אתמול הכרנו שעון כרונוגרף מדהים של פטק פיליפ, עם תג מחיר מדהים לא פחות. היום החלטנו להכיר לכם שעון כרונוגרף נוסף, שנמצא בערך, בקצה הקיצוני של סקלת המחירים שאפשר למצוא בעולם השעונים, לפחות בכל מה שקשור לכרונוגרף מכאני. השעון הזה מגיע אלינו מיצרנית שעונים שלא זוכה לצערנו למספיק אזכורים כאן אצלנו באתר, המילטון. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש של החברה – Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. 

Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של המילטון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 14.3 מ״מ. במטרה לשדרג את המראה הוינטאג׳י של השעון, המילטון משתמשת בעיקר במשטחים מוברשים. חדי העין מביניכם ישימו לב כי השעון מגיע עם גוף א-סימטרי, עליו נרחיב בהמשך הכתבה. 

Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור - timeandwatches.
Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח שחור עם טקסטורה מגורענת עדינה במראה וינטאג׳י. על לוח השעון אנו מוצאים שני לוחות קטנים בגוון בז׳ מיושן, שתורם למראה הוינטאג׳י של השעון. הלוחות הללו מגיעים בשעה 3 ו-9, מה שתורם למראה המאוזן של והנקי של לוח השעון. 

Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור - timeandwatches.
Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור – timeandwatches.

בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. אינדקסי השעות ומחוגי השעון מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה בגוון רדיום מיושן, שוב פעם מתוך מטרה להקנות לשעון מראה וינטאג׳י.

גוף שעון א-סימטרי. מקור - timeandwatches.
גוף שעון א-סימטרי. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם רצועת עור עגל חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר H-51-Si. מנגנון מתיחה ידנית המבוסס על הארכיטקטורה של קליבר 7753 של ETA. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות. המילטון משלבת במנגנון קפיץ איזון סיליקוני, במטרה לשדרג את העמידות המגנטית של המנגנון. 

רצועת עור עגל חומה. מקור - timeandwatches.
רצועת עור עגל חומה. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של המילטון מגיע בהשראת שעוני כרונוגרף שהחברה סיפקה לטייסים של חיל האוויר המלכותי הבריטי בשנות השבעים של המאה הקודמת. אי אפשר לפספס את כל הנגיעות הוינטאג׳יות בעיצוב השעון, אבל האלמנט הבולט ביותר הוא גוף השעון הא-סימטרי, שבו השתמשה המילטון באותן שנים. 

שעון בהשראת שעוני טייסים משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור - timeandwatches.
שעון בהשראת שעוני טייסים משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של המילטון, רפרנס H76409530, מגיע עם תג מחיר של 1,995 פרנקים שוויצריים, שהם כ-6,900 שקלים חדשים. השעון זמין לרכישה מוקדמת באתר של המילטון, כשהוא צפוי להגיע לרוכשים שלו לקראת סוף הרבעון השלישי של השנה. 

Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור - timeandwatches.
Khaki Aviation Pioneer כרונוגרף. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

אם אתם לא מבינים למה הזכרנו את שעון הכרונוגרף של פטק פיליפ בתחילת הכתבה שלנו, אתם כנראה צודקים. אם אתם מבינים למה הזכרנו אותו, אתם כנראה צודקים. זה מה שכל כך יפה בעולם השעונים. מצד אחד, שני שעונים שנמצאים בשני הקצוות הכי מנוגדים שאפשר למצוא בעולם השעונים כמעט. מצד שני, שניהם שעוני כרונוגרף במראה וינטאג׳י שעושים כמעט את אותה עבודה (אנחנו מניחים שאם אתם באמת צריכים כרונוגרף בדיוק של עשירית שניה לא תעשו את זה בעזרת שעון שעולה מעל למיליון שקל …) ואם תרשו לנו, סיכוי סביר מאוד שההמילטון יהיה מדויק לא פחות מהשעון של פטק פיליפ וככל הנראה יצטרך הרבה פחות תחזוקה ממנו. 

בכל מקרה, גם אם אתם מבינים למה אנחנו מזכירים את שני השעונים הללו באותה פסקה או לא, אתם לא יכולים שלא להתרשם מהשעון החדש של המילטון, מהעיצוב הוינטאג׳י המיוחד ובעיקר מתג המחיר האטרקטיבי. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של המילטון.