במסגרת תערוכת Watches & Wonders 2022 הציגה ושרון קונסטנטין שעון חדש – Historiques 222. אולי חדש זה לא בדיוק ההגדרה הנכונה, כי מדובר בחידוש לשעון היסטורי של החברה, רפרנס 222, שהושק בשנות השבעים של המאה הקודמת, לציון 222 שנים ליצרנית השעונים הנהדרת, שנחשבת כאמור ליצרנית השעונים העתיקה בעולם (לפחות בייצור רציף). מוזמנים להכיר את החידוש לשעון ההיסטורי ולראות האם ושרון קונסטנטין מצליחה לשחזר את הקסם של רפרנס 222, כמעט חמישה עשורים לאחר השקתו.

Historiques 222 – נתחיל עם קצת היסטוריה?

ושרון קונסטנטין הציגה את רפרנס 222 בשנת 1977. השעון הגיע כאמור לרגל יום ההולדת ה-222 לחברה. מי שהיה אחראי לעיצוב השעון הוא יורג הייסק (Jorg Hysek). רפרנס 222 היה למעשה שעון הספורט-יוקרה הראשון של ושרון קונסטנטין, שהגיע לאחר שעונים כמו הרויאל אוק של אודמר פיגה בשנת 1972 והנאוטילוס של פטק פיליפ בשנת 1976.

פרסומת משנות השבעים של המאה הקודמת לרפרנס 222. מקור - timeandwatches.
פרסומת משנות השבעים של המאה הקודמת לרפרנס 222. מקור – timeandwatches.

ושרון בוחרת לחדש רפרנס ספציפי של ה-222, ה-44018, שהגיע בזהב צהוב 3N בגוף בקוטר של 37 מ״מ. רפרנס שנחשב לאחד הפופולריים ביותר בקרב אספני המותג וחובבי שעוני יוקרה (עם כיסים עמוקים מאוד – שעונים כאלו נמכרים במחירים של כ-200 אלף דולרים …).

Historiques 222 – מפרט טכני

ממש כמו השעון המקורי, ה-Historiques 222 מגיע בגוף מונובלוק בקוטר של 37 מ״מ. גוף השעון עשוי מזהב צהוב, עם בזל מחורץ-משונן. אלמנט עיצובי בולט בשעון הוא הצלב המלטזי, המשולב בשעה 5 בגוף השעון, מחוץ ללוח השעון.

Historiques 222. מקור - timeandwatches.
Historiques 222. מקור – timeandwatches.

הצלב המלטזי הוא כמובן הסמל של ושרון קונסטנטין, אשר משלבת אותו כשהוא עשוי מזהב לבן pD150 בתוך גוף-בסיס השעון כאמור.

Historiques 222. מקור - timeandwatches.
Historiques 222. מקור – timeandwatches.

לוח השען עם גוון הזהב שלו משמש כרקע נהדר לסמני השעה הישרים ומחוגי הבאטון של השעון, אשר מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה שזוהר בירוק ליים בשעות החשכה.

חידוש נהדר לשעון היסטורי של ושרון קונסטנטין. מקור - timeandwatches.
חידוש נהדר לשעון היסטורי של ושרון קונסטנטין. מקור – timeandwatches.

בגלל השימוש במנגנון חדש יותר, אליו נגיע מיד, ושרון קונסטנטין מסיטה מעט את התאריכון, שנמצא מעט קרוב יותר אל מרכז השעון לעומת השעון המקורי.

Historiques 222 – מנגנון

מאחורי זכוכית הספיר השקופה בגב השעון, אנו מוצאים את המנגנון החדש ששילבה ושרון קונסטנטין בשעונים החדשים – קליבר 2455/2. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה – תדר של 4Hz, לעומת 2.75Hz במנגנון המקורי. רזרבת הכוח של המנגנון עומדת על כ-40 שעות.

המנגנון החדש בגב השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון החדש בגב השעון. מקור – timeandwatches.

על הרוטור של המנגנון אנו מוצאים את הלוגו של 222, כשהוא מוקף במוטיב מחורץ-משונן, בהשראת בזל השעון.

אז מה חדש בעצם?

סדרת ה-Historique של ושרון קונסטנטין מספקת לנו שעונים שהם לא בדיוק שחזור מושלם של השעונים שעליהם הם מתבססים, אלא מעין פרשנות מודרנית לשעונים היסטוריים של החברה. במסגרת הסדרה הזאת, אנו מקבלים כאמור את ה-Historique 222, חידוש לאחד השעונים המפורסמים ביותר והחשובים ביותר של המותג.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 4200H/222J-B935 הוא שעון במהדורת בוטיקים בלבד. כלומר, כדי לרכוש אותו תצטרכו לבקר פיזית באחד הבוטיקים של ושרון קונסטנטין ברחבי העולם. תג המחיר שלו עומד על 63,500 פרנקים שוויצריים, כ-220 אלף שקלים.

Historiques 222. מקור - timeandwatches.
Historiques 222. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

נתחיל מהתייחסות לתג המחיר, כי אנחנו באמת חייבים … ביקרתם לאחרונה בווטשמרקט שלנו? ראיתם את המחירים של שעוני רולקס דייטג׳אסט בזהב? תסתכלו על המחיר של השעון החדש של ושרון קונסטנטין ותגידו לנו אם תג המחיר של ושרון קונסטנטין לא נשמע לכם פתאום הגיוני במיוחד לשעון הזה?

לגבי השעון עצמו, אנחנו מקווים שאנחנו לא צריכים באמת להכביר במילים. גם אם אתם לא חובבי שעוני זהב, אי אפשר שלא להעריך את יצירת המופת החדשה שמגיעה אלינו משוויץ.

למעבר לאתר של ושרון קונסטנטין.