שופארד משיקה שעון חדש – L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition, במהדורה מוגבלת של 12 יחידות. השעון החדש מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם Sincere Fine Watches – אחד ממשווקי שעוני היוקרה המובילים באסיה, כשהשעון נושא את לוגו ה-SHH – Sincere Haute Horlogerie, זרוע ה-Haute Horlogerie של Sincere Fine Watches. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף המוכר של סדרת שעוני ה-XPS 1860 Officer, כשהוא עשוי מזהב צהוב 18 קראט, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 7.7 מ״מ.

L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition
L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition

השעון מגיע עם לוח העשוי גם הוא מזהב 18 קראט. הלוח מורכב משני חלקים – טבעת חיצונית חלקה ועליה הספרה 12 ואינדקסים מזהב בצורת יתד ודיסקית-טבעת פנימית, שקועה מעט, עם תבנית גיושה בסגנון חלת דבש (Honeycomb) בגוון רויאל בלו (כחול מלכותי) במרכז לוח השעון.

L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition
L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition

בתוך התבנית הזאת אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, שבתוכו משלבת שופארד את התאריכון.

תבנית הכוורת-חלת דבש בלוח השעון
תבנית הכוורת-חלת דבש בלוח השעון

השעון מגיע עם גב נפתח, העשוי גם הוא כמובן מזהב צהוב 18 קראט, כשעליו אנו מוצאים את אותה תבנית חלת דבש, כשעל גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב ONE OF 12. בחלק הפנימי של גב השעון הנפתח אנו מוצאים חריטה של כוורת ומסביבה מעין דבורים מרחפות, כשהן מוקפות בכיתוב CHOPARD MANUFACTURE והאותיות L.U.C.

גב השעון עם תבנית הכוורת
גב השעון עם תבנית הכוורת

L.U.C XPS 1860 Officer SHH Edition – מנגנון

השעון החדש של שופארד מגיע עם קליבר 96.01-L של שופארד. מנגנון אוטומטי מרהיב ביופיו, המגיע עם מיקרו-רוטור העשוי מהזהב המיוחד של שופארד (זהב אתי 22 קראט).

המנגנון המרהיב של השעון
המנגנון המרהיב של השעון

המנגנון, שמגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC, מגיע בעובי של 3.3 מ״מ בלבד, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות.

החלק הפנימי של הכיסוי של גב השעון
החלק הפנימי של הכיסוי של גב השעון

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של שופארד מגיע כאמור במסגרת שיתוף פעולה עם אחת ממשווקות השעונים היוקרתיות ביותר באסיה, כשהוא נושא את חותם ז׳נבה היוקרתי. החותם היוקרתי מפוקח על ידי רשות עצמאית ומוסדרת על ידי הרשויות בז׳נבה, כשהיא קובעת סטנדרטים הנחשבים למחמירים ביותר בתעשיית שעוני היוקרה. התקנות מתייחסות לגוף השעון ולמנגנון, כשהן דורשות שלמות מבנית, דיוק ואיכות ללא דופי ורמת תחכום שמתעלה על שעונים שוויצריים ״רגילים״.

השעון עם הגב הפתוח
השעון עם הגב הפתוח

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 161242-0003, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 12 יחידות, כשהוא יימכר באופן בלעדי בבוטיק ה-SHH של Sincere Fine Watches, הממוקם בקניון היוקרתי המרינה ביי סנדס בסינגפור. תג המחיר שלו עומד על 57,100 דולרים סינגפוריים, כולל מסים, שהם כ-42,500 דולרים אמריקאיים. השעונים יגיעו עם רצועת עור חומה.

השורה התחתונה

מוטיב הכוורת וחלת הדבש הופיע על שעונים אייקוניים של שופארד מתחילת המאה העשרים, אבל נזנח במרוצת השנים, כשלמעשה, המוטיב הזה מזוהה עם המותג עוד משנות ה-30 של המאה ה-18 (1730) מאז שיזם קרל-פרידריך שופלה את הקמת ליין ה-L.U.C של שופארד ב-1996, המוטיב הזה הופיע על שלושה שעונים של המותג, כשבשעונים הקודמים היה מספר שונה של דבורים שהופיעו מסביב לכוורת, מה שיצר סוג של פעילות בקרב חובבי שעונים ואספני שופארד, שניסו להבין האם יש חוקיות כלשהי במספר הדבורים בשעונים השונים.

השעונים החדשים של שופארד מגיעים כאמור במסגרת שיתוף פעולה ומחווה למשווקת השעונים היוקרתית Sincere Fine Watches, בעיצוב ייחודי ויוקרתי, כיאה למשווקת השעונים.

למעבר לאתר של שופארד.