יצרנית השעונים IWC הודיעה על שיתוף פעולה חדש עם חברת Orlebar Brown, מותג לבוש ואורח חיים בריטי שנוסד בשנת 2007 והפך למותג בינלאומי, עם סניפים במעל ל-25 נקודות שונות ברחבי העולם. כיאה ליצרנית שעונים מובילה, הדרך הטובה ביותר (או בעצם היחידה?) לציין שיתוף פעולה כזה היא השקה של שעון חדש, ה-IWC פורטוגז “Orlebar Brown” יאכט קלאב כרונוגרף. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו. 

IWC פורטוגז “Orlebar Brown” – מפרט טכני

השעון החדש של IWC, יצרנית השעונים שמגיעה משופהאוזן, הוא שעון במוטיב ימי, כשהוא משתייך לסדרת היאכט קלאב של החברה. ב-IWC אומרים כי השעון החדש הוא שעון כרונוגרף מושלם להפלגות ולאורח חיים ימי. השעון מבוסס על רפרנס 3907 של IWC, שהושק בחודש אפריל האחרון, לאחר שהסדרה כולה עברה רענון עיצובי. 

IWC פורטוגז "Orlebar Brown". מקור - Monochrome Watches.
IWC פורטוגז “Orlebar Brown”. מקור – Monochrome Watches.

השעון החדש מגיע עם גוף גדול יחסית בקוטר של 44.6 מ”מ ובעובי של 14.4 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים. IWC תשווק את השעון עם רצועת גומי כחולה עם אבזם עם מיתוג כפול, כשנמצא עליו חריטה גם של השם IWC וגם של השם ORLEBAR BROWN. 

IWC פורטוגז "Orlebar Brown". מקור - Monochrome Watches.
IWC פורטוגז “Orlebar Brown”. מקור – Monochrome Watches.

המראה הימי של השעון מושלם עם לוח כחול. IWC קוראת לגוון המיוחד של לוח השעון NAVY BLUE והוא מיוחד בהחלט, כשהוא משנה מעט את הצבע שלו בהתאם לתאורה. 

IWC פורטוגז "Orlebar Brown". מקור - Monochrome Watches.
IWC פורטוגז “Orlebar Brown”. מקור – Monochrome Watches.

IWC שילבה את שני לוחות הכרונוגרף של השעון בלוח הקטן בשעה 12, שמציג שתי תצוגות כרונוגרף – גם את הדקות שחלפו וגם את השעות שחלפו. בלוח הלבן קטן שבשעה 6 נמצא לוח השניות של השעון כמו גם תצוגת התאריכון של השעון. 

IWC פורטוגז “Orlebar Brown” – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר IWC 83691 – מנגנון פלייבאק כרונוגרף תוצרת בית של IWC, הפועל בתדר של 4Hz. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 68 שעות. 

קליבר IWC 83691. מקור - TimeandWatches.
קליבר IWC 83691. מקור – TimeandWatches.

מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה מעניין של IWC עם מותג הלבשה ואורח חיים יוקרתי נשמע כמו משהו ששני הצדדים יכולים להרוויח ממנו. הפרי הראשון של שיתוף הפעולה הזה הוא כמובן השעון שמגיע במראה באמת ימי ומיוחד. אנחנו מחכים לפירות נוספים של שיתוף הפעולה הזה.

שיתוף פעולה עם המותג Orlebar Brown. מקור - TimeandWatches.
שיתוף פעולה עם המותג Orlebar Brown. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

12,200 אירו. הרבה או קצת? שאלה טובה. אם אתם מסתכלים על נתונים כמו – מנגנון פלייבאק כרונוגרף אינהאוס, של יצרנית שעוני יוקרה נחשבת, שיתוף פעולה עם מותג יוקרתי, זה נשמע כמו עסקה לא רעה. אם אתם נזכרים שזהו תג המחיר הרשמי של רולקס דייטונה (אל תכנסו איתנו עכשיו לקטנות כמו זמינות …), המחיר הזה מקבל פרספקטיבה אחרת לגמרי … 

השורה התחתונה

השורה התחתונה תלויה מאוד באיזה טיפוס אתם. טיפוס אופטימי או פסימי. אם אתם טיפוסים אופטימיים, אז אתם יכולים להגיד לעצמכם – אנחנו יכולים לקנות שעון דייטונה במחיר הזה. אם אתם טיפוס פסימי – אתם יכולים להגיד לעצמכם – מה הסיכוי שלי להשיג דייטונה במחיר MSRP ולהחליט שאתם קונים שעון כרונוגרף עם מנגנון אינהאוס מבית IWC. אז מה הבחירה שלכם? 

למעבר לאתר של IWC.