יצרניות השעונים השונות משיקות באופן מסורתי שעונים מיוחדים לרגל השנה החדשה הסינית. אנחנו רגילים לקבל את השעונים הללו בחודשים שבין דצמבר לפברואר, כשבדרך כלל, אצל מרבית יצרניות השעונים, מדובר בשעונים המשתייכים לסדרות העלית שלהן – שעונים עם עבודות יד מתקדמות והורולוגיה גבוהה. מי שהחליטה להקדים מעט את החגיגה הזאת היא ושרון קונטסנטין, עם שעון חדש בסדרת ה-Métiers d’Art שלה – Métiers d’Art שנת הנמר. יצאנו לבדוק.

Métiers d’Art שנת הנמר – מפרט טכני

ושרון קונטסנטין משיקה שני שעונים חדשים לכבוד שנת הנמר הסינית. שניהם יגיעו בגוף בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 12.72 מ”מ. שעון אחד יהיה עשוי מפלטינה והשעון השני יהיה עשוי מזהב אדום 18 קראט. 

Métiers d’Art שנת הנמר. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הנמר. מקור – Watchilove.

גולת הכותרת של השעונים הללו הוא כמובן לוח השעון. השעונים מגיעים עם לוחות בטכניקת הגרנד פיו עם עבודת חריטה ידנית. הבסיס ללוחות זהה לגוף השעון. שעון הזהב מגיע עם בסיס לוח מזהב אדום 18 קראט ושעון הפלטינה מגיע עם בסיס לוח מפלטינה. 

גרסת הפלטינה של השעון. מקור - Watchilove.
גרסת הפלטינה של השעון. מקור – Watchilove.

על לוחות השעונים אנו מוצאים תחריט אמייל של נמר גדול, כשמסביבו דוגמה של מעין עלים-צמחים. המוטיבים הצמחיים מבוססים על איקונוגרפיה סינית קלאסית והם חרוטים ישירות בבסיס לוח השעון. הדוגמה נשארת בולטת למחצה על ידי תבליטים שונים מדגישים, היוצרים אפקט עומק. השילוב הזה גורם לצמחייה להיראות כאילו היא מרחפת מעל לוח השעון. 

Métiers d’Art שנת הנמר. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הנמר. מקור – Watchilove.

בשלב הזה מגיעה טכניקת הגרנד פיו. טכניקה מסורתית שעליה כבר הרחבנו כאן בגורו (מוזמנים לרענן את הזיכרון שלכם) שנותרה נחלתם של אומנים מעטים ברחבי העולם. על ידי מריחת האמייל בשכבות עוקבות, אומן-מומחה האמייל מעניק ללוח עומק ועוצמה בגוון כחול או ברונזה. האומן נדרש לשליטה כמעט מוחלטת בטכניקה, בצבע ובתגובות למריחה, בטמפרטורות שבין 800 ל-900 מעלות צלזיוס. מומחיות שניתן לרכוש רק לאחר שנים רבות של עבודה.

Métiers d’Art שנת הנמר – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 2460 G4. מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית ושרון קונסטנטין. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה מגיע עם 27 אבני חן ו-237 רכיבים בסך הכל.

מנגנון השעון. מקור - Watchilove.
מנגנון השעון. מקור – Watchilove.

המנגנון מעוטר בחותם ג’נבה היוקרתי. אם שמתם לב, השעון מגיע ללא מחוגים כלשהם. בלוח השעון אפשר למצוא 4 חלוניות קטנות, בשעות 1,4,7 ו-10.

מנגנון השעון. מקור - Watchilove.
מנגנון השעון. מקור – Watchilove.

תצוגת השעה מתחלקת בין שתי חלוניות – חלונית בשעה 10 המציגה את השעה וחלונית בשעה 1 המציגה את הדקות. תצוגת התאריך מתחלקת בין שתי החלוניות התחתונות. בשעה 4 אנו מוצאים את התאריכון ובשעה 7 אנו מוצאים את תצוגת היום בשבוע. השעון מגיע עם גב שקוף דרכו אפשר לראות את רוטור המנגנון, העשוי מזהב 22 קראט. 

אז מה חדש בעצם?

הנמר מסמל כוח, סמכות וחוזק בלתי נשכחים. הוא נחשב למלך החיות בעלות הפרווה בתרבות הסינית. הוא מייצג חיה מוצלחת המגרשת רוחות רעות ומביאה מזל טוב. שנת הנמר הרשמית תפתח אמנם ב-1 לפברואר 2022, אבל זה לא אומר שושרון קונסטנטין לא יכולה להתחיל להתכונן לחגיגה הזאת כבר מעכשיו … 

כמה זה עולה לנו?

ושרון קונטסנטין תשיק כאמור שני דגמים לשעון החדש. רפרנס 86073/000P-B900 הוא הדגם מפלטינה, רפרנס 86073/000R-B901 הוא הדגם העשוי מזהב אדום. מכל אחד מהדגמים הללו תייצר ושרון קונסטנטין 12 יחידות בלבד. תג המחיר שלהם? ושרון קונטסנטין לא חושפת את תג המחיר שלהם. כדי לקבל אותו, יש לקבוע פגישה באחד מהבוטיקים של החברה ברחבי העולם. 

Métiers d’Art שנת הנמר. מקור - Watchilove.
Métiers d’Art שנת הנמר. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

שעוני סדרת ה-Métiers d’Art של ושרון קונטסנטין הם מהשעונים המיוחדים והיוקרתיים ביותר בליין של החברה. הזדמנות נפלאה לחברה להציג את היכולות המרשימות של המומחים שלה בתחומי עבודות היד המסורתיות. שני השעונים החדשים מצטרפים לשורה ארוכה של שעונים נפלאים בסדרה הזאת.

לגבי תג המחיר של השעונים הללו – אם אתם באמת צריכים לשאול כמה הם עולים, סביר להניח שאתם לא קהל היעד של השעונים הללו.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של ושרון קונטסנטין.