סדרת שעוני ה-MP של הובלו היא אחת מהסדרות היוקרתיות ביותר של החברה. האותיות MP הן ראשי תיבות של המילים Manufacture Piece – שעון יצרנית. אם תרצו – הקרם של הקרם של המהדורות המוגבלות של הובלו. השעונים הללו לאורך השנים ביטאו בצורה נהדרת את הרוח של הובלו וניסו לקחת את כל מה שאנחנו יודעים על שעונים לקצה. הובלו משלבת בשעונים הללו מסורות ייצור רבות שנים לצד חידושים טכנולוגיים מהשורה הראשונה. השעון האחרון בסדרה הזאת ממשיך את המסורת הנפלאה הזאת. הובלו MP-09 טורביון דו-צירי קרבון עם רזרבת כוח של 5 ימים – מוזמנים להכיר את הפלא הטכנולוגי הזה ביחד איתנו.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון – מפרט טכני

הובלו משיקה 4 שעוני MP-09, בצבעים כחול, אדום, צהוב וירוק. גוף השעונים יהיה עשוי מסגסוגת פחמן תלת ממדית בקוטר של 49 מ”מ ובעובי של 17.95 מ”מ.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור - WATCHILOVE.
MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור – WATCHILOVE.

אנחנו מאמינים שאתם שואלים את עצמכם בשלב הזה מה זה פחמן תלת ממדי. אז מן הסתם מדובר בסגסוגת שהיא פטנט בלעדי של הובלו. הובלו משלבת את הצבעים שהזכרנו בסגסוגת עצמה, כך מתקבלת מעין תבנית על גבי גוף השעון. בנוסף, הובלו מצליחה ליצור קימורים, זוויות ומישורים משופעים במורכבות נדירה בגופי השעונים הללו. כל זאת מבלי לפגוע בקשיחות שלהם ובעמידות שלהם למים.

מד רזרבת כוח בלוח השעון. מקור - WATCHILOVE.
מד רזרבת כוח בלוח השעון. מקור – WATCHILOVE.

את הצבעים אנו מוצאים גם על רצועות הגומי התואמות של השעונים ובלוחות השעונים, שם הם משולבים באינדקסי השעה ובמחוגי השעון.

זוויות וקימורים מיוחדים המאפשרים לראות את הטורביון בזוויות שונות. מקור - WATCHILOVE.
זוויות וקימורים מיוחדים המאפשרים לראות את הטורביון בזוויות שונות. מקור – WATCHILOVE.

לוח השעון מכיל שלושה אזורים שונים. החלק העליון הימני בו אנו מוצאים בעצם את השעון עצמו. את השעון מקיף תאריכון המחולק לשני רצועות. אחת מהן מכילה את התאריכים בין ה-1 ל-15 לחודש, השניה מכילה את התאריכים מה-16 עד ל-31 לחודש.

רצועות התאריך המקיפות את לוח השעון. מקור - WATCHILOVE.
רצועות התאריך המקיפות את לוח השעון. מקור – WATCHILOVE.

בצד השמאלי בלוח השעון אנו מוצאים מד רזרבת כוח, עליה נרחיב בהמשך. בחלק התחתון של לוח השעון אנו מוצאים את מנגנון הטורביון.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מצליחים להבחין בצורת הגולגולת? מקור - WATCHILOVE.
MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מצליחים להבחין בצורת הגולגולת? מקור – WATCHILOVE.

חדי העין מביניכם יבחינו בצורה דמויית גולגולת בעיצוב המיוחד של לוח השעון.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר HUB9009.H1.RA של הובלו. מנגנון מתיחה ידנית עם רזרבת כוח של 5 ימים, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה.

הובלו MP-09 - גב השעון. מקור - WATCHILOVE.
הובלו MP-09 – גב השעון. מקור – WATCHILOVE.

המנגנון עצמו מרהיב למראה. הוא מגיע כאמור עם טורביון דו-צירי. למעשה, המנגנון משלים סיבוב מלא כל דקה על גבי הציר הראשון וסיבוב שני כל 30 שניות על גבי הציר השני. הובלו תכננה את גוף השעון כדי לאפשר לעונדי השעונים הללו להתפעל מהתנועה הקסומה של המנגנון על גבי שני הצירים. אם למעשה בשעון “רגיל” אנו יכולים לראות את מנגנון הטורביון בזווית אחת בלבד (מבט עילי), כאן אנו יכולים לראות את הטורביון בזווית נוספת. מוזמנים לצפות בסרטון הבא שממחיש זאת בצורה נפלאה –

אז מה חדש בעצם?

תרשו לנו לגלות לכם שהמנגנון המרהיב הזה כבר הופיע במספר שעונים של הובלו בעבר. מה שמשאיר אותנו עם שילוב הצבעים המיוחד בגוף הפחמן של השעונים הללו. אם אתם שואלים אותנו? זה מספיק לגמרי. לפחות בשביל כתבה כאן אצלנו במגזין. תהליך היצירה של גוף השעון כולל “שזירה” של סיבי פחמן שנצבעים בצבע המבוקש על ידי הובלו ולאחר מכן נשזרים עם חוטי פחמן בצבע הרגיל והמוכר שאנו מכירים של הסגסוגת הזאת. הסיבים השזורים עוברים חימום בתנור בטמפרטורות גבוהות, שיוצר את גוף השעון ואת התבנית המתבקשת.

ארבעת הצבעים של ה-MP-09. מקור - WATCHILOVE.
ארבעת הצבעים של ה-MP-09. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו?

זוכרים שבזמן הקורונה המדינה חילקה מענקים בגובה של 750 שקלים? אז המענק הזה יוכל לקנות לכם ארוחה בשדה התעופה של ציריך או ג’נבה. בטח לא את השעון הזה.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור - WATCHILOVE.
MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור – WATCHILOVE.

הובלו משיקה את ה-MP-09 במהדורה מוגבלת של 32 שעונים. הובלו תייצר 8 יחידות ממוספרות מכל צבע –

תג המחיר שלהם? סכום צנוע של 200 אלף דולרים. אז מהרו לנצל את העובדה ששער הדולר נמוך במיוחד, אם בא לכם לרכוש את אחת מיצירות המופת הללו של הובלו.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור - WATCHILOVE.
MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה

אם קראתם חדשות לאחרונה, מדענים מדווחים על מספר חסר תקדים של מחלות בדרכי הנשימה. על פי ההערכות, מדובר בתחלואה הגבוהה ביותר ב-100 השנים האחרונות, או לפחות מאז שהחלו לתעד מקרים כאלו. עכשיו אתם בוודאי שואלים את עצמכם, למה אנחנו מספרים לכם את זה? אנחנו מקווים שכל מי שאתם מכירים בריא, אבל אם בכל זאת אתם מכירים מישהו שרוצה לקנות ריאה משומשת במצב טוב, אתם מוזמנים להפנות אותו למערכת הגורו.

MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור - WATCHILOVE.
MP-09 טורביון דו-צירי קרבון. מקור – WATCHILOVE.

אבל קצת יותר ברצינות, גם אם השם הובלו עושה לכם צמרמורת (שלילית) בגוף, אתם לא יכולים שלא להעריך את הגאונות של הובלו בשעונים הללו. גם אם אתם חושבים שהשימוש בצבעים בגוף השעון הוא צעקני ולא באמת שייך לעולם ה-Haute Horlogerie, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהיכולות המדהימות של הובלו בסגסוגות המתקדמות ביותר בתעשייה. כמו כמעט כל שעון של הובלו, גם השעון הזה מיועד לקהל הלקוחות של החברה, שהוא לא הלקוח הקלאסי של תעשיית השעונים השוויצרית המחויטת הותיקה. הובלו מכוונת ללקוחות שרוצים “להיראות” ועל הדרך להראות (שיש להם לא מעט כסף …). השעון הזה עושה זאת בצורה נפלאה, כמו כל שעוני סדרת ה-MP של הובלו.

מתחשק לכם MP-09 דווקא בירוק? מקור - WATCHILOVE.
מתחשק לכם MP-09 דווקא בירוק? מקור – WATCHILOVE.