בתחילת החודש רעננה IWC את קולקציית שעוני ה-“Laureus Sport For Good” שלה עם שעון חדש. השעון החדש, IW328101, או בשמו המלא “Laureus Sport For Good” IW328101 מגיע לראשונה בגוף העשוי מסגסוגת קרמית עמידה לשריטות – בצבע כחול. גוף השעון משתלב בצורה נהדרת עם לוח השעון הכחול – אחד מסימני ההיכר של סדרת שעוני ה-“Laureus Sport For Good” וביחד אנו מקבלים מראה נקי ופשוט. הגורו יצא להכיר את השעון החדש – “Laureus Sport For Good” כחול קרמי – מוזמנים להצטרף אלינו.

“Laureus Sport For Good” כחול קרמי – מפרט טכני 

השעון החדש של IWC מגיע כאמור בגוף העשוי מסגסוגת קרמית כחולה. הוא מגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 11.4 מ”מ.

"Laureus Sport For Good" כחול קרמי. מקור - TimeandWatches.
“Laureus Sport For Good” כחול קרמי. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון טייסים (פיילוט) וככזה הוא מגיע עם לוח קריא מאוד ונקי מאוד. IWC בוחרת בספרות ערביות על גבי לוח השעון, מלבד השעה 12, שם אנו מוצאים את הפירמידה המוכרת של החברה ולצידה 2 הנקודות מכל צד.

"Laureus Sport For Good" כחול קרמי. מקור - TimeandWatches.
“Laureus Sport For Good” כחול קרמי. מקור – TimeandWatches.

מתחת לפירמידה בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של IWC. מעל לספרה 6 אנו מוצאים את הכיתוב AUTOMATIC ומתחתיה את הכיתוב SWISS MADE. בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון.

רצועת הגומי-בד של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת הגומי-בד של השעון. מקור – TimeandWatches.

ספרות השעה, המחוגים והכיתובים על גבי לוח השעון מגיעים בלבן. השילוב הזה מגביר את הקריאות של השעון והופך אותו לנעים מאוד לעין. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים והוא מגיע עם רצועת גומי כחולה עם תפירת בד בחלקה החיצוני.

“Laureus Sport For Good” כחול קרמי – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 32111 של IWC. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 5 ימים.

סמל קרן "Laureus Sport For Good" בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
סמל קרן “Laureus Sport For Good” בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

ב-IWC לא מספקים יותר מדי פרטים על המנגנון החדש, אבל ממספר הדגם ניתן להבין כי מדובר בהמשך לקליבר 32110 של החברה. קליבר 32110 הגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות, אבל לא היה באמת מנגנון אינהאוס. הוא התבסס על קליבר 2892A2 של ETA, כך שאפשר להניח שמדובר כאן בגרסה משופרת שלו. ב-IWC מדגישים כי רזרבת הכוח הושגה באמצעות מבנה חדש לתוף.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, השעון הראשון בסדרה שמגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית בצבע כחול. ב-IWC מספרים כי הם הצליחו להשיג את הצבע המיוחד בתהליך ייצור מורכב, בו תחמוצת אבקת זירקוניום מעורבת עם תחמוצות מתכתיות אחרות. לאחר מכן תערובת החומרים הזאת מעוצבת בצורה המבוקשת ואז עוברת סוג של “אפייה” בתנור, שבעצם מדביקה את כל אותן תחמוצות ביחד והופכת אותן לגוף השעון.

מראה נקי וצעיר. מקור - TimeandWatches.
מראה נקי וצעיר. מקור – TimeandWatches.

לפני שנמשיך, אנחנו חושבים שחשוב להזכיר פעם נוספת את ה-“Laureus Sport For Good”. קרן שמאז שנת 2000 סייעה לשנות את חייהם של מעל ל-6 מיליון ילדים ברחבי העולם. הארגון תומך ומתקצב תוכניות ספורט ככלי לשינוי מציאות חיים. כרגע הארגון תומך במעל ל-250 תוכניות שונות בלמעלה מ-50 מדינות.

כמה זה עולה לנו? 

חכו רגע, אתם מוכנים עם המבט המופתע שלכם? קדימה אפשר לצאת לדרך. השעון החדש של IWC, ה-IW328101 מגיע במהדורה מוגבלת של 750 יחידות.

על גב השעון יופיע סמל קרן ה-“Laureus Sport For Good”. השעון יגיע במחיר של 6,950 אירו.

השורה התחתונה

שעון במראה מיוחד ונעים לעין. מנגנון עם רזרבת כוח מרשימה של 5 ימים (ולא באמת אכפת לנו אם הוא “אינהאוס על מלא” או לא. שיתוף פעולה עם ארגון נפלא ואפילו תג מחיר אטרקטיבי. מה עוד אפשר לבקש?

"Laureus Sport For Good" כחול קרמי. מקור - TimeandWatches.
“Laureus Sport For Good” כחול קרמי. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של IWC.