אם אתם חובבי שעונים ועוקבים אחרי הכתבות שלנו בתקופה האחרונה, סביר להניח שנתקלתם במספר שעונים שהצגנו כאן בשבועות האחרונים שהגיעו עם מוטיב משותף – הארנב. כל השעונים הללו הוקדשו לשנה הסינית החדשה, שנת הארנב וכללו אזכורים כאלו ואחרים של הארנב והתרבות הסינית בשעונים. כשנתקלנו בשעון החדש של פרנק מולר שמשלב גם הוא לוגו של ארנב, חשבנו מיד כי מדובר בשעון נוסף שמוקדש לשנה הסינית החדשה, אבל טעינו. השעון החדש של פרנק מולר, FR2NCK# מולר ואנגרד, מוקדש בכלל לארנב שמגיע אלינו אמנם מהמזרח הרחוק, אבל דווקא מיפן. מבולבלים? תרשו לנו לעשות לכם קצת סדר. 

FR2NCK# מולר ואנגרד – קצת רקע

השעון החדש של פרנק מולר מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם מותג אופנת הרחוב מטוקיו #FR2 . המותג היפני הוקם על ידי גורו אופנת הרחוב ריו אישיקווה (Ryo Ishikawa), כשהוא זוכה להצלחה רבה ביפן ומחוצה לה הודות לויזואליות הפרובוקטיבית שהוא משלב בעיצובים שלו. השם של המותג הוא קיצור המילים “Fxxking Rabbits״ בתרגום לעברית ״ארנבים מXXיינים״. שיתוף הפעולה בין שני המותגים מתקבל באופן טבעי, היות והמותג פרנק מולר נחשב בעבר לילד הרע של עולם השעונים. שיתוף הפעולה בין שני המותגים הללו מגיע לידי ביטוי בשעון הואנגרד (Vanguard) של פרנק מולר, שעון הספורט הפופולרי של פרנק מולר, שהפך ללהיט המכירות של החברה. 

FR2NCK# מולר ואנגרד – מפרט טכני

השעון החדש של פרנק מולר מגיע בגוף החבית המוכר של שעוני ה-Vanguard, ברוחב של 41 מ״מ ובגובה של 49.95 מ״מ. עוביו של גוף השעון עומד על 12.2 מ״מ. 

FR2NCK# מולר ואנגרד. מקור - Watchesbysjx.
FR2NCK# מולר ואנגרד. מקור – Watchesbysjx.

גוף השעון עשוי סיבי פחמן וזכוכית, כשהוא מגיע במראה אפור-שחור. שילוב הצבעים הזה מהווה מסגרת נהדרת ללוח הלבן של השעון, שמגיע עם ספרות ערביות המקיפות עיגול פנימי ובתוכו המחוגים.

הלוגו של המותג היפני על לוח השעון. מקור - Watchesbysjx.
הלוגו של המותג היפני על לוח השעון. מקור – Watchesbysjx.

בשעה 6 אנו מוצאים חלונית תאריכון עגולה, כשבשעות 7-8 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של המותג היפני, כשאנחנו מאמינים שאתם מבינים היטב מה מייצג הלוגו גם מבלי שנספר לכם. בתוך העיגול הפנימי אנו מוצאים את שם המותג #FR2

FR2NCK# מולר ואנגרד – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר FM 800-DT, מנגנון אוטומטי מבית פרנק מולר, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות. 

אז מה חדש בעצם? 

פרנק מולר משתמשת לראשונה בגוף העשוי סיבי פחמן וזכוכית, תרכובת המיוצרת מתערובת של אבקת פחמן, סיבי זכוכית ושרף פולימרי, שנשרף בתנור בטמפרטורה של 150 מעלות צלזיוס, כך שהוא יוצר חומר שניתן ליצוק לתוך תבניות גוף השעון. בנוסף, כמובן מדובר בשיתוף הפעולה הראשון בין פרנק מולר והמותג היפני, כשהתוצאה שלו היא שעון יוצא דופן. 

ערכת צבעים שחורה-לבנה מיוחדת. מקור - Watchesbysjx.
ערכת צבעים שחורה-לבנה מיוחדת. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פרנק מולר, רפרנס 26730BC.GG.1320BC.01, מגיע במהדורה מוגבלת של 800 יחידות. הוא יגיע עם רצועת ניילון לבנה עם הדפס ועליו הכיתוב מהדורה מוגבלת ושם המותג #FR2 . תג המחיר של השעון הוא כ-11,800 דולרים והוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של פרנק מולר ומשווקים מורשים של המותג באוסטרליה ודרום-מזרח אסיה בלבד. 

FR2NCK# מולר ואנגרד. מקור - Watchesbysjx.
FR2NCK# מולר ואנגרד. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

גרסה שובבה ויוצאת דופן לשעון ה-Vanguard של פרנק מולר, שמגיעה במהדורה מוגבלת, אם כי בייצור די המוני בהתחשב בעובדה שמדובר במותג לא כל כך גדול. עם זאת, ערכת הצבעים הייחודית והשילוב של הלוגו הדי בוטה מצד אחד, אם כי כזה שמבחינים בו רק במבט קרוב, הופך את השעון הזה לבאמת יוצא דופן, כשתג המחיר שלו לא גבוה בהרבה מתג המחיר של שעוני Vanguard אחרים. 

הארנב הזוהר בחשיכה. מקור - Watchesbysjx.
הארנב הזוהר בחשיכה. מקור – Watchesbysjx.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פרנק מולר.