יגר לה קולטרה (“Jaeger-LeCoultre”) השוויצרית היא אחת מיצרניות שעוני היוקרה המובילות בעולם, החברה שממוקמת בלה-סניטר שבשוויץ, אזור שמרכז מספר רב של יצרניות שעונים מוכרות, מציינת השנה 185 שנים להקמתה ואין דרך טובה יותר ליצרנית שעונים לחגוג ציון דרך כל כך משמעותי מאשר השקה של שעון חדש במהדורה מוגבלת.

לרגל חגיגות ה-185 שנה לחברה, משיקה יגר לה קולטרה את שעון ה-Reverso Tribute Tourbillon Duoface, יצירת מופת הורולוגית, שמגיעה במהדורה מוגבלת של 50 יחידות בלבד.

שעון ה-Reverso של יגר לה קולטרה הוא אחד השעונים האיקוניים של החברה ואחד מהשעונים האיקוניים בתעשיית השעונים כולה, כשהמאפיין הייחודי שלו הוא שעון בעל שני “פנים”, כלומר, שעון עם מנגנון מכאני אחד, שמשותף לשני לוחות של שעונים, שנמצאים אחד בגב של השני.

השעון החדש מהווה פריצת דרך עבור החברה, כשהוא משלב לראשונה שתי טכניקות עם מורכבות מכאנית מהגבוהות ביותר שקיימות בשוק השעונים – מנגנון הטורבילון המרחף-מעופף ביחד עם קונספט שני הלוחות. עם השילוב של שתי הטכניקות המרשימות הללו, מעניקה יגר לה קולטרה לאספני השעונים שעון ייחודי שמציע התגלמות מדהימה של שענות עילית, שמשלבת מורכבות ותחכום טכני ויופי ואסתטיקה, כשכל מי שמכיר את המורכבות הטכנית של מנגנון הטורבילון, מבין כי היה זה אתגר של ממש עבור ייגר לה קולטרה לשמור על מנגנון הטורבילון והרכיבים שלו, עם האיזון הצפוף שלהם ועדיין לאפשר להם להופיע גם בצד השני של השעון.

מפרט טכני

ה-Reverso Tribute Tourbillon Duoface (מספר מודל Q3926480) מגיע בקוטר של 27.4 מ”מ (מרחק של 45.5 מ”מ בין רגלי השעון) ובעובי של 9.15 מ”מ – הנתונים הללו מרשימים במיוחד כשנזכרים שבתוך השעון פועם מנגנון טורבילון, שמצריך לרוב ממדים גדולים כדי לאפשר חופשיות ומספיק מקום למנגנון.

גוף השעון עשוי מפלטינה, כששני לוחות השעון מגיעים בגווני כחול וכסוף, ביחד עם רצועת עור תנין, שמוסיפה ליוקרה ולעיצוב המרשים של השעון. ממדי השעון מרשימים במיוחד כשנזכרים שבתוך השעון פועם מנגנון טורבילון, כשאם זה באמת מעניין אתכם או מהווה שיקול כלשהו לפני שאתם רצים לקנות את השעון, כדאי שתדעו שהוא מגיע עם עמידות למים של עד ל-30 מטרים.

השעון מבוסס על קליבר 847 החדש של יגר לה קולטרה עם מתיחה ידנית, הקליבר הראשון שמשלב כאמור את מנגנון הטורבילון עם קונספט שני לוחות השעון, כשתצורה זו מאפשרת לשעון להציג שני אזורי זמן בלוחות השונים של השעון – כשהלוח הכסוף (צד ה-Verso, הנגדי או ההפוך), משלב מחוון יום ולילה באזור השעה 2 של השעון.

צד אחד של השעון, עם הלוח הכחול, שסביר להניח שמיועד להיות הלוח לשימוש היום-יומי, הוא בעל העיצוב הקלאסי יותר והאלגנטי יותר, כשהלוח השני, עם הצבע הכסוף, משלב כאמור את מחוון היום והלילה בקצה האיזור של השעה 2 בשעון וחושף חלקים רבים יותר מהמנגנון של השעון.

לפני שתרימו טלפון לחנות השעונים האהובה עליכם ותבקשו מהם לנסות ולשריין לכם יחידה אחת מבין חמישים היחידות של השעון שיגר לה קולטרה השיקה, כדאי שתקחו בחשבון את תג המחיר של השעון, שעומד על 123,00 דולרים, כשהוא יימכר בבוטיקים נבחרים של יגר לה קולטרה ברחבי העולם, כשסביר להניח שלא כל 50 היחידות יוצעו למכירה ושחלק גדול מהן כבר שוריינו מראש לשותפים נבחרים ושגרירים של המותג.