמי שהחזירה לחיים את הקומפליקציה הזאת. בשבוע שעבר השיקה אודמר פיגה שעון חדש עם התצוגה הזאת, CODE 11.59 STARWHEEL, גרסה מודרנית יותר ובולטת יותר של השעון המקורי. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

CODE 11.59 STARWHEEL – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 10.7 מ״מ. את גוף השעון העשוי מאותה סגסוגת קרמית עוטפים בזל, רגלי שעון וגב שעון העשויים מזהב לבן, במעין גוף סנדוויץ׳ שחור-לבן. מעל לוח השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר עם קימור כפול, עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי. גם בגב השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

CODE 11.59 STARWHEEL. מקור - Monochrome Watches.
CODE 11.59 STARWHEEL. מקור – Monochrome Watches.

אודמר פיגה משלבת בשעון לוח העשוי מזכוכית האוונטורין הכחולה, אותה זכוכית מפורסמת שראינו כבר בשעונים נוספים של אודמר פיגה בסדרת ה-CODE 11.59, למשל בשעון הפרפטואל קלנדר זהב לבן.

CODE 11.59 STARWHEEL. מקור - Monochrome Watches.
CODE 11.59 STARWHEEL. מקור – Monochrome Watches.

על לוח השעון אנו מוצאים שלוש דיסקיות אלומיניום שחורות מבריקות בגימור אופליין בהתזת חול, כשכל דיסקית מגיעה עם 4 ספרות עליה. הדיסקיות הללו מסתובבות בהתאם לשעה ומצביעות על סקאלת הדקות הנמתחת בחלק העליון של לוח השעון, בין השעות 10 לשעה 2, שם נמצאת תצוגת הדקות של השעון. למעשה כל דיסקית מסתובבת סביר ציר משלה, כששלושת הדיסקיות בעצמן מסתובבות סביב ציר נוסף.

לוח האוונטורין של השעון עם דיסקיות האלומיניום השחורות. מקור - Monochrome Watches.
לוח האוונטורין של השעון עם דיסקיות האלומיניום השחורות. מקור – Monochrome Watches.

בחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים טבעת שניות, עליה מצביע מחוג השניות המרכזי של השעון, אלמנט שמופיע לראשונה בשעון Starwheel של אודמר פיגה.

CODE 11.59 STARWHEEL – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 4130. קליבר 4130 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי של אודמר פיגה, המבוסס על קליבר 4309, עם מודול ה-Starwheel המורכב מעליו. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון המרשים אפשר לראות דרך הגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון העשוי מזהב אדום, עם הלוגו של אודמר פיגה.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שחזור של שעון אייקוני של אודמר פיגה משנת 1991, שנחשב למעשה לשעון ״שהחזיר לחיים״ את קומפליקציית ה-Wandering Hours.

שעון ה-Starwheel המקורי של אודמר פיגה. מקור - Monochrome Watches.
שעון ה-Starwheel המקורי של אודמר פיגה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אודמר פיגה, רפרנס 15212NB.OO.A002KB.01, יהיה חלק מהקולקציה הקבועה של אודמר פיגה. כלומר – לא מדובר בשעון מהדורה מוגבלת, אלא בשעון שיגיע בייצור סדרתי. תג המחיר שלו עומד על 48,000 פרנקים שוויצריים. השעון יגיע עם רצועת גומי שחורה בגימור טקסטורה, עם אבזם העשוי מזהב לבן 18 קראט.

CODE 11.59 STARWHEEL. מקור - Monochrome Watches.
CODE 11.59 STARWHEEL. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

ביצוע נהדר של אודמר פיגה לקומפליקציית ה-Wandering Hours, בגרסה מודרנית. השילוב של הדיסקיות המסתובבות על הרקע של זכוכית האוונטורין הכחולה יוצר מעין אפקט של כוכבים המסתובבים במערכת כוכבים. אמנם מדובר בשעון בייצור סדרתי, אבל כפי שאודמר פיגה הרגילה אותנו, אנחנו לא צפויים לראות יותר מדי שעונים כאלו בבוטיקים של אודמר פיגה. בכל הקשור לתג המחיר, 48,000 פרנקים שוויצריים אולי נשמעים לכם הרבה, אבל מדובר, לטעמנו, בתג מחיר מעולה לשעון כזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.