וירוס הקורונה אולי עצר את הטיסות ואפשר להגיד שלא מעט מתחומי החיים ברחבי העולם, אבל בכל הקשור ליצרניות השעונים השוויצריות, נראה כי הן המשיכו להשיק שעונים כאילו שמדובר בשנה רגילה ולא בשנה שבה מרבית תושבי העולם נמצאים לפרקי זמן ארוכים בסגר, אנשים מפוטרים והשמים סגורים כמעט לחלוטין. בין מבול ההשקות והידיעות על שעונים חדשים, הגורו פספס דיווח על שעון מעניין מאוד של IWC שהושק ממש עם התפרצות וירוס הקורונה, במהלך חודש מרץ, במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. IWC ביג פיילוט “Black Carbon” – כל מה שרציתם לדעת.

IWC ביג פיילוט “Black Carbon” – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף בקוטר של 46.2 מ”מ ובעובי של 15.8 מ”מ. IWC משתמשת בסגסוגת פחמן לגוף השעון, מה שמקנה לו מראה קרבי-ספורטיבי וייחודי. תהליך הייצור של סגסוגת הפחמן גורם לכך שכל גוף שעון יהיה בעל מראה מעט שונה, כפי שראינו אצל יצרניות כמו פנריי או הובלו. 

IWC ביג פיילוט "Black Carbon". מקור - HYPEBEAST.
IWC ביג פיילוט “Black Carbon”. מקור – HYPEBEAST.

השעון מגיע עם לוח שחור ועם אינדקסים אפורים-כהים, שמשלימים את המראה הכהה של השעון, כשגם מחוגי השעון מגיעים עם צביעת סופר-לומינובה בגוון כהה. גב השעון, כמו גם הכתר שלו, עשויים מטיטניום והוא מגיע עם רצועת בד שחורה. 

גב וכתר העשויים מטיטניום. מקור - HypeBeast.
גב וכתר העשויים מטיטניום. מקור – HypeBeast.

בלוח השעון אנו מוצאים מד רזרבת כוח (תיכף נגיע אליה) בתצורת לוח קטן בשעה 3 של לוח השעון ותאריכון בשעה 6.

IWC ביג פיילוט “Black Carbon” – מנגנון

IWC משלבת בשעון הדש את קליבר IW 52110 שלה, קליבר אוטומטי עם רזרבת כוח מרשימה של שבעה ימים. רזרבת הכוח מוצגת כאמור בלוח השעון, בלוח קטן בשעה 3. 

המנגנון פועל בתדר של 4Hz ומשולבות בו 31 אבני חן. 

מה חדש בעצם? 

כפי שציינו, מדובר במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, בגוף העשוי מפחמן, חומר ש-IWC לא משתמשת בו יותר מדי. שלבו זאת עם מנגנון דגל מבית IWC עם רזרבת כוח סופר מרשימה של 7 ימים וקיבלתם שעון מנצח. 

כמה זה עולה לנו?

הרבה. כמה הרבה? כל אחת מ-100 היחידות של השעון הזה (רפרנס IW506101) מגיעה עם מחיר של לא פחות מ-17,500 אירו, כשהשעונים הללו נמכרים בצורה בלעדית בבוטיקים של IWC בלבד. 

השורה התחתונה

עם כל הכבוד לגוף פחמן ורזרבת כוח של 7 ימים, ב-17,500 אירו (מחיר טיקט) הגורו היה מעדיף לבנות קולקציית שעונים קצת יותר מגוונת. אבל אם אתם חובבי IWC מושבעים ותמיד אמרתם לעצמכם – למה אין להם שעון עם גוף העשוי מפחמן או מתי יהיה להם שעון עם גוף העשוי מפחמן ויש לכם עכשיו כ-17,500 אירו פנויים לשעון חדש – לכו על זה … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של IWC.