לואי אררד הפכה בשנה וחצי האחרונות, באופן די מפתיע, לאחת היצרניות המעניינות ביותר בכל הקשור לייצור לוחות שעונים מיוחדים. בין אם מדובר בלוחות גיליושה, לוחות מעץ או שיתופי פעולה עם גאונים הורולוגיים כמו קונסטנטין חייקין, יצרנית השעונים הקטנה והצנועה הזאת השיקה בשנה וחצי-שנתיים האחרונות מספר דגמי שעונים מיוחדים, עם לוחות שהיו יכולים להופיע בקלות בשעונים של כל יצרנית, מכובדת ככל שתהיה. בשבוע שעבר קיבלנו שני שעונים חדשים מהחברה הזאת, שמדגימים פעם נוספת את המהפך המעניין שעובר עליה – Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB – מפרט טכני

לואי אררד, בשיתוף פעולה מעניין עם יצרנית השעונים Massena LAB, תציג שני שעונים חדשים, שיגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בגימור מלוטש, בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 15.7 מ״מ. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים, כשהם יגיעו במהדורה מוגבלת של 178 יחידות מכל דגם.

Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור - Time and Watches.
Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור – Time and Watches.

ההבדל בין השעונים מגיע בדמות לוחות השעונים – שעון אחד יגיע עם לוח בציפוי רודיום, השעון השני יגיע עם לוח מוזהב. מעל לוחות השעונים אנו מוצאים זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי דו-צדדי.

Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור - Time and Watches.
Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור – Time and Watches.

לוחות השעונים מגיעים עם גימור מרשים – אוגן חיצוני בציפוי רודיום, עוטף פלטה תחתונה, שמגיעה בגובה נמוך יותר מהאוגן. הפלטה התחתונה מגיעה בגימור גרגירי בציפוי רודיום או בציפוי מוזהב. בשעה 12 אנו מוצאים לוח כרונוגרף 30 דקות קטן, עם שוליים בחיתוך יהלום. הלוגו של לואי אררד ושל מסנה לאב, ביחד עם מחוגים דמויי עלים, משלימים את המראה המיוחד של לוחות השעונים.

Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור - Time and Watches.
Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB. מקור – Time and Watches.

בצד ימין בגוף השעון אנו מוצאים את הכתר של השעון, עם לחצן המונופושר שמתפעל את הכרונוגרף.

Le Chronographe Monopoussoir Louis Erard x Massena LAB – מנגנון

בתוך השעונים משלבת לואי אררד את קליבר SW500MPCa של סליטה, מנגנון כרונוגרף אוטומטי, אותו ניתן לראות מבעד לגב השעונים.

כפתור המונופושר בכתר השעון. מקור - Time and Watches.
כפתור המונופושר בכתר השעון. מקור – Time and Watches.

המנגנון, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, מספק רזרבת כוח של 48 שעות, כשהשעון מגיע עם רוטור סקלטון עם הסמל של לואי אררד, כשעל גב השעונים מופיע הכיתוב Limited Edition 1 of 178 – מהדורה מוגבלת 1 מתוך 178.

אז מה חדש בעצם?

האמת היא, שאם היינו מדווחים באופן שוטף על לואי אררד כאן במגזין ווטשגורו, אז אולי לא הייתם מתרשמים כל כך מהשעונים החדשים, שכן במאי 2022, לפני קצת יותר משנה, לואי אררד השיקה שני שעונים נוספים בשיתוף פעולה עם Massena Lab, שגם הם הגיעו עם לוחות בעיצוב כמעט זהה, כשגם הם הגיעו במהדורה מוגבלת של 178 יחידות מכל דגם.

הלוח בציפוי זהב 2N. מקור - Time and Watches.
הלוח בציפוי זהב 2N. מקור – Time and Watches.

אבל אתם יודעים מה? אנחנו בהחלט לא נתנגד לראות עוד מהדורה מוגבלת כזאת גם בשנה הבאה. דרך אגב, אם אתם לא מכירים את Massena Lab, תרשו לנו לספר לכם שמדובר אמנם במיקרו ברנד צעיר, אבל מי שעומד מאחורי המותג הוא וויליאם מסנה, עם ותק מכובד בעולם השעונים, כשהמותג שלו זכה לשתף פעולה עם יצרניות שונות במהדורות מוגבלות נהדרות וזוכה להערכה רבה בקרב חובבי שעונים.

כמה זה עולה לנו?

לואי אררד משיקה כאמור שני שעונים חדשים במסגרת שיתוף הפעולה שלה עם Massena Lab – רפרנס 74239AA70, השעון עם הלוח בציפוי רודיום ורפרנס 74239AA71, השעון עם הלוח בציפוי זהב 2N. שני השעונים יגיעו כאמור במהדורה מוגבלת של 178 יחידות, כששניהם מגיעים עם רצועת עור עגל שחורה בגימור מגורען עם תפרים בגוון זהה (טון על טון). תג המחיר של השעונים עומד על 4,250 פרנקים שוויצריים.

הלוח בציפוי הרודיום. מקור - Time and Watches.
הלוח בציפוי הרודיום. מקור – Time and Watches.

השורה התחתונה

אנחנו רק שאלה בבקשה. מתי מגיע שיתוף הפעולה הבא בין Massena Lab ולואי אררד?