התקופה האחרונה הייתה ללא ספק עמוסה וגדושה בשעונים חדשים. תערוכת Watches & Wonders הדיגיטלית סיפקה לנו מבול של השקות מיצרניות השעונים השונות. בין שלל השעונים שקיבלנו בתקופה האחרונה, אנחנו מודים שאפילו לנו קשה לזכור שעון אחד במיוחד או להגיד שמשהו תופס לנו את העין במבט ראשון, אבל אם מישהי בהחלט הצליחה לעשות זאת, זאת שופארד. שופארד מציגה שעון עם קומפליקציה נדירה יחסית שכל פעם מחדש, כיף לראות אותה. L.U.C Quattro Spirit 25, עם קומפליקציית Jumping Hour – מי לקח את המחוג שלי?

L.U.C Quattro Spirit 25 – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מזהב בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 10.3 מ”מ. כהרגלה של שופארד, מדובר בזהב אתי – כזה שמגיע ממקורות שנבדקו ואושרו על החברה מבחינת תנאי ההעסקה לעובדים בהם. השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים שיוצרים ביחד שילוב מעניין ונעים לעין של ניגודים. אבל מה שבאמת מיוחד בשעון הזה הוא לוח השעון.

L.U.C Quattro Spirit 25. מקור - TimeandWatches.
L.U.C Quattro Spirit 25. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח לבן ונקי, עם סקלת דקות בת 60 דקות בחלק החיצוני של לוח השעון. סקלת הדקות מגיעה מעל טבעת בצורת פסי רכבת. עד כאן הכל נשמע סטנדרטי, כן?

לוח האמייל של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח האמייל של השעון. מקור – TimeandWatches.

אבל אז מסתכלים למרכז השעון ומגלים מחוג אחד. ואם מסתכלים עוד קצת ומחפשים מחוג נוסף, לא מוצאים אותו. אם מסתכלים עוד קצת בלוח השעון, מגיעים שעה 6 בלוח השעון. שם אנו מגלים חלונית עם מה שנראה כמו תאריכון. אבל זה לא תאריכון. זאת תצוגת ה-Jumping Hour של השעון. כלומר – המחוג היחיד בשעון הוא מחוג הדקות, כשאת תצוגת השעות אנו מקבלים בצורה של ספרות המתחלפות, ממש כמו תאריכון.

אז מה חדש בעצם?

אם אתם עוקבים אחרי הכתבות שלנו, בדרך כלל לאחר המפרט הטכני מגיע חלקו של המנגנון בשעון. אבל הפעם החלטנו להתייחס קודם דווקא למה שחדש בשעון. אז קודם כל – מדובר בשעון ה-Jumping Hour הראשון בהיסטוריה של שופארד. שופארד מציגה את השעון הזה לציון 25 שנים למפעל (Manufacture) שלה ובהחלט מדובר בשעון נהדר ומיוחד שמתאים לציון תאריך חגיגי שכזה.

תהליך ייצור מורכב. מקור - TimeandWatches.
תהליך ייצור מורכב. מקור – TimeandWatches.

בנוסף, תהליך הייצור של השעון הוא ייחודי. לוח השעון הוא לוח אמייל המיוצר בתהליך מורכב על ידי האומנים של שופארד. הטכניקה כוללת הטחה של אבקת אמייל על בסיס הזהב הוורוד. שכבות האמייל מצטרפות אחת לשנייה כשהן מותכות בטמפרטורות גבוהות של 820 מעלות צלזיוס. לאחר מכן שופארד משתמשת באמייל שחור לכתיבת הלוגו “L.U.C CHOPARD”, הדקות המסומנות בספרות ערביות וכמובן מעגל פסי הרכבת.

L.U.C Quattro Spirit 25 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר L.U.C 98.06-L. מדובר במנגנון מתיחה ידנית המצויד ב-4 תופים ומכאן השם Quattro (ארבע באיטלקית) בשם השעון. ארבעת התופים מספקים לשעון רזרבת כוח מרשימה במיוחד של 8 ימים. 

מנגנון המתיחה הידנית של השעון. מקור - TimeandWatches.
מנגנון המתיחה הידנית של השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרהיב, המקושט בעיטורי Côtes de Genève ומגיע עם פוליש ידני לרכיבים השונים שבו, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. בחלק העליון של גב השעון ניתן לראות את מד רזרבת הכוח של המנגנון. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 161977-5001, מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. כל אחד מהשעונים יגיע עם המספר שלו בסדרה בחריטה על החלק התחתון של גב השעון. שופארד תשווק את השעון עם רצועת עור תנין חומה עם תפרים בגוון קוניאק ועם אבזם העשוי מזהב אדום. תג המחיר שלו? 44,500 אירו. 

L.U.C Quattro Spirit 25. מקור - TimeandWatches.
L.U.C Quattro Spirit 25. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

ללא ספק מדובר באחד השעונים המיוחדים ביותר שראינו בתקופה האחרונה. אפשר להתרשם כמובן מהחלק הקדמי של השעון ותצוגת ה-Jumping Hour שלו. אפשר להתרשם עוד יותר מהחלק האחורי של השעון, מנגנון המתיחה הידנית שלו שעליו ניתן למצוא את חותם ג’נבה היוקרתי.

חותם ג'נבה על מנגנון השעון. מקור - TimeandWatches.
חותם ג’נבה על מנגנון השעון. מקור – TimeandWatches.

חותם ג’נבה הוא אולי תו התקן היוקרתי ביותר בעולם השעונים, כשהוא מהווה אישור לאיכות, דיוק ואמינות, של מנגנון השעון ושל השעון כולו. אם כל זה לא מספיק, אז תסתכלו גם על מד רזרבת הכוח שלו ותגלו שהוא מגיע עם רזרבת כוח של 8 ימים. כל אלו מרכיבים שעון נפלא ומיוחד שמהווה צורה נפלאה של שופארד לחגוג את שנת ה-25 למפעל שלה. אנחנו יכולים רק להתחיל מעכשיו לצפות לשעון שיגיע לרגל שנת ה-50 למפעל … 

L.U.C Quattro Spirit 25. מקור - TimeandWatches.
L.U.C Quattro Spirit 25. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של שופארד.