אין הרבה חברות שמזוהות עם שעון מסוים כמו ש-IWC מזוהה עם שעוני הפיילוט שלה. במסגרת תערוכת Watches & Wonders 2021 הדיגיטלית, הציגה IWC שעון ביג פיילוט 43 חדש. מדובר ברענון עיצובי לאחד השעונים המוכרים ביותר והמזוהים ביותר עם החברה. הגורו טס לבדוק אותו.

IWC ביג פיילוט 43 – מפרט טכני

הדבר הראשון שאנחנו מבינים מהשם של השעון החדש, זה שהוא לא באמת גדול. למה אנחנו מתכוונים? הביג פיילוט הקודם של IWC הגיע בקוטר של 46 מ”מ. לעומת זאת, השעון החדש מגיע בקוטר של 43 מ”מ. אם זה לא מספיק, IWC גם הקטינה בהתאם את העובי של השעון. השעון החדש מגיע בעובי של 13.6 מ”מ לעומת 15.5 מ”מ בדגם הקודם.

IWC ביג פיילוט 43. מקור - TimeandWatches.
IWC ביג פיילוט 43. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע כמובן בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, כשסימן ההיכר הבולט שלו הוא הכתר הגדול בשעה 3. לוח השעון נקי וקריא מאוד, כשהוא מגיע עם ספרות ערביות ומשולש היושב על הבסיס הרחב שלו בשעה 12 ולצידו 2 נקודות.

IWC ביג פיילוט 43. מקור - TimeandWatches.
IWC ביג פיילוט 43. מקור – TimeandWatches.

הקריאות הגדולה של הלוח מגיעה הודות להסרה של שני רכיבים ממנו – חלונית התאריכון ומד רזרבת הכוח. מה שהופך את השעון לבעל מראה אלגנטי יותר ונקי הרבה יותר לעומת הדגם הקודם.

IWC ביג פיילוט 43 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 82100. מנגנון אוטומטי אינהאוס של IWC. המנגנון מצויד במערכת מתיחה אוטומטית (Winding System) שפותחה על ידי אלברט פלאטון, שנחשבת לאחת היעילות בתעשייה כשעם תנועות קלות מאוד של הרוטור מותחת את הקפיץ הראשי.

קליבר 82100 של IWC. מקור - TimeandWatches.
קליבר 82100 של IWC. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. השעונים החדשים בסדרה יגיעו עם גב שקוף שיאפשר לראות את המנגנון המרשים, הודות לשימוש ברוטור סקלטון. IWC עושה שימוש במנגנון ברכיבים הבנויים מסגסוגת זירקוניום קרמית. הרכיבים הללו מבטיחים עמידות גבוהה במיוחד כשהם כמעט ולא נשחקים. בכך הם תורמים לאמינות ולדיוק של השעון לאורך זמן.

אז מה חדש בעצם?

IWC עושה צעד שחובבי שעונים רבים ציפו לו. הקטנה של אחד השעונים המיוחדים שלהם, שמה לעשות, היה לא כל כך פרקטי לענידה. אמנם עדיין מדובר בשעון בממדים לא קטנים, אבל בכל זאת מדובר בשעון טייסים קלאסי ולא בשעון דרס.

מנגנון להחלפה מהירה של רצועות. מקור - TimeandWatches.
מנגנון להחלפה מהירה של רצועות. מקור – TimeandWatches.

חידוש נוסף בשעונים החדשים – IWC שילבה בהם מנגנון שליפה מהירה לרצועת השעון, מה שיאפשר לכם להחליף רצועות תוך שניות ספורות.

כמה זה עולה לנו?

IWC משיקה שלושה דגמים חדשים בסדרת הביג פיילוט 43.

IWC ביג פיילוט 43. מקור - TimeandWatches.
IWC ביג פיילוט 43. מקור – TimeandWatches.
  • הדגם הראשון יגיע עם לוח שחור ורצועת עור חומה. רפרנס IW329301. תג המחיר שלו – 8,900 פרנקים שוויצריים.
  • הדגם השני יגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש ורצועת עור כחולה, רפרנס IW329303. תג המחיר שלו – 8,900 פרנקים שוויצריים.
  • הדגם היקר ביותר בסדרה יהיה הדגם השלישי, שיגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש וצמיד מפלדת אל-חלד, רפרנס IW329304. תג המחיר שלו – 9,900 פרנקים שוויצריים.
IWC ביג פיילוט 43. מקור - TimeandWatches.
IWC ביג פיילוט 43. מקור – TimeandWatches.

כל השעונים מגיעים עם שנתיים אחריות בינלאומית ושש שנות אחריות.

השורה התחתונה

סדרת הביג פיילוט של IWC עוברת תהליך מתבקש של הקטנה והתאמה לזרועות של עונדי שעונים “מודרניים”. תוסיפי לזה מנגנון החלפת רצועות מהיר, מנגנון מתקדם ואחריות מורחבת. מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של IWC.