בשנים האחרונות אם אמרתם טיסו לחובבי שעונים, סביר להניח ששניכם חשבתם על שעוני ה-PRX הנהדרים של החברה. אבל לטיסו יש לא מעט קולקציות נהדרות אחרות, שבהן היא משתמשת במנגנון ה-Powermatic 80 המתקדם מבית ETA, אחת מהן היא קולקציית ה-Le Locle, שעוני דרס שנקראים על שמה של העיירה לה לוקלה (Le Locle), שבה נוסדה טיסו בשנת 1853. בשנת 2003, לרגל 150 שנה להיווסדה, השיקה טיסו את שעון ה-Le Locle הראשון, כשבימים אלו הקולקציה הזאת חוגגת 20 שנה. לרגל החגיגות הללו, טיסו משיקה שעון חדש – Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20.

Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20 – מפרט טכני

השעון החדש של טיסו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39.3 מ״מ ובעובי של 9.8 מ״מ. השעון מגיע עם גוף המשלב משטחים מלוטשים ומוברשים, עם זכוכית ספיר בגב השעון.

Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20. מקור - Monochrome Watches.
Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח בגוון כסוף-לבן, עם תבנית ה-Clous de Paris – ״המסמרים של פריז״, על טבעת עבה בגימור מוברש אנו מוצאים את ספרות רומאיות בצבע כחול, עם תאריכון בשעה 3.

לוח כסוף לבן בגימור Clous De Paris. מקור - Monochrome Watches.
לוח כסוף לבן בגימור Clous De Paris. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של טיסו ושנת ההקמה של החברה, 1853 ובשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב Le Locle ו-Powermtaic 80. מחוגי השעון מגיעים בצבע כחול, כשהם משלימים את המראה האלגנטי של לוח השעון.

שעון דרס במחיר אטרקטיבי. מקור - Monochrome Watches.
שעון דרס במחיר אטרקטיבי. מקור – Monochrome Watches.

Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20 – מנגנון

בתוך השעון החדש טיסו משלבת את מנגנון ה-Powermatic 80, המנגנון המתקדם מבית ETA, שמציע רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. המנגנון, המבוסס על קליבר 2824-2, הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם קפיץ ניווכרון אנטימגנטי.

הגשר שחוצה את גב השעון. מקור - Monochrome Watches.
הגשר שחוצה את גב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון אפשר לראות כאמור מבעד לגב השקוף של השעון, כשלמעשה, גב השעון מגיע עם מעין גשר מרכזי שחוצה את הגב השעון ומחלק את הגב השקוף לשתי חלוניות. על הגשר הזה אנו מוצאים את הכיתוב TISSOT ו-1853 ו-MECANIQUE AUTOMATIQUE – מכאני אוטומטי.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון חדש מטיסו במסגרת חגיגות ה-20 שנה לקולקציית הלה לוקלה שלה, שבעצמה הגיעה לציון 150 שנה למותג.

Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20. מקור - Monochrome Watches.
Le Locle Powermatic 80 שנת ה-20. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טיסו, רפרנס T006.407.11.033.03, מגיע במהדורה מיוחדת, אבל לא במהדורה מוגבלת. השעון יגיע עם צמיד 7 חוליות בגימור מוברש ועם רצועת עור תנין כחולה. תג המחיר של השעון עומד על 775 אירו, שהם כ-750 דולרים אמריקאיים.

שעון דרס במחיר אטרקטיבי. מקור - Monochrome Watches.
שעון דרס במחיר אטרקטיבי. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שעון דרס נהדר מבית טיסו עם תג מחיר אטרקטיבי, המשלב בתוכו את קליבר ה-Powermatic 80 המתקדם. היינו שמחים יותר לראות שעון נקי ללא חלונית התאריכון, אבל אם כבר עשיתם חלונית תאריכון, למה בגוון שחור ולא בגוון כחול? אבל אם זאת התלונה היחידה שלנו על השעון הזה, כנראה שטיסו עשתה עבודה לא רעה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טיסו.