השנה הסינית החדשה מתקרבת אלינו ויצרניות השעונים ממשיכות להשיק שעונים חדשים במחווה ללוח השנה הסיני והמזלות של השנים השונות. מי שמצטרפת לחגיגות הפעם היא ושרון קונסטנטין, אחת החברות בשילוש הקדוש של עולם השעונים, שמרחיבה את סדרת ה-Métiers d’Art (״מקצועות האומנות״) שלה, עם שעון חדש – Métiers d’Art שנת הארנב. בושרון קונסטנטין מספרים כי השעון החדש מתבסס על הפתגם הסיני העתיק – “Demure as a maiden, quick as a rabbit״ – ״צנוע כמו עלמה, מהיר כמו ארנבת״, מעין פרשנות של הארנב בתרבות הסינית. הארנב מסמל חסד וטוב לב בתרבות הסינית המסורתית. אז עד ששנת הארנב תפתח רשמית, ב-22 לינואר 2023, אתם מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון (טוב נו, אזהרת ספוילר – זה בעצם שני שעונים) החדש של ושרון קונסטנטין.

Métiers d’Art שנת הארנב – מפרט טכני

כפי שהבנתם, ושרון קונסטנטין משיקה שני שעונים חדשים במחווה לשנת הארנב הסינית. שני השעונים יגיעו בגוף בממדים זהים, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 12.72 מ״מ. שעון אחד יגיע בגוף העשוי מפלטינה, כשהשעון השני יגיע בזהב אדום 18 קראט 5N. שני השעונים יגיעו עם גב שקוף ועם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים. 

Métiers d’Art שנת הארנב. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הארנב. מקור – Watchilove.

כמו כל שעון בסדרת ה-Métiers d’Art, גם שני השעונים הללו יציגו לראווה את היכולות האומנותיות המרהיבות של ושרון קונסטנטין. לוחות השעונים מבוססים על פלטת זהב 18 קראט, העוברת חריטה באופן ידני ולאחר מכן מעוטרת בציפוי אמייל בטכניקת ה-Grand Feu (״האש הגדולה״). 

Métiers d’Art שנת הארנב. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הארנב. מקור – Watchilove.

על שני השעונים נמצא תחריט, גם הוא בעבודה ידנית כמובן, של ארנב. בשעון הפלטינה בחרה ושרון קונסטנטין בתחריט פלטינה, כשבשעון הזהב האדום התחריט עשוי גם הוא בהתאמה בזהב אדום. 

Métiers d’Art שנת הארנב. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הארנב. מקור – Watchilove.

אם שמתם לב, השעון מגיע ללא מחוגים. במקום מחוגים אנו מקבלים 4 חלוניות שונות, בהן השעון מציג את השעה, הדקות, היום בשבוע ואת התאריך. החלוניות בחלק התחתון של השעון, בשעה 5 ובשעה 7 מציגות את התאריכון והיום בשבוע (בהתאמה). בחלק העליון של השעון, בשעות 11 ו-1 אנו מוצאים שתי חלוניות נוספות, בהן מוצגות השעה והדקות (השעה בשעה 11 והדקות בשעה 1).

Métiers d’Art שנת הארנב – מנגנון

את יצירות המופת האומנותיות המשולבות בשעון משלים מנגנון שגם הוא, כל כולו יצירת מופת. ושרון קונסטנטין משלבת בשעון את קליבר 2460 G4 שלה. 

המנגנון המיוחד בגב השעון. מקור - Watchilove.
המנגנון המיוחד בגב השעון. מקור – Watchilove.

קליבר 2460 G4 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 40 שעות. המנגנון מגיע עם 27 אבני חן ו-237 רכיבים בסך הכל. המנגנון המרשים מגיע עם עיטורים מרהיבים, המזכים אותו בחותם ז׳נבה היוקרתי.

התצוגות של המנגנון. מקור - Watchilove.
התצוגות של המנגנון. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

ושרון קונסטנטין מציינת כאמור את לוח השנה הסיני ואת שנת הארנב בשני שעונים חדשים. עם זאת, ושרון קונסטנטין משלבת בשעון מחווה לתרבות הסינית ולטכניקת חיתוך הנייר הידועה בשם Jianzhi, אמנות פופולרית שעשתה את דרכה גם אל התרבות השוויצרית, עם חיתוך הנייר המפורסם שלה, טכניקת ה-Scherenschnitt.

תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור - Watchilove.
תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור – Watchilove.

האומנים של ושרון קונסטנטין מצליחים להביא פרשנות רעננה לגישה האומנותית הזאת בשעונים החדשים, כשהם משתמשים בטכניקות מסורתיות שעוברות מדור לדור במשך מאות שנים.

תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור - Watchilove.
תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור – Watchilove.

עוד מחווה לתרבות הסינית אפשר למצוא במוטיבים הצמחיים המופיעים על לוח השעון. המוטיבים הללו מבוססים על איקונוגרפיה סינית קלאסית, כשהם חרוטים ישירות בבסיס הזהב של לוח השעונים. הדוגמה נשארת משובצת למחצה ובולטת מבסיס הזהב על ידי תפאורה עדינה של תבליטים מדגישים שונים, היוצרים אפקט עומק. האפקט הזה גורם לצמחייה להיראות כאילו היא מרחפת מעל ללוח השעון. 

תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור - Watchilove.
תהליך הצביעה של לוח השעון. מקור – Watchilove.

את הנגיעה הסופית מספקת טכניקת הגרנד פיו (האש הגדולה). טכניקת צביעה באמייל, עליה סיפרנו לכם כאן בווטשגורו. על ידי מריחת של שכבות אמייל עוקבות, מומחה האמייל מעצים את לוח השעון בגוון כחול או ברונזה, כשלאחר מריחה של כל שכבה, לוח השעון נכנס לתנור בטמפרטורות של בין 800 ל-900 מעלות צלזיוס. הדובדבן שבקצפת הוא הארנב, שכאמור עשוי מפלטינה או זהב אדום, כשגם הוא מגיע כמובן בחריטה ידנית, כשהוא מוחל בעדינות על מרכז לוח השעון. 

כמה זה עולה לנו?

אז זהו, שזה לא עולה לנו. כלומר, זה עולה הרבה, כנראה שהרבה מאוד אפילו, אבל ושרון קונסטנטין לא מפרסמת את המחיר של שני השעונים החדשים, שיגיעו במהדורה מוגבלת של 9 יחידות לכל שעון. רפרנס 86073-000P-B932 הוא שעון הפלטינה, כששעון הזהב האדום הוא רפרנס 86073-000R-B933. רוצים בכל זאת לרכוש אחד כזה? תצטרכו לבקר באחד הבוטיקים של החברה מסביב לעולם. 

Métiers d’Art שנת הארנב. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הארנב. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

זוג יצירות מופת מרהיבות של ושרון קונסטנטין, או אם תרצו – תצוגת תכלית של היכולות האומנותיות וההורולוגיות של יצרנית העל הזאת.