בשנת 2019 השיקה ג׳יררד פרגו את שעון ה-Csomos שלה. שעון Haute Horlogerie, המשלב בתוכו מנגנון טורביון עם Sky Chart – מעין תצוגה ויזואלית של המרחק בין גרמי השמיים השונים, ביחד עם קומפליקציית זמן עולמי. עם סיומה של שנת 2022 הציגה ג׳יררד פרגו שלושה דגמים חדשים בסדרה הזאת – Cosmos Unique Pieces, מוזמנים להכיר את יצירות המופת ההורולוגיות הללו ביחד איתנו.

Cosmos Unique Pieces – מפרט טכני

כאמור, ג׳יררד פרגו מציגה שלושה שעונים חדשים בסדרת ה-Cosmos שלה, תחת השם Cosmos Unique Pieces. כפי שתראו מיד, בהחלט מדובר ב-Unique Pieces. שלושת השעונים החדשים מגיעים עם לוח המורכב משני חלקים, כשכל שעון יגיע עם לוח שונה. שעון אחד יגיע עם לוח העשוי מספקטרוליט כחול, שעון נוסף יגיע עם לוח אוונטורין שחור כשהשעון השלישי יגיע עם לוח אובסידיאן אפור. בכל אחד מלוחות השעונים נמצא שני גלובוסים העשויים מאוונטורין שחור או אניקס, המועשרים במיקרו-ציור מוזהב, המבוצע בעבודת יד.

Cosmos Unique Pieces לוח ספקטרולייט.  מקור - TimeandWatches.

Cosmos Unique Pieces לוח ספקטרולייט. מקור – TimeandWatches.ג׳יררד פרגו פיזרה את הפונקציות השונות של השעון על פני הצירים האופקיים והאנכיים שלו. בשעה 12 אנו מקבלים את לוח השעות והדקות המרכזי של השעון, כשבדיוק מתחת ללוח הזה, בשעה 6, ניצב לו מנגנון הטורביון, מתחת לגשר טיטניום שחור.

Cosmos Unique Pieces לוח אוונטורין.  מקור - TimeandWatches.
Cosmos Unique Pieces לוח אוונטורין. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים את כדור הארץ, המשמש כמחוון יום-לילה, כשטבעת קטנה העוטפת את כדור הארץ בחלקו התחתון מציגה את אזור הזמן הרלוונטי. בשעה 9 אנו מוצאים את ה-Sky Chart – תרשים שמים. תרשים חרוט בלייזר על כדור טיטניום בגוון כחול. הכדור הזה משלים סיבוב אחת ל-23 שעות, 56 דקות ו-4 שניות, פרק הזמן המוגדר כיממה כוכבית – הזמן שבמהלכו מבצע כדור הארץ סיבוב מלא סביב צירו ומגיע לאותו מצב ביחס לכוכבי השבת, שבו הוא היה לפני תחילת הסיבוב.

Cosmos Unique Pieces לוח אובסידיאן.  מקור - TimeandWatches.
Cosmos Unique Pieces לוח אובסידיאן. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5, בקוטר של 47 מ״מ ובעובי של 22.2 מ״מ.

Cosmos Unique Pieces – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר GP09320-1902, מנגנון מתיחה ידנית מבית ג׳יררד פרגו. המנגנון המכיל 368 רכיבים שונים, פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 57 שעות, כשהוא מתוח במלואו.

מנגנון המתיחה וכיוון בגב השעון.  מקור - TimeandWatches.
מנגנון המתיחה וכיוון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אם שמתם לב, השעון מגיע ללא כתר. אז איך בדיוק מבצעים מתיחה ידנית למנגנון ללא כתר? שאלה נפלאה. ג׳יררד פרגו החליטה לשמור על סימטריות השעון ולכן החליטה שלא לשלב בשעון כתר מסורתי, אלא במקם זאת לשלב אותו בחלק האחורי של השעון. מעין ידית מתרוממת הניצבת לה מתחת לשלוש מחוונים שונים, משמשת למעשה ככתר של השעון, לטובת מתיחת המנגנון ולטובת כיוון הפונקציות השונות. כל אחד מהמחוונים-כפתורים מגיע עם תחריט שמציג את הפונקציה שעליו הוא שולט.

אז מה חדש בעצם?

שלוש יצירות שמימיות מרהיבות חדשות מבית ג׳יררד פרגו, המצטרפות לליין ה-Cosmos המדהים של החברה ומציגים חלק מהיכולות המרהיבות של החברה הנהדרת הזאת.

יצירות מופת שמימיות מבית ג׳יררד פרגו.  מקור - TimeandWatches.
יצירות מופת שמימיות מבית ג׳יררד פרגו. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שלושת השעונים החדשים של ג׳יררד פרגו יהיו זמינים לרכישה באמצעות The Hour Glass בלבד. The Hour Glass היא אחת ממשווקות השעונים הגדולות באסיה הפסיפית, עם רשת של כ-50 בוטיקים. תג המחיר של השעונים החדשים עומד על 364 אלף דולרים.

Cosmos Unique Pieces. מקור - TimeandWatches.

Cosmos Unique Pieces. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שלוש יצירות מדהימות של ג׳יררד פרגו, שמזכירות לנו כי החברה הזאת יודעת גם לייצר שעוני Haute Horlogerie בצורה המרשימה ביותר שאפשר למצוא בעולם השעונים. רוצו לקנות, רק תעברו בבנק קודם לקחת משכנתא …

למעבר לאתר של ג׳יררד פרגו.