פרנסואה פול ז׳ורן (F.P Journe), מי שנחשב לאחד מגדולי יצרני השעונים בדורנו ומי שלכמעט כל אחד ואחד מהשעונים שלו יש רשימת המתנה של עשירי תבל שיהיו מוכנים לשלם כמעט כל סכום עבורם, משיק שעון חדש, שמגיע לציון תאריך חגיגי במיוחד עבור המותג – 20 שנה להשקת שעוני המותג בשוק היפני וליתר דיוק, ברחוב המרכזי של טוקיו. F.P Journe Chronographe FB – מוזמנים לגלות ביחד איתנו איך אחד מיצרני השעונים הטובים בעולם מציין תאריכים חשובים עבור המותג.

F.P Journe Chronographe FB – מפרט טכני

השעון החדש של F.P Journe מגיע בגוף העשוי מטיטניום מוברש, בקטר של 40 מ״מ ובעובי של 10.4 מ״מ. השעון מגיע עם כתר ולחצני כרונוגרף העשויים מזהב 6N.

F.P Journe Chronographe FB
F.P Journe Chronographe FB

הלוח הכסוף של השעון, המצופה רותניום, מגיע עם עיטורי גיושה, עם סקאלת טכימטר באוגן ולוחות קטנים העשויים מספיר, בשעות 3 ו-9. בשעה 3 אנו מוצאים כרונוגרף של 60 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות הרצות של השעון.

לוח מצופה רותניום עם גיושה
לוח מצופה רותניום עם גיושה

לוח השעון מגיע עם ספרות ערביות בגוון מוזהב, כשבמקום הספרה 6 אנו מוצאים חלונית תאריכון גדול (Big Date). השעון הוא שעון פלייבאק כרונוגרף, כששני מחוגי הכרונוגרף שלו מגיעים גם הם בזהב אדום 6N, כשהם משתלבים בצורה נהדרת עם מחוגי הלוחות הקטנים שמגיעים בצבע אדום.

F.P Journe Chronographe FB
F.P Journe Chronographe FB

F.P Journe Chronographe FB – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 1518.2 – מנגנון הפלייבאק כרונוגרף המרהיב מבית F.P Journe, שמגיע בזהב אדום. המנגנון מורכב מ-245 חלקים, כשהוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון המרהיב בגב השעון
המנגנון המרהיב בגב השעון

את המנגנון המרהיב אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל גב השעון אנו מוצאים את החריטה Anniversary 20th – יובל ה-20 ואת הסלוגן של המותג – Invenit. Fecit – בתרגום מילולי – הומצא ויוצר, סלוגן שמבטא את האיכות הבלתי מתפשרת של המותג ואת העובדה שכל שעון של המותג נוצר באופן מלא בתוך החברה.

אז מה חדש בעצם?

לפני 20 שנה פתח פרנסואה פול ז׳ורן את הבוטיק הראשון של המותג במרכז טוקיו, אחת הערים החשובות בתעשיית השעונים השוויצרית בכל הקשור למכירות. השעון החדש מגיע כאמור לציון התאריך החגיגי הזה, כשכמו תמיד אצל פרנסואה פול ז׳ורן, מדובר ביצירת מופת הורולוגית מרהיבה.

מנגנון מרהיב מבית F.P Journe
מנגנון מרהיב מבית F.P Journe

כמה זה עולה לנו?

ספוילר – באופן די מפתיע, לא הרבה. השעון החדש של פרנסואה פול ז׳ורן מגיע עם רצועת עור תנין בצבע בורגונדי, עם אבזם העשוי מזהב 6N. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות, עם תג מחיר של 90 אלף פרנקים שוויצריים, לפני מיסים, כ-100 אלף דולרים או 365 אלף שקל. בהודעה לעיתונות על השעון החדש מצוין כי מדובר בשעון האחרון של החברה שיגיע במהדורה מוגבלת.

השורה התחתונה

שעון נהדר מבית פרנסואה פול ז׳ורן שמגיע עם תג מחיר שפוי לחלוטין עבור שעון פלייבאק כרונוגרף מבית אחד המותגים היוקרתיים ביותר בעולם השעונים. השעון הזה הוא שעון מפתיע וייחודי – מדובר בשעון הכרונוגרף המתיחה הידנית הראשון של המותג ובנוסף, כאמור, מדובר בשעון האחרון של המותג שיגיע במהדורה מוגבלת. בנוסף, חשוב להדגיש כי הבוטיק בטוקיו היה הבוטיק הראשון שהמותג פתח במקום כלשהו מסביב לעולם, משהו שעוזר לנו להבין את החשיבות שלו עבור המותג ואת ההחלטה להקדיש שעון מיוחד כל כך לבוטיק הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פרנסואה פול ז׳ורן.