בשנה שעברה השיקה זניט את סדרת ה-Defy אקסטרים שלה. סדרת שעונים במראה קשוח ועמיד במיוחד. אם תרצו, האח הגדול והשרירי של סדרת ה-Defy האלגנטית והעדינה יותר. את הסדרה השיקה זניט עם שעון כרונוגרף עם דיוק של מאית השניה, עם מנגנון בריחה כפול. בשבוע שעבר השיקה זניט שעון חדש בסדרה, מתקדם ומורכב עוד יותר – Defy אקסטרים טורביון כפול. כפי שאתם מצליחים להבין בוודאי, השעון החדש מגיע עם שני טורביונים עצמאיים, מוזמנים להכיר את היצירה החדשה של זניט ביחד איתנו.

Defy אקסטרים טורביון כפול – מפרט טכני

אמרנו שעון אחד? טוב נו, תרשו לנו לתקן. זניט משיקה למעשה שני שעונים חדשים. אחד יגיע בגוף העשוי מסיבי פחמן שחור עם דגשים מזהב אדום. השעון השני יגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5. שני השעונים מגיעים בגוף זהה, בקוטר של 45 מ״מ, גוף השעון שהפך, אם תרצו, לסימן ההיכר של שעוני הסדרה – גוף מסיבי וקשוח למראה.

Defy אקסטרים טורביון כפול - שעון הפחמן השחור. מקור - Monochrome Watches.
Defy אקסטרים טורביון כפול – שעון הפחמן השחור. מקור – Monochrome Watches.

השעונים מגיעים עם לוח סקלטון. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות של השעון, כשבשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-60 שניות. בחלק השמאלי של לוח השעון, אנו מוצאים את שני מנגנוני הטורביון של השעון. למה שני טורביונים אתם שואלים את עצמכם? שאלה מצוינת. טורביון אחד, של 60 שניות, משויך למנגנון הצגת השעה של השעון. הטורביון השני, של 5 שניות, משויך למנגנון הכרונוגרף של השעון.

Defy אקסטרים טורביון כפול - שעון הטיטניום. מקור - Monochrome Watches.
Defy אקסטרים טורביון כפול – שעון הטיטניום. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם מחוגי שעות ודקות ״סטנדרטיים״. מחוג השניות הראשי, או ליתר דיוק – הגדול, הוא למעשה מחוג שניות הכרונוגרף, שמשלים סיבוב שלם אחד בכל שניה, זאת כחלק ממנגנון הכרונוגרף שמסוגל למדוד זמן בדיוק של מאית השניה. בשעה 12 אנו מוצאים את מחוון רזרבת הכוח של מנגנון הכרונוגרף.

החלק הקדמי של המנגנון. מקור - Monochrome Watches.
החלק הקדמי של המנגנון. מקור – Monochrome Watches.

שני הדגמים של השעונים, שעון הפחמן השחור ושעון הטיטניום, מגיעים עם אינדקסים בזהב ורוד, המצופים בסופר לומינובה C1.

שני הטורביונים של השעון. מקור - Monochrome Watches.
שני הטורביונים של השעון. מקור – Monochrome Watches.

Defy אקסטרים טורביון כפול – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 9020. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, עם הסמכת כרונומטר. הוא פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה, כשהוא מגיע כאמור עם טורביון של דקה אחת לשמירת הזמן, בעוד טורביון נוסף של 5 שניות פועל על מנגנון הכרונוגרף של השעון, שפועל בקצב של 360,000 ויברציות לשעה.

החלק האחורי של המנגנון. מקור - Monochrome Watches.
החלק האחורי של המנגנון. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם?

זניט מרחיבה את סדרת ה-Defy אקסטרים שלה, עם זוג שעוני כרונוגרף חדשים, שמגיעים עם מנגנון טורביון כפול, אלמנט שהפך להיות מזוהה עם החברה בשנים האחרונות.

נגיעות של זהב אדום בשעון. מקור - Monochrome Watches.
נגיעות של זהב אדום בשעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

כפי שציינו, זניט משיקה שני שעוני Defy אקסטרים טורביון כפול חדשים. השעון הראשון, רפרנס 12.9100.9020/78.I200 , הוא השעון שמגיע עם גוף סיבי הפחמן השחור. תג המחיר שלו עומד על 79,000 פרנקים שוויצריים. השעון השני, רפרנס 95.9100.9020/78.I001 , הוא השעון בגוף העשוי מטיטניום. תג המחיר שלו עומד על 69,900 פרנקים שוויצריים. שעון הטיטניום מגיע עם צמיד אינטגרלי העשוי מטיטניום, כששעון סיבי הפחמן מגיע עם צמיד גומי שחור. שני השעונים מגיעים עם זוג רצועות נוסף באריזת השעון. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

Defy אקסטרים טורביון כפול. מקור - Monochrome Watches.
Defy אקסטרים טורביון כפול. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שני שעונים מדהימים שמצטרפים לליין ה-Defy אקסטרים של זניט, כשהם משלבים בתוכם שני מנגנוני טורביון, משהו שזניט הפכה לסוג של מומחיות שלה בשנים האחרונות. עם זאת, בדרך כלל ראינו את הקומפליקציה הזאת בשעונים שהם Haute Horlogerie ושעונים יותר אלגנטיים למראה, הפעם הם מגיעים בשעון הקשוח ביותר שיש לזניט בקולקציה שלה. אפשר להגיד שתג המחיר של השעונים הללו מוגזם, אבל בהתחשב בעובדה שרק אתמול הכרנו לכם שעון טורביון של ריצ׳רד מיל בתג מחיר של כ-3 מיליון שקלים, אנחנו חושבים שלא באמת אפשר להתלונן על תג המחיר של השעונים הללו. בכל מקרה, אם זה נשמע לכם גבוה או מוגזם, אתם ככל הנראה לא קהל היעד של השעון-שעונים הללו.

למעבר לאתר של זניט.