ב-5 לאוגוסט בשנה שעברה, המריאו שני טייסים – מאט ג’ונס וסטיב בולטבי-ברוקס, משדה התעופה GoodWood Aerodome שבאנגליה, למסע בן 27,000 מיילים מסביב לעולם, במטוס ויקרס סופר-מרין ספיטפייר. המטוס בן ה-76 שנים עבר התאמות שונות כדי שיתאים למסע המפרך שהוא עומד לעבור. לרגל ההמראה של השניים, הציגה IWC במקביל להמראה שלהם את שעון ה-IWC Big Pilot Spitfire Edition “The Longest Flight. השניים חזרו לשדה התעופה כעבור 4 חודשים ולאחר שעברו ב-20 מדינות שונות, כשלרגל השלמת המשימה שלהם, משיקה IWC בימים אלו שעון חדש בסרת ה-Big Pilot שלה, ה-IWC Big Pilot “Mission Accomplished”.

IWC Big Pilot Mission Accomplished – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 46.2 מ”מ ובעובי של 15.2 מ”מ. IWC ניסתה – והצליחה – לתת לשעון מראה וינטאג’י, כשגוף השעון מצופה בברונזה, שאמורה לקבל פטינה ייחודית עם הזמן. 

IWC Big Pilot Mission Accomplished. מקור - Monochrome Watches.
IWC Big Pilot Mission Accomplished. מקור – Monochrome Watches.

השעון הוא שעון טייסים קלאסי. עם גוף גדול, כתר בצורת בצל לתפעול נוח של השעון גם עם כפפות, לוח קריא בגוון ירוק מט, עם ספרות ערביות גדולות וקריאות ומחוגים גדולים. לוח קטן לשניות ממוקם בשעה 6 בלוח השעון ותאריכון אלגנטי ממוקם בשעה 12 של לוח השעון, בתצוגת Large Date – כלומר – תצוגה בת שתי ספרות לתצוגת התאריך, בה IWC עשתה שימוש ב-IWC Big Pilot יובל ה-150 של החברה. 

IWC Big Pilot Mission Accomplished. מקור - Monochrome Watches.
IWC Big Pilot Mission Accomplished. מקור – Monochrome Watches.

להשלמת המראה המיוחד של השעון, הוסיפה לו IWC רצועת עור עגל חומה עם שני מסמרים שטוחים בקצה הרצועה בצד הקרוב לגוף השעון, עם תפרים בצבע לבן לאורך הרצועה. 

לוח מיוחד עם תצוגת תאריכון גדול וגוון ירוק מט וינטאג'י. מקור - Monochrome Watches.
לוח מיוחד עם תצוגת תאריכון גדול וגוון ירוק מט וינטאג’י. מקור – Monochrome Watches.

IWC Big Pilot Mission Accomplished – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר 59235 של IWC, מנגנון מתיחה ידנית תוצרת בית של החברה, שמכיל 30 אבני חן ו-260 רכיבים בסך הכל.

קליבר 59235 בגב השעון עם תצוגת רזרבת כוח. מקור - Monochrome Watches.
קליבר 59235 בגב השעון עם תצוגת רזרבת כוח. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון פועל בתדר של 4Hz והוא מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 8 ימים, עם מד רזרבת כוח הממוקם בחלונית בגב השעון.

מה חדש בעצם?

השעון הזה מצד אחד נראה כמו עוד שעון בסדרת ה-Big Pilot של IWC, אבל אם יורדים לפרטים, מגלים שהוא מגיע עם לא מעט חידושים. השעון מגיע עם לוח חדש ומיוחד, כשהדגש בה הוא חלונית התאריכון המיוחדת וכמובן צבע הירוק מט של לוח השעון. 

מהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מקור - Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס IW510506, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, כש-IWC מוכרת אותו בתג מחיר של 16,600 אירו ליחידה. השעון זמין לרכישה בבוטיקים נבחרים של החברה ובאמצעות אתר החברה. 

השורה התחתונה

זה לא שאנחנו חייבים סיבה להשקה של שעון חדש של כל יצרנית שעונים, אבל כשמדובר בסיבה באמת כל כך מיוחדת ולציון טיסה כל כך היסטורית, כשמקבלים שעון עם קשר כל כך הדוק למאורע שהוא מציין, עם העיצוב הוינטאג’י והמיוחד והשיוך הטבעי לסדרת ה-Big Pilot – מה עוד אפשר לבקש? ובכל זאת, אם תשאלו את הגורו אם הוא היה משלם מעל 16,500 אירו על השעון הזה? לא בטוח שהגורו היה ממהר לשלוף את הארנק, עם כל הכבוד לטיסה הארוכה בעולם ולמהדורה המוגבלת הזאת … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של IWC.