זה אולי יישמע לכם קצת מוזר, אבל שעון ה-Freak (פריק) של יוליס נרדין הושק בשנת 2001, כך שהוא בן מעל ל-20 שנים. מאז השקת הפריק הראשון השעון הזה עבר שדרוגים עיצוביים, שהפכו אותו לשעון עתידני עוד יותר מהגרסה המקורית, אבל סביר להניח שגם ביוליס נרדין לא דמיינו שבשנת 2023 הם ישיקו את השעון החדש בסדרה – Freak One Ops ירוק צבאי במראה שונה כל כך מהשעון המקורי. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

Freak One Ops ירוק צבאי – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף השעוי מטיטניום בציפוי DLC שחור, בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 12 מ״מ. השעון מגיע עם בזל העשוי מסגסוגת ה-Carbonium, עליה נרחיב בהמשך.

Freak One Ops ירוק צבאי
Freak One Ops ירוק צבאי

לוח השעון הוא הלוח המוכר של שעוני הפריק מהשנים האחרונות, לוח אם תרצו – ״ללא לוח״, כשלמעשה אנחנו רואים כיסוי בצבע ירוק חאקי שמכסה את כל התוף, מגיע עם חריצים אלכסוניים וגימור קרני שמש, כשעליו הכיתוב ULYSSE NARDIN בשחור. בקצה הלוח, תלויה-מרחפת טבעת שעות, עם הספרות הערביות 3,6,9 ו-12.

רכבת גלגלי השיניים של המנגנון
רכבת גלגלי השיניים של המנגנון

במרכז השעון, אותו ״מבנה״ בצורת חץ, שהוא למעשה מנגנון השעון כולו, כשבקצה שלו אנו מוצאים חץ עם מילוי סופר לומינובה בגוון ירוק בהיר. חץ נוסף, רחב יותר, שנמצא על כיסוי התוף, על גבי טבעת שמסתובבת, משמש כמחוג השעות.

מה זה Carbonium?

בשנת 2019 הציגה יוליס נרדין את שעון הסקלטון X שלה, שהגיע עם גוף העשוי מסגסוגת ה-Carbonium הייחודית. ה-Carbonium היא סגסוגת המורכבת משני שלישים סיבי פחמן ושליש אפוקסי, שעוברים חיבור-התכה בטמפרטורה גבוהה במיוחד ובלחץ גבוה. החומר הממוחזר מפחית משמעותית את ההשפעה הסביבתית של ייצור הקרבוניום, כשהוא מגיע עם אסתטיקה ייחודית לכל שעון.

השעון העתידני של יוליס נרדין במראה צבאי
השעון העתידני של יוליס נרדין במראה צבאי

Freak One Ops ירוק צבאי – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-240 של יוליס נרדין. ה-UN-240 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 90 שעות.

גב השעון דרכו מותחים את הקפיץ
גב השעון דרכו מותחים את הקפיץ

המנגנון, שלמעשה כולו נמצא על אותה ״קרוסלה״ מסתובבת על צירה, מגיע עם קפיץ איזון ומתנד סיליקון (Oscilator) אוברסייז (גדולים יחסית למקובל בתעשיית השעונים) ועם טיפול DIAMonSIL למנגנון הבריחה.

אז מה חדש בעצם?

שעון הפריק של יוליס נרדין היה ״פריק״ של ממש בעולם השעונים מיד עם ההשקה שלו בשנת 2001, כשהגרסאות מהשנים האחרונות לוקחות את השעון הזה למראה עתידני ויוצא דופן עוד יותר. הגרסה החדשה מוסיפה סגנון נוסף לקולקציית השעונים הנהדרת הזאת, סגנון צבאי, אם כי אחרי שראינו את תג המחיר שלו, אותו תגלו מיד, קצת קשה לנו להאמין שחייל כלשהו יוכל לקנות אותו. בעצם, נו, אולי אם הוא בדרגת אלוף או רב-אלוף …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין, רפרנס 2403-500-8A/3A, מגיע עם רצועת Kaki & Black אינטגרלית או רצועת גומי טו-טון, עם אבזם טיטניום בציפוי DLC. רצועות הגומי עשויות מ-30 אחוזים גומי ממוחזר מפסולת ייצור. תג המחיר של השעון עומד על 67,500 אירו (63,000 פרנקים שוויצריים).

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף בסדרת ה-Freak של יוליס נרדין, עם תג מחיר שעם כל הצער (שׁלנו, שאחנו לא יכולים לקנות אותו), הולם את יצירת המופת ההורולוגית-עתידנית הזאת.

למידע נוסף על השעון החדש של יוליס נרדין.