בתחילת החודש שעבר הכרנו בפעם הראשונה כאן בגורו שעון של לואי אררד. יצרנית שעונים ״קטנה״, שכפי שציינו בכתבה שלנו, אנחנו בדרך כלל ״מפספסים״ כאן בגורו, כמו במגזיני שעונים רבים ברחבי העולם, שאוהבים (כמונו …) להתמקד בשעונים שאף אחד לא יכול באמת להשיג. אז למרבה השמחה, לואי אררד לא ממתינה הרבה לפני שהיא משיקה שעון נוסף שגורם לנו לאזכר אותה כאן אצלנו בגורו – Excellence Guilloché Main II. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

Excellence Guilloché Main II – מפרט טכני

השעון החדש של לואי אררד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ. גוף השעון עגול ומגיע בגימור מבריק, עם כתר בשעה 3 בצד השעון.

Excellence Guilloché Main II. מקור - timeandwatches.
Excellence Guilloché Main II. מקור – timeandwatches.

גולת הכותרת של השעון, כפי שאפשר להבין מהשם שלו, היא לוח הגיליושה של השעון. בלואי אררד החליטו להשיק שעון במחווה לטכניקה העתיקה הזאת, שהוצגה להראשונה במאה ה-16, אז נעשה בה שימוש ביחד עם חומרים כמו שנהב ועץ.

Excellence Guilloché Main II. מקור - timeandwatches.
Excellence Guilloché Main II. מקור – timeandwatches.

לואי אררד בוחרת בתבנית בצורת קוביה, שיוצרת אשליה אופטית (trompe-l’oeil) שמהווה מחווה לשעון ה-Excellence Guilloché Main שהציגה החברה בשנה שעברה. הלוח של השעון בשנה שעברה הציג מעין ״אריג״ המורכב מקוביות כאילו תלת ממדיות. כאן בעצם משחזרת לואי אררד את אחת הקוביות הללו, על גבי לוח השעון.

תבנית גיליושה מיוחדת מבית לואי אררד. מקור - timeandwatches.
תבנית גיליושה מיוחדת מבית לואי אררד. מקור – timeandwatches.

לואי אררד מעניקה כאן סוג של פרשנות חדשה לאומנות הגיליושה, עם תבנית חדשה ומקורית, מעין קוביה-יהלום גדול, שנפתח החוצה בפרספקטיבה, כשהוא משלב חללים שטוחים שחורים וקווים ישרים החרוטים במתכת.

Excellence Guilloché Main II – מנגנון

בתוך השעון משלבת לואי אררד מנגנון אוטומטי מבית סליטה, ה-SW261-1, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

גב השעון. מקור - timeandwatches.
גב השעון. מקור – timeandwatches.

ה-SW261-1 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 38 שעות.

אז מה חדש בעצם?

תבנית מיוחדת וחדשנית בטכניקת הגיליושה מבית לואי אררד. כל אחד מלוחות השעונים הללו מיוצר על ידי יצרנית לוחות השעונים Fehr הממוקמת בלה-שו-דה-פונד. תהליך הייצור של לוחות השעונים הללו מורכב ואורך מספר שעות, כשאומן אחד אחראי ליצירת כל לוחות השעונים. הדפוס-תבנית הזאת מבוצעת באמצעות מחרטת גיוליושה בת מאה שנה.

תהליך היצירה של לוחות השעונים. מקור - timeandwatches.
תהליך היצירה של לוחות השעונים. מקור – timeandwatches.

כדי להשיג את התבנית הייחודית הזאת, האומנים של Fehr בעצם המציאו וייצרו בעצמם שבלונות מתכת גדולות שהמחרטה הזאת מתרגמת לצורות קטנות יותר, כשהיא מקטינה את קנה המידה שלהן כך שיתאים ללוחות שעונים. כדי להדגיש את אפקט העומק של לוח השעון משתמשת לואי אררד בצביעת לכה שחורה, ביחד עם ציפוי רודיום סופי שנותן מעין פטינה כסופה לפליז שנחשף על ידי האזמל של מחרטת הגיליושה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של לואי אררד, רפרנס 34237AA95, מגיע במהדורה מוגבלת של 99 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 3,900 פרנקים שוויצריים. על גב השעון יופיע הכיתוב “Limited Edition 1 of 99״ – ״מהדורה מוגבלת 1 מתוך 99״.

השורה התחתונה

אנחנו לא יודעים מה קורה בלואי אררד, אבל אין ספק שמדובר במשהו מעניין מאוד ומרשים מאוד. ממש כמו השעון הקודם של החברה אותו הכרנו ביחד כאן באתר בחודש שעבר, גם כאן אנו מקבלים ביצוע מרשים במיוחד בטכניקת הגיליושה העתיקה והנפלאה, אותה אנו תמיד שמחים לראות בשעונים.

Excellence Guilloché Main II. מקור - timeandwatches.
Excellence Guilloché Main II. מקור – timeandwatches.

הגיליושה בדרך כלל מתחברת בתודעה שלנו לשעונים יקרים ו״יוקרתיים״ יותר, אבל במקרה של לואי אררד, אפשר לראות שהחברה מצליחה לספק תבניות גיליושה מיוחדות, בשעונים במחיר שווה (כמעט) לכל כיס.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לואי אררד.