בשנת 1999 השיקה יצרנית השעונים הגרמנית א לאנגה אנד זוהן – A. Lange & Söhne את שעון ה-Datograph – שעון הכרונוגרף שלה, שהפך מאז לאחד האייקונים של הורולגיה גבוהה. לציון 25 שנים להשקה שלו, מציגה A. Lange & Söhne שעון חדש במהדורה מוגבלת – Datograph Up/Down 25th Anniversary, שעון בגוף זהב לבן במהדורה מוגבלת. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

Datograph Up/Down 25th Anniversary – מפרט טכני

השעון החדש של A. Lange & Söhne מגיע בגוף העשוי זהב לבן 18 קראט, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.1 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר ועם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

Datograph Up/Down 25th Anniversary
Datograph Up/Down 25th Anniversary

A. Lange & Söhne בחרה בלוח שעל פניו נראה צנוע יותר בהשוואה ללוחות השעונים בסדרה הזאת, כשהוא מגיע בגוון כחול-כהה עם לוחות קטנים כסופים ותאריכון על רקע לבן. לוח השעון, כרגיל אצל יצרנית השעונים הגרמנית, הוא לוח כסף, שעובר טיפול PVD או גלווני שמעניקים לו את הגוון המיוחד.

הלוח הכחול המיוחד עם הלוחות הכסופים הקטנים
הלוח הכחול המיוחד עם הלוחות הכסופים הקטנים

הלוחות הקטנים ממוקמים בחלק התחתון של לוח השעון, כשהלוח הקטן בצד ימין הוא כרונוגרף 30 הדקות, בעוד הלוח הקטן השמאלי הוא לוח השניות הקטן של השעון. הלוחות הקטנים מגיעים כשהם שקועים מעט בהשוואה ללוח השעון ועם תבנית מעגלית. בין שני הלוחות הקטנים אנו מוצאים מחוון קטן עם האותיות AB ו-AUF – מד רזרבת הכוח של השעון. האותיות AB – abgestellt מסמלות כי הקפיץ ללא אנרגיה, בעוד האותיות AUF – aufgezogen, מסמלות כי הקפיץ מתוח במלואו.

Datograph Up/Down 25th Anniversary – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L961.6 של A. Lange & Söhne, מנגנון הכרונוגרף המתקדם של החברה, שפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות. המנגנון הוא מנגנון מתיחה ידנית, עם פלייבאק כרונוגרף ותאריכון אוברסייז.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשלמעשה ה-L951.6 הוא אותו מנגנון שנמצא בגרסאות הייצור הסדרתיות של ה-Datograph, כשהוא בעצם האבולוציה של קליבר L951.1 של ה-Datograph הראשון משנת 1999.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

אז מה חדש בעצם?

רק אספני שעוני A. Lange & Söhne מבינים את הייחודיות של השעון החדש של החברה. ה-Datograph מגיע בפלטינה, זהב אדום או זהב צהוב ועד היום לא היה זמין בזהב לבן. בנוסף, הלוח הכחול היה זמין עד היום בדגם אחד בלבד בסדרה הזאת, כך שהשילוב של גוף השעון והלוח הכחול הם בהחלט ייחודיים ונדירים והופכים את השעון הזה ליוצא דופן בקולקציה המיוחדת הזאת.

Datograph Up/Down 25th Anniversary
Datograph Up/Down 25th Anniversary

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של A. Lange & Söhne , רפרנס 405.028, מגיע במהדורה מוגבלת של 125 יחידות, כשהוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של החברה בלבד. תג המחיר שלו עומד על 125 אלף אירו, כולל מיסים.

השורה התחתונה

שעון קסום מבית A. Lange & Söhne, יצרנית שעונים שנדמה כי היא נהנית מהשקט ומהעובדה שהיא מושכת הרבה פחות עניין לעומת יצרניות שעונים כמו פטק פיליפ או אודמר פיגה ופשוט ממשיכה לעשות מה שהיא עושה לאורך שנים – לייצר שעונים נהדרים.

למידע נוסף על השעון באתר של A. Lange & Söhne.