ליצרנית שעוני היוקרה IWC (שפהאוזן) יש מנהג קבוע בשנים האחרונות. החברה ממהרת להשיק כבר בתחילת השנה, במהלך תערוכת SIHH את השעונים החדשים שלה לאותה שנה, שמהווים את הליין “הסדרתי” של החברה. לאחר מכן לאורך השנה כולה, החברה ממשיכה “לטפטף” שעונים נוספים חדשים, אם כי ברוב המקרים מדובר במהדורות מוגבלות ומיוחדות. בהמשך למסורת הזאת, השיקה IWC בשבוע שעבר שעון חדש, במהדורה מוגבלת של 100 יחידות בלבד, ה-Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month. מדובר במקרה בדגם מיוחד שמגיע עם גוף העשוי מטיטניום מתוך ליין קיים. 

Ingenieur Perpetual Digital Date-Month טיטניום

הדגם החדש בסדרת ה-Ingenieur Perpetual Digital Date-Month מגיע בגוף בקוטר של 45 מ”מ העשוי מטיטניום דרגה 5, חומר שנמצא בשימוש בתעשיית מנועי הרכבים המודרנית, כמו גם ברכיבים שונים לתעשיית החלל. השעון, כמו כל סדרת ה-Ingenieur החדשה, שהושקה בשנת 2017, מייצג את אתוס ה”בחזרה לשורשים” של IWC. בהתאם לאתוס זה, השעונים בסדרה מגיעים בעיצוב בהשראת השעונים המקוריים משנות השישים של המאה הקודמת, כשבנוסף, הם מגיעים עם כלוב פנימי העשוי מברזל רך, שמספק למנגנון השעון הגנה יוצאת דופן בפני מגנטיות. 

שעון ה-IWC Ingenieur-Perpetual Digital Date Month טיטניום. מקור - WatchTime.
שעון ה-IWC Ingenieur-Perpetual Digital Date Month טיטניום. מקור – WatchTime.

השעון מגיע עם קליבר 89801, מנגנון אינהאוס של IWC, ללוח השעון יש מראה ייחודי, כשהתאריך והחודש מוצגים באמצעות ספרות גדולות, שמזכירות במקצת שעון דיגיטלי. המנגנון מגיע כמובן עם קומפליקציית לוח שנה נצחי, כך שהוא מזהה באופן אוטומטי את האורך הנכון של כל חודש וחודש, כמו גם שנה מעוברת, כך שאם תרכשו את השעון, לא תצטרכו לכוון אותו במהלך שמונים השנים הבאות, עד לשנת 2100. מלבד קומפליקציית לוח השנה הנצחי, השעון מגיע גם עם קומפליקציית Flyback Chronograph, עם תצוגת שעות ודקות שמוצגות על גבי לוח קטן (Sub-Dial) בודד שנמצא בשעה 12 של השעון. לוח הכרונוגרף בשעה 6 מציג את השניות הרצות כמו גם תצוגה לשנים מעוברות. 

שעון ה-IWC Ingenieur-Perpetual Digital Date Month טיטניום. מקור - WatchTime.
שעון ה-IWC Ingenieur-Perpetual Digital Date Month טיטניום. מקור – WatchTime.

בתוך השעון מגיע, כאמור, הקליבר 89801, מנגנון תוצרת בית של IWC, אותו ניתן לראות דרך זכוכית ספיר שקופה בגב השעון. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, שמגיע עם רוטור העשוי מזהב 18 קראט. המנגנון מגיע עם פונקציית Hacking Seconds – עצירת מחוג השניות ברגע שמושכים את כתר השעון. המנגנון מגיע עם 51 אבני חן בתוכו, שפועל בתדר של 28,800 פעימות לשעה, עם רזרבת כוח של 68 שעות. השעון מגיע עם רצועת עור עגל שחורה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-120 מטרים, כשנכון לעכשיו IWC לא חשפה את תג המחיר שלו. 

 

לאתר שפהאוזן העולמי