בשנת 2019 זכתה MB&F בפרס שעון הקומפליקציה לנשים הטוב ביותר עם שעון ה-FlyingT טורביון שלה. מאז השיקה החברה מספר גרסאות של השעון הזה, כשבימים אלו מצטרפת אליו הגרסה האחרונה בסדרה הזאת – MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx. מוזמנים להכיר את השעון החדש והמיוחד הזה ביחד איתנו.

אז מה חדש בעצם?

לפני שנכיר את השעון החדש, תרשו לנו לספר לכם קצת על הלוח החדש. מאז שנת 2020, משלבת MB&F בשעונים הללו לוחות מאבני חן שונות. בין היתר קיבלנו בסדרה הזאת את הלאפיס לזולי, מלכית, עין הנמר וה-Cœur de rubis (לב רובי). השעון החדש שמגיע אלינו בימים אלו מגיע עם לוח המבוסס על אבן החן אוניקס – Onyx, עם הגוון השחור המיוחד והעמוק שלה, שמשדרג עוד יותר את המראה המסתורי והמעניין כל כך של השעון.

לוח האוניקס השחור
לוח האוניקס השחור

יצירת לוח אוניקס היא תהליך מורכב ביותר הנובע ממספר גורמים. ראשית, אוניקס היא אבן טבעית עם וריאציות שונות של צפיפות, קשיות ומבנה, מה שהופך אותה למאתגרת לעבודהבאופן עקבי. שנית, יצירת לוח כיפתי, כמו זו של ה-FlyingT, כרוכה בדייקנות קפדנית כדי להבטיח שהחתך הא-סימטרי עבור הטורביון והעוביים המשתנים הנדרשים ליישור לוחית המנגנון מבוצעים ללא רבב.

יהלום משובץ בראש הטורביון
יהלום משובץ בראש הטורביון

MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx – מפרט טכני

השעון החדש של MB&F מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב 18 קראט, בקוטר של 38.5 מ״מ. לוח האוניקס השחור משמש כמעין רקע מרהיב לכלוב הטורביון שכאילו ״בוקע״ מתוך הלוח, כשלוח קטן, המוצב בשעה 7 ומוטה אנכית ב-50 מעלות הוא לוח השעון, כשהוא מציג את השעות והדקות באמצעות שני מחוגים בצורת נחש.

MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx
MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx

כל המבנה המרהיב הזה יושב כאמור על רקע הלוח השחור, כשמעל ללוח השעון וכלוב הטורביון אנו מוצאים את זכוכית הספיר בצורת כיפה שמתרוממת מעל ללוח השעון ועוטפת אותו.

MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx
MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx

את המראה האלגנטי והמרשים כל כך של השעון הזה משלימה רצועת עור תנין שחורה, כשהשעון מגיע עם שני כתרים בשני צדי השעון – הכתר מצד שמאל משמש למתיחת המנגנון והכתר בצד ימין משמש לכיוון השעה.

זכוכית הספיר הכיפתית שעוטפת את הטורביון
זכוכית הספיר הכיפתית שעוטפת את הטורביון

MB&F Legacy Machine FlyingT Onyx – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים מנגנון אוטומטי מבית MB&F, הפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 100 שעות.

רוטור בצורת שמש בגב השעון
רוטור בצורת שמש בגב השעון

השעון מגיע אמנם עם גב שקוף, אבל ללא יכולת לראות את המנגנון. המנגנון מסתתר לו מאחורי הרוטור של המנגנון, שמעוצב בצורה של שמש תלת ממדית מזהב אדום, עם קרני שמש מפותלות.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של MB&F מגיע עם תג מחיר של 114 אלף פרנקים שוויצריים, כשמעל הטורביון המרחף בלוח השעון אנו מוצאים יהלום מרשים.

יצירה נהדרת מבית MB&F
יצירה נהדרת מבית MB&F

השורה התחתונה

הרעיון מאחורי השעונים של MB&F הוא חיזוק הקשר האישי בין עונד השעון או עונדת השעון לשעון עצמו. בניגוד לשעונים אחרים שבהם לוח השעון גלוי לכולם, כאן, העובדה שלוח השעון מגיע בזווית של 50 מעלות, הופכת את הלוח לאישי יותר ופחות ״חשוף״. תג המחיר של השעון החדש אולי נשמע דמיוני, אבל בסך הכל מדובר בתג מחיר סביר לחלוטין ליצירת מופת הורולוגית כזאת.