כשאתם מזכירים את IWC ליד הגורו, הוא חושב על כמה דברים. בעיקר – שעוני פיילוט והנסיך הקטן. ממש בתחילת השנה, השיקה IWC שעון שמשלב כמה מהאלמנטים המוכרים והמזוהים ביותר של החברה – שעון פיילוט בסדרת הנסיך הקטן, עם פונקציית ה-TIMEZONER הרשומה בפטנט של החברה. אז עד שייפתחו את השמים סופית ותוכלו לטוס לאנשהו, מוזמנים להכיר את השעון החדש של IWC ביחד איתנו. IWC פיילוט Timezoner “הנסיך הקטן” – טיסה נעימה.

IWC פיילוט Timezoner “הנסיך הקטן” – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 46 מ”מ ובעובי של 15 מ”מ. אין כאן טעות, מדובר בשעון לא קטן בכלל.

IWC פיילוט Timezoner "הנסיך הקטן". מקור - IWC.
IWC פיילוט Timezoner “הנסיך הקטן”. מקור – IWC.

השעון מגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש, אם כי IWC קוראת לו MIDNIGHT BLUE. הלוח מגיע עם מעין מדרגה מסביב ללוח השעון, עליה אנו מוצאים את סמני הדקות. על הלוח המרכזי אנו מוצאים ספרות ערביות גדולות וקריאות מאוד. מסביב ללוח – בזל כחול קרמי, או כמו ש-IWC קוראת לו – “טבעת הערים”.

קומפליקציית ה-TIMEZONER היחודית של IWC. מקור - IWC.
קומפליקציית ה-TIMEZONER היחודית של IWC. מקור – IWC.

בשעה 12 בלוח השעון, אנו מוצאים חלונית עם תצוגת 24 שעות. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. השעון מגיע עם רצועת עור חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים. IWC תשווק אותו עם רצועת עור חומה.

IWC פיילוט Timezoner “הנסיך הקטן” – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 82760 של IWC. מדובר בקליבר אינהאוס אוטומטי. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם 22 אבני חן ו-284 רכיבים בסך הכל. הוא מצויד ברזרבת כח של 60 שעות. IWC בחרה לשעון מנגנון המצויד במנגנון טעינה (WINDIND MECHANISM) של פלטון (Pellaton winding mechanism).

דמותו של הנסיך הקטן ברוטור השעון. מקור - IWC.
דמותו של הנסיך הקטן ברוטור השעון. מקור – IWC.

אם שאלתם את עצמכם איפה הנסיך הקטן, אז בדיוק הגענו אליו. IWC שילבה תחריט על גבי רוטור השעון עם דמותו של הנסיך הקטן. מחווה נפלאה לדמות שהפכה מזוהה כל כך עם החברה.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש של IWC שמשלב כאמור את העיצוב של סדרת הנסיך הקטן עם שעון טייסים. צרפו לזה את פונקציית ה-Timezoner של IWC שרשומה בפטנט וקיבלתם שעון נהדר. חשוב להתעכב קצת על פונקציית ה-Timezoner  לטובת מי שלא מכיר אותה. טבעת הערים היא לא רק “קישוט” אלא חלק מהותי במנגנון השעון. רוצים לכוון את השעה לטוקיו למשל? לוחצים את הבזל כלפי מטה, מסובבים אותו, עד שהכיתוב “טוקיו” על גבי הטבעת מופיע אל מול החץ בשעה 12. משחררים את הבזל והשעה מתעדכנת אוטומטית בשעון לשעה בטוקיו, כולל תצוגת ה-24 שעות, כך שתוכלו לדעת שאתם מתקשרים למישהו בשעה ארבע וחצי בצהריים ולא בארבע בבוקר. מדובר בפטנט רשום כאמור של IWC.

מהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. מקור - IWC.
מהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. מקור – IWC.

כמה זה עולה לנו?

IWC משיקה את השעון החדש, רפרנס IW395503 במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 15,100 אירו. אם אתם שואלים אותנו? השעון הזה שווה לחלוטין כל שקל שתשלמו עבורו.

IWC פיילוט Timezoner "הנסיך הקטן". מקור - IWC.
IWC פיילוט Timezoner “הנסיך הקטן”. מקור – IWC.

השורה התחתונה

שעון נפלא של IWC, במראה מיוחד עם פטנט מיוחד לכיוון השעה באזורי זמן שונים. למרות שאנחנו בדרך כלל לא מסמפטים את המילה “מהדורה מוגבלת”, במקרה הזה מדובר ב-1,500 יחידות. לא בטוח שיש קהל יעד גדול יותר מהמספר הזה לשעון הזה. נקודת התורפה היחידה שאנחנו יכולים למצוא בשעון הזה הוא הגודל שלו. גודל של 46 מ”מ הופך אותו למאסיבי ולא בטוח שהוא יתאים לכל אחד.

למעבר לעמוד השעון החדש באתר של IWC.