קולקציית ה-Conquest של לונג׳ין חוגגת שבעים שנה ובחברה החליטו שלרגל התאריך החגיגי הזה, הגיע הזמן להשיק דגם חדש-ישן בקולקציה הזאת – Conquest Heritage Central Power Reserve. בשנת 1954, כשלונג׳ין השיקה את הקולקציה הזאת, היא הייתה הראשונה בהיסטוריה של החברה שהשם שלה הפך להיות מוגן על ידי המשרד הפדרלי לקניין רוחני בברן שבשוויץ, כשחמש שנים לאחר מכן השיקה החברה שעון אייקוני בסדרה הזאת, שהגיע עם מד רזרבת כוח במרכז לוח השעון. השעון החדש מגיע במחווה לשעון הזה. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

Conquest Heritage Central Power Reserve – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38 מ״מ. הבזל של השעון מגיע בגימור מלוטש, כשגוף השעון מגיע בגימור מוברש. מעל לוח השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי, אלמנט שמשדרג את המראה הוינטאג׳י של השעון הזה.

Conquest Heritage Central Power Reserve
Conquest Heritage Central Power Reserve

לונג׳ין משיקה שלוש גרסאות של השעון הזה – אחת עם לוח שחור, אחת עם לוח שמפניה ואחת עם לוח בגוון אנתרציט. הדגם עם הלוח השחור יגיע עם מחוגים ואינדקסים כסופים, כששני הדגמים האחרים מגיעים עם מחוגים מוזהבים.

Conquest Heritage Central Power Reserve

במבט ראשון לוח השעון מזכיר את עיצוב לוח הסקטורים המוכר של לונג׳ין, אם כי עם טוויסט. הלוח מגיע עם טבעת חיצונית שעליה אנו מוצאים את אינדקסי הדקות, הטבעת הזאת מקיפה טבעת פנימית עבה יותר, שעליה מונחים האינדקסים של השעון. טבעת פנימית יותר מציגה את הספרות 64,48,32,16 ו-0, כשהיא משמשת כמד רזרבת הכוח של השעון (72 שעות בסך הכל).

הדגם עם הלוח השחור
הדגם עם הלוח השחור

דיסקית פנימית בתוך טבעת רזרבת הכוח מסתובבת ביחד עם טבעת הספרות של רזרבת הכוח, כשהן מציגות ביחד את רזרבת הכוח הנותרת של המנגנון.

הדגם עם לוח השמפניה
הדגם עם לוח השמפניה

בשעה 6 אנו מוצאים את הסמל של סדרת ה-Conquest והמילה automatic כשבשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של לונג׳ין ושימו לב – את חלונית התאריכון של השעון.

הדגם עם לוח האנתרציט
הדגם עם לוח האנתרציט

Conquest Heritage Central Power Reserve – מנגנון

בתוך השעונים החדשים משלבת לונג׳ין את קליבר L896.5 שלה. מנגנון אוטומטי שמגיע עם קפיץ איזון סיליקוני ורכיבים נוספים שמשדרגים את העמידות המגנטית של המנגנון והופכים אותו לעמיד פי 10 לשדות מגנטיים בהשוואה לתקן ה-ISO 764.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם פסי ז׳נבה אופקיים על המנגנון ועיטורי פרלה על פלטת הבסיס של המנגנון.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, לונג׳ין משחזרת את אחד השעונים האייקוניים בסדרת ה-Conquest שלה, שעון שהגיע חמש שנים לאחר ההשקה של הסדרה הזאת, שהפכה במרוצת השנים לאחת הסדרות האייקוניות ביותר של לונג׳ין.

לוח אייקוני עם מד רזרבת כוח במרכז הלוח
לוח אייקוני עם מד רזרבת כוח במרכז הלוח

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים. רפרנס L1.648.4.78.2 הוא הדגם עם לוח השמפניה. רפרנס  L1.648.4.62.2 הוא הדגם עם לוח האנתרציט, כשרפרנס  L1.648.4.62.2 הוא הדגם עם הלוח השחור. שלושת הדגמים מגיעים עם תג מחיר של 4,300 אירו. שלושת השעונים מגיעים עם רצועות עור תנין, כשדגם האנתרציט מגיע עם רצועה אפורה, בעוד שני הדגמים האחרים מגיעים עם רצועה שחורה.

השורה התחתונה

לונג׳ין ממשיכה לשחזר בצורה נהדרת שעונים אייקוניים שלה, כשהיא משדרגת אותם עם נגיעות עיצוביות שהופכות אותם למתאימים למאה ה-21 ועם מנגנונים עם מפרט טכני שמתאים לשעונים הללו. עם תג מחיר סביר בהחלט למפרט של השעונים הללו ועם עיצוב מוצלח כל כך, אנחנו לא יכולים שלא לאהוב את המיני קולקציה החדשה.

למידע נוסף על הקולקציה החדשה באתר של לונג׳ין.