יום שלישי מוכר בקרב חובבי השעונים כ-Speedy Tuesday ואומגה בהחלט יודעת לנצל את הביטוי הזה להשקה של שעונים חדשים ומעניינים שלה. אתמול הגיע אלינו שעון חדש, מעניין ולמען האמת מפתיע, ספידמאסטר Dark Side Of The Moon Alinghi, פרי שיתוף הפעולה של אומגה עם קבוצת השיט Alinghi. 

ספידמאסטר Dark Side Of The Moon Alinghi – מפרט טכני

אם אתם חובבי שעונים, אתם בוודאי מכירים את שעוני ה-Dark Side Of The Moon של אומגה. מדובר בשעונים המגיעים במראה שחור-כהה וזוכים לפופולריות רבה בקרב חובבי המותג וחובבי שעונים בכלל. ניחוש של הגורו? גם השעון החדש של אומגה עומד להיות להיט לא קטן … 

Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור - TimeandWatches.
Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע בגוף בקוטר של 44.25 מ”מ ובעובי של 13.8 מ”מ, העשוי מתחמוצת זירקוניום קרמית שחורה. הצבע השחור השולט בשעון מגיע כרקע נהדר לצבע האדום – צבע המזוהה עם קבוצת השיט Alinghi, אבל גם מקושר באופן טבעי לתשוקה ואנרגיה.

Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור - TimeandWatches.
Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור – TimeandWatches.

הצבע האדום מופיע בכיתוב הטכימטר על בזל השעון, מחוג הכרונוגרף של השעון, הכיתוב ספידמאסטר על לוח השעון, כרונוגרף ה-30 דקות של השעון. עוד מקום בו מופיע הצבע האדום בצורה מרשימה הוא כרונוגרף ה-12 שעות בשעה 6 של השעון, שם עיצבה אומגה מחדש את הכרונוגרף הזה בצורה של דיסקית אלומיניום מוברש עם הלוגו של קבוצת השיט Alinghi. הלוגו של הקבוצה מופיע גם על כפתור הפעלת-עצירת הכרונוגרף של השעון. 

Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור - TimeandWatches.
Dark Side Of The Moon Alinghi. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע עם גימור מעניין המזכיר את שלד האוניה, כשהחלק התחתון של השעון, בין השעות 6 ל-10 פתוח ומאפשר הצצה אל מנגנון השעון. 

ספידמאסטר Dark Side Of The Moon Alinghi – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 1865 של אומגה, שהוא בעצם גרסה משודרגת של קליבר 1861 של החברה, כשניתן לראות את המנגנון המרהיב מבעד לגב השקוף של השעון. 

קליבר 1865 של אומגה. מקור - TimeandWatches.
קליבר 1865 של אומגה. מקור – TimeandWatches.
קליבר 1865 של אומגה. מקור - TimeandWatches.
קליבר 1865 של אומגה. מקור – TimeandWatches.
איזה צד אתם מעדיפים? מקור - TimeandWatches.
איזה צד אתם מעדיפים? מקור – TimeandWatches.

הקליבר הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. 

מה חדש בעצם? 

שיתוף הפעולה המעניין של אומגה עם קבוצת השיט Alinghi, קבוצת שיט שוויצרית מהמובילות בעולם, התחיל במאי 2019 ואנחנו לגמרי בעד התוצאות שלו. הקבוצה מונה מעל למאה אנשי צוות מעשרים ואחת מדינות שונות, ביניהן ישראל, שוויץ, ארצות הברית, הולנד, ספרד, קנדה ואפילו עיראק. בנוסף, ערכת הצבעים המעניינת של השעון היא בהחלט ייחודית בנוף של אומגה ואפילו הגורו הציני בדרך כלל לא מוצא משהו רע להגיד עליה …. 

לוגו קבוצת השיט בכרונוגרף 12 השעות של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוגו קבוצת השיט בכרונוגרף 12 השעות של השעון. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

קודם כל, תרשו לנו לספר לכם שלא מדובר במהדורה מוגבלת של אומגה. השעון החדש, רפרנס 311.92.44.30.01.002 יגיע במחיר של 10,300 אירו והוא יהיה זמין לרכישה בימים הקרובים באתר של אומגה ובבוטיקים נבחרים של החברה ברחבי העולם. 

אריזה מיוחדת לשעון בדוגמת לוח השעון. מקור - TimeandWatches.
אריזה מיוחדת לשעון בדוגמת לוח השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע באריזה מהודרת בצבע שחור עם נגיעות של אדום, כשהחלק הפנימי של האריזה מגיע בגימור דמוי לוח השעון. 

השורה התחתונה

עצם העובדה שלא מדובר במהדורה מוגבלת של אומגה, כבר גורמת לגורו לחבב את השעון הזה יותר. תוסיפו לזה את השעון המיוחד הזה, עם חלק אחורי שיפה לא פחות מהחלק הקדמי. תג מחיר קצת יותר אטרקטיבי היה הופך את השעון הזה ללהיט, אבל אתם יודעים, מדובר בגרסת Dark Side Of The Monn, שהן לרוב גרסאות יקרות יותר בסדרת הספידמאסטר וככל הנראה שבשוויץ לא שמעו על קורונה וכאלה, אז תתחילו לחסוך … 

למעבר לאתר של אומגה.