תערוכת Watches & Wonders 2022 נפתחה בשבוע שעבר בהרעשה כבדה, כשכמעט כל יצרניות השעונים המשתתפות בתערוכה הציגו את השעונים החדשים שלהן כבר ביום הראשון של התערוכה. באופן טבעי, מי שמשכה את מרבית תשומת הלב הייתה רולקס, שהשיקה מספר שעונים חדשים. מוזמנים להכיר את השעון הראשון של רולקס ובכלל מהתערוכה – GMT MASTER II 126720VTNR – שעון GMT חדש עם כתר בצד שמאל, עם בזל ירוק-שחור. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

GMT MASTER II 126720VTNR – מפרט טכני

שעון ה-GMT MASTER II החדש של רולקס הוא לא באמת חדש. אם אתם מכירים את שעוני ה-GMT של רולקס, אז אתם מכירים גם את השעון החדש. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת האל-חלד של רולקס, ה-Oysterstell בקוטר של 40 מ״מ. הוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

GMT MASTER II 126720VTNR. מקור - timeandwatches.
GMT MASTER II 126720VTNR. מקור – timeandwatches.

השעון הוא כאמור שעון GMT, עם הבזל הקרמי המפורסם של רולקס המחולק לשני צבעים, במקרה של השעון החדש – ירוק ושחור. מחוג ה-GMT של השעון מגיע גם הוא בצבע ירוק, כשלוח השעון מגיע בצבע שחור.

GMT MASTER II 126720VTNR. מקור - timeandwatches.
GMT MASTER II 126720VTNR. מקור – timeandwatches.

הבזל הוא בזל סרכרום (Cerachrom) דו-כיווני, עם תצוגת 24 שעות. הצבע הירוק  מסמל את שעות היום, בעוד הצבע השחור מסמל את שעות הלילה. החידוש העיקרי בשעון הוא כאמור העובדה שרולקס שילבה בשעון כתר בצד שמאל של גוף השעון.

הכתר בצד שמאל של השעון והבזל הירוק. מקור - timeandwatches.
הכתר בצד שמאל של השעון והבזל הירוק. מקור – timeandwatches.

מלבד הכתר, רולקס העבירה גם את התאריכון לצד שמאל של לוח השעון ובהתאמה גם את הסיקלופ שמעליו. אם אתם חושבים שרולקס פשוט ״הדפיסה לוח הפוך״ – אז אתם טועים כמובן. רולקס ביצעה מספר התאמות במנגנון הכרונומטר של השעון כדי להתאים את המנגנון כך שיכיל כתר בצד שמאל . כל השינויים הללו בוצעו תוך שמירה על הסמכת הכרונומטר של המנגנון.

GMT MASTER II 126720VTNR – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 3285 של רולקס. מנגנון סופרלטיב כרונומטר אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. כפי שציינו, לא מדובר בגרסה הרגילה של המנגנון, אלא כזאת שעברה התאמות כך שהוא יתאים לכתר בצד שמאל של לוח השעון.

רולקס התאימה את המנגנון במיוחד לכתר בצד שמאל. מקור - timeandwatches.
רולקס התאימה את המנגנון במיוחד לכתר בצד שמאל. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון ה-GMT MASTER II החדש של רולקס מגיע עם מספר חידושים עבור רולקס. לראשונה בסדרת ה-GMT MASTER II רולקס משלבת כתר בצד שמאל בלוח השעון. חשוב להדגיש כי רולקס השיקה כבר בשנות החמישים של המאה הקודמת שעון GMT MASTER עם כתר בצד שמאל. בניגוד לשעון ה-GMT MASTER הקודם של רולקס עם כתר בצד שמאל (רפרנס 6542), רולקס שילבה לראשונה בשעון החדש חלונית תאריכון בצד שמאל של לוח השעון. החידוש האחרון הוא כאמור שילוב הצבעים השחור-ירוק, כשהצבע הירוק מגיע לראשונה בסדרת ה-GMT MASTER II של רולקס. ֿ

הענק הירוק השמאלי? מקור - timeandwatches.
הענק הירוק השמאלי? מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

תרשו לנו לדלג על הבדיחה הבאמת מתבקשת בכל הקשור לזמינות ועלויות של שעוני רולקס. בואו פשוט ונדבר על תג המחיר הרשמי. השעון החדש של רולקס, רפרנס 126720VTNR, מגיע עם תג מחיר רשמי של 11,050 דולרים. עכשיו תנסו להשיג שעון כזה במחיר הזה … (מצטערים, נו, היינו חייבים …).

GMT MASTER II 126720VTNR. מקור - timeandwatches.
GMT MASTER II 126720VTNR. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

למרות שניסינו, באמת שאי אפשר להתעלם מהבדיחות המתבקשות מאליהן על הזמינות והמחירים של השעונים של רולקס, אבל תרשו לנו במקרה של השעון החדש להתמקד בעיקר בחידוש העיקרי שלו – הכתר בצד שמאל, כשכאמור, רולקס ביצעה מספר התאמות במנגנון כדי להתאים אותו לעבודה בתצורה הזאת. חשוב לציין את הבחירה הדי מוזרה בתאריכון בצד שמאל בלוח השעון, שמקנה ללוח השעון מראה פחות מאוזן, או שאולי בעצם מדובר רק במראה קצת פחות מוכר לנו …

למעבר לאתר של רולקס.