לואי אררד עולה בשנתיים האחרונות לכותרות יותר ויותר ואין ספק שאנחנו שמחים על כך. יצרנית השעונים הקטנה, שנמצאת בבעלות פרטית, השיקה בשנים האחרונות מספר שעונים עם לוחות מיוחדים ויוצאי דופן, אבל נדמה כי שיתוף הפעולה החדש של החברה לוקח את לוחות השעונים של החברה לרמה אחרת. לואי אררד משתפת פעולה בשעון החדש שלה עם לא אחר מאשר קונסטנטין חייקין, יצרן השעונים הטוב ביותר ברוסיה ואחד מגדולי יצרני השעונים העצמאיים בימינו (שהוא גם יהודי) שמשיק ביחד עם לואי אררד שני שעונים חדשים – Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין, מוזמנים להכיר את היצירות החדשות ביחד איתנו.

Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין – מפרט טכני

לואי אררד וקונסטנטין חייקין משיקים שני שעונים חדשים – השעון הראשון, רפרנס 85248AA89, מגיע בקוטר של 39 מ״מ ועם טבעות שעות סגולה.  השעון השני, רפרנס 85237AA88, מגיע בקוטר של 42 מ״מ ועם טבעת שעות ירוקה. שני השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד ותיכף נסביר לכם מה זה טבעת שעות (שלמעשה היא טבעת דקות).

Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין. מקור - TimeandWatches.
Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין. מקור – TimeandWatches.

כדי להבין את השעונים החדשים, צריך קצת להכיר את קונסטנטין חייקין ובעיקר את סדרת שעוני הג׳וקר שלו. השעונים החדשים של לואי אררד מגיעים עם לוח מתכתי עם דפוס גלי, כשעל הלוחות אנו מוצאים את העין של המפלצת ואת הפה המחייך שלו. העין היא כמובן מחווה לשעוני הג׳וקר הראשונים של חייקין, כשהפה, שמגיע בצורת שיניים מחודדות, הוא לוח השניות של השעון.

יצירה נהדרת של קונסטנטין חייקין בשיתוף לואי אררד. מקור - TimeandWatches.
יצירה נהדרת של קונסטנטין חייקין בשיתוף לואי אררד. מקור – TimeandWatches.

אז מה עם מחוג הדקות אתם שואלים? הידיים של המפלצת הן למעשה מחוג השניות. חייקין בעוד הברקה שאופיינית לו כל כך, מחליט כאמור לייצר מחוג דקות בעל שתי ידיים. יד אחת מסתיימת בצורת אצבע ויד שניה בצורת קרניים. השילוב הזה יוצר מראה של חץ, כשהאצבע היא זאת שמצביעה על הדקות כמובן.

שני שעונים נהדרים של לואי אררד בשיתוף חייקין. מקור - TimeandWatches.
שני שעונים נהדרים של לואי אררד בשיתוף חייקין. מקור – TimeandWatches.

מסביב לכל השילובים הללו, שנראים קצת כמו קריקטורה, כיאה לסגנון של חייקין, אנחנו מוצאים את אותה טבעת שעות-דקות בשני צבעים שונים, אותם הזכרנו. בשעה 12 אנו מוצאים לשונית מתכתית עם השם של חייקין ובשעה 6 לשונית עם שמה של לואי אררד.

Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין – מנגנון

לואי אררד בחרה לשלב בשעונים החדשים את קליבר SW266-1 של סליטה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון, שמגיע עם רוטור עם הלוגו של לואי אררד, אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון. היינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר מתקדם בתוך השעונים הללו, אבל בלואי אררד משתמשים באופן גורף במנגנונים של סליטה, כך שייתכן כי בחברה העדיפו להישאר עם מנגנון שהם מכירים וסומכים עליו, מנגנון שנחשב לאחד המנגנונים הנפוצים והאמינים בתעשייה.

פרצוף המפלצת בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
פרצוף המפלצת בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

השעונים החדשים הם הפרק האחרון בסדרת שיתופי פעולה של לואי אררד עם מספר מקצועות האמנות (גיושאז, מרקטרי, אמייל), יוצרים (יseconde/seconde, atelier oï, Label Noir, Massena Lab) ושמות גדולים בעולם יצרני השעונים העצמאיים – אליין סילברסטיין, ויאני האלטר. חייקין הוא האחרון שמצטרף לסדרת שיתופי הפעולה הללו, עם המוניטין הבינלאומי שלו ו-94 פטנטים שונים הרשומים על שמו. חייקין קיבל ״קארט בלאנש״ מלואי אררד, עם מגבלה אחת בלבד – להשתמש בסידור הלוח מסדרת הרגולטור של החברה, עם מחוג דקות מרכזי, שעות בשעה 12 ולוח שניות בשעה 6.

Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין. מקור - TimeandWatches.
Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

עכשיו מגיע החלק הכי מעניין בכתבה עד עכשיו. שעוני הג׳וקר של חייקין נמכרים במחיר ממוצע של 40 אלף דולרים אמריקאיים. השעונים החדשים של לואי אררד וקונסטנטין חייקין מגיעים במהדורה מוגבלת של 178 יחידות מכל דגם. תג המחיר שלהם? מקווים שאתם יושבים. 4,000 פרנקים שוויצריים, ללא מסים. בדולרים, דרך אגב, מדובר בכ-4,500 דולרים!

Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין - אריזת שני השעונים. מקור - TimeandWatches.
Le Régulateur לואי אררד X קונסטנטין חייקין – אריזת שני השעונים. מקור – TimeandWatches.

אם קשה לכם להחליט איזה דגם אתם רוצים לרכוש, 39 מ״מ או 42 מ״מ, לואי אררד תציע אריזה מיוחדת שכוללת את שני השעונים, במחיר של 7,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

תמיד חלמתם על שעון של חייקין ולא יכולתם לרכוש אחד? רוצו לקנות.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של לואי אררד.