אם אתם שואלים את הגורו, נדמה כי אין יצרנית שעונים שלא השיקה כבר גרסה כחולה בשיתוף פעולה עם בוכרר. אל תבינו אותנו לא נכון, אנחנו לא מתלוננים או משהו. בטח לא כשמדובר בשעון כמו השעון שעליו אנחנו עומדים לכתוב. IWC ביג פיילוט בוכרר תאריכון גדול – קסם כחול של IWC במהדורה מוגבלת (לא באמת חשבתם אחרת?) של 100 יחידות. מוזמנים לחגור חגורות בטיחות ולהמריא איתנו לטיסה.

IWC ביג פיילוט בוכרר – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 46.22 מ”מ. העובי שלו עומד על 15.2 מ”מ. אם זה נשמע לכם גדול – אתם לא טועים. זה באמת שעון גדול, אבל זה שעון טייסים וככה הוא אמור להיות.

IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

מדובר בשעון טייסים קלאסי של IWC, עם לוח קריא מאוד וכתר גדול בצורת בצל. כזה שיהיה נוח לתפעל גם במהלך טיסה עם כפפות. IWC ביססה את השעון הזה על עיצוב מוכר שכבר השיקה בשני שעונים שלה – שעון ה-MISSION ACCOMPLISHED שהגיע עם גוף העשוי מברונזה ושעון ה-“150 שנה” שהשיקה ב-SIHH (ז”ל) בשנת 2018.

IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

לוח השעון מגיע עם הצבע הכחול המוכר של בוכרר. כל סמני השעות והדקות מגיעים עם צביעת סופר-לומינובה כחולה. כך גם מחוגי השעון וסמן המשולש בשעה 12. השעון מגיע עם לוח שניות קטן בשעה 6 ותאריכון גדול בשעה 12). הלוגו של IWC מופיע בכחול בשעה 3 בלוח השעון.

שעון בקוטר של 46.2 מ"מ ועובי של 15.2 מ"מ. מקור - Monochrome Watches.
שעון בקוטר של 46.2 מ”מ ועובי של 15.2 מ”מ. מקור – Monochrome Watches.

IWC ביג פיילוט בוכרר – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 59235. מנגנון אינהאוס עם מתיחה ידנית של IWC. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח מרשימה מאוד של 8 ימים, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

מד רזרבת כוח והכיתוב בוכרר BLUE בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
מד רזרבת כוח והכיתוב בוכרר BLUE בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם גב מוצק, עם חלונית קטנה בה אפשר לראות את רזרבת הכוח של השעון. עוד על גב השעון המוצק, הכיתוב BUCHERER BLUE.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה של IWC עם בוכרר, אחת ממשווקות השעונים הגדולות בעולם, שהפכה את הצבע הכחול המזוהה איתה כל כך לסימן מסחרי בולט ומוכר.

IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
IWC ביג פיילוט בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון, רפרנס IW5105, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. את השעונים הללו ניתן לרכוש בבוטיקים של בוכרר ובאתר האינטרנט שלה. תג המחיר שלו עומד על 15,900 פרנקים שוויצריים. השעון יגיע עם רצועת עור שחורה והוא מגיע עם עמידות למים בעומק של 60 מטרים. אז אם אתם טייסים ומתכננים לטוס עם השעון הזה, תזהרו לא לנטוש מעל מקור מים. בעצם, אם אתם יודעים לשחות, אתם יכולים להתעלם מההמלצה הזאת …

השורה התחתונה

הגורו חושב שכל מהדורה כחולה של בוכרר נראית נפלא. הגוון המיוחד, ה-BUCHERER BLUE מוסיף קסם ומראה רענן, שלא לומר קפוא, לכל שעון שהוא משולב בו. ה-IWC ביג פיילוט הוא תוספת נפלאה לסדרת השעונים המיוחדת והבלתי נגמרת הזאת. תוסיפו לזה את העובדה שהוא מגיע עם תג מחיר סביר לחלוטין (תקראו עוד פעם על רזרבת הכוח של המנגנון). תג מחיר שגם זהה כמעט לגרסאות הקודמות המבוססות על הגוף הזה שהשיקה IWC וקיבלתם שעון מנצח. זאת כמובן, בהנחה שאתם טייסים או שיש לכם פרק יד מספיק גדול לענוד את השעון הזה.

למעבר לאתר של בוכרר ולמהדורות המיוחדות שלה.