שנת 2023 נראית כמו שנה שקטה יחסית עבור זניט, אחת מיצרניות השעונים החביבות על הגורו ועל חובבי שעונים בכלל (לפחות כך אנחנו מקווים, כן?). זניט אמנם הציגה שעונים חדשים ואפילו רענון לקולקציית הפיילוט האייקונית שלה במסגרת תערוכת Watches & Wonders, אך עם זאת, ביחס לשנים קודמות, נדמה כי החברה הורידה הילוך, בין אם מרצון ובין אם בהוראה מגבוה בקבוצת LVMH. לשמחתנו, בשבוע שעבר השיקה זניט שני שעוני כרונוגרף חדשים – Defy 21 Chroma II – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

Defy 21 Chroma II – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של זניט מגיעים בגוף העשוי מסגסוגת קרמית. שעון אחד יגיע בגוף בצבע שחור, השעון השני יגיע בגוף בצבע לבן. השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 14.5 מ״מ.

הדגם בגוף הקרמי השחור. מקור - Monochrome Watches.
הדגם בגוף הקרמי השחור. מקור – Monochrome Watches.

גוף השעונים הוא הגוף המוכר של שעוני הזניט דפיי 21, עם גימורים מוברשים. השעונים מגיעים עם לוחות סקלטון, עם לוחות קטנים בתצורת 3-6-9, עם נגיעות צבעוניות באינדקסי השעות שמעניקים לשעונים הללו מראה צעיר וקליל.

הדגם בגוף הקרמי הלבן. מקור - Monochrome Watches.
הדגם בגוף הקרמי הלבן. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-60 דקות, כשבשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. מחוג שניות הכרונוגרף המרכזי של השעון מסוגל למדוד זמן בדיוק של מאית השנייה.

Defy 21 Chroma II. מקור - Monochrome Watches.
Defy 21 Chroma II. מקור – Monochrome Watches.

השעונים מגיעים עם רצועות גומי בצבעים תואמים לגוף השעון, עם גימור דמוי טקסטיל ותפרים צבעוניים בצבעי הקשת, כשהשעון השחור מגיע עם טבעת דקה בצבע צהוב, כשהשעון הלבן מגיע עם טבעת דקה בצבע תכלת.

Defy 21 Chroma II. מקור - Monochrome Watches.
Defy 21 Chroma II. מקור – Monochrome Watches.

Defy 21 Chroma II – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 9004 של זניט. מנגנון כרונוגרף מתקדם עם שני מנגנוני בריחה, אחד הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה (תדר של 5Hz), עבור תצוגת הזמן המרכזית ומנגנון בריחה שני הפועל בקצב של 360,000 ויברציחות לשעה (50Hz), עבור מנגנון הכרונוגרף.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות לתצוגת הזמן ו-50 דקות למנגנון הכרונוגרף. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם 53 אבני חן ועם רוטור הסקלטון המוכר בצורת הלוגו של זניט.

אז מה חדש בעצם?

שעוני סקלטון קרמיים, עם צבעי הקשת, נשמעים בדרך כלל כמו מתכון לשעונים מקושקשים וקיטשיים למדי. באופן לא מפתיע, מי שמצליחה פעם אחר פעם להציג את השילובים הללו בצורה נהדרת, היא כמובן זניט. השעונים החדשים מצטרפים לשעוני ה-Chroma Edition שהציגה זניט במסגרת ה-LVMH Watch Week בשנה שעברה. השעון משנה שעברה הציג את הגוף הקרמי הלבן, עם הצבעים שאנו רואים השנה בשעון השחור, כשהשעון הלבן מגיע עם ערכת צבעים בהירה יותר.

חגיגה צבעונית קלילה. מקור - Monochrome Watches.
חגיגה צבעונית קלילה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של זניט, השעון השחור – רפרנס 49.9013.9004/21.R952 והשעון הלבן – רפרנס 49.9014.9004/01.R953, מגיעים במהדורה מוגבלת של 500 יחידות מכל צבע. תג המחיר שלהם עומד על 16,800 אירו. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

חגיגה צבעונית קלילה. מקור - Monochrome Watches.
חגיגה צבעונית קלילה. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שני שעונים נהדרים של זניט, שמשלבים בתוכם מנגנון כרונוגרף אולי המתקדם ביותר בעולם השעונים כיום. אם חשבנו ששעון ה-Chrome הקודם היה הבלחה חד פעמית, עכשיו אנחנו מקווים שזניט תמשיך להרחיב את הקולקציה המיוחדת הזאת ואולי גם תהפוך אותה לקולקציה בייצור סדרתי ולא רק במהדורה מוגבלת …

למעבר לאתר של זניט.