הובלו משיקה שעון חדש בסדרת ה-MP שלה. אם אתם לא מכירים כל כך את הסדרה הזאת, תרשו לנו להזכיר לכם כי מדובר בסדרת ה-Manufacture Piece, סדרת שעונים במהדורות מוגבלות. אם אתם שואלים את עצמכם, אבל רגע, כל שעון של הובלו (כמעט) הוא בעצם מהדורה מוגבלת, אז מה מיוחד בשעונים הללו, תרשו לנו לספר לכם שאתם טועים. סדרת ה-MP מציגה שעונים עם קומפליקציות נדירות ובעיקר עיצובים יוצאי דופן, אפילו בסטנדרטים של הובלו. השעון החדש בסדרה, MP-09 ריינבו, ממשיך את המסורת הזאת. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

MP-09 ריינבו – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף בקוטר של 49 מ״מ ובגובה של, שימו לב – 17.95 מ״מ. אם זה נשמע לכם הרבה, אתם צודקים. אבל תיכף תבינו למה השעון הזה מגיע בממדים הללו. השעון מגיע בגוף פחמן תלת ממדי.

MP-09 ריינבו. מקור - TimeandWatches.
MP-09 ריינבו. מקור – TimeandWatches.

בהובלו ניסו לשחזר את אפקט שיבוץ היהלומים ואבני חן בגוף השעון, ללא שימוש באבני חן. אז איך בדיוק עושים את זה? אם בטכניקת שיבוץ אבני חן מסורתית, האומן-צורף-משבץ אבני החן בוחר באופן ידני אבני חן ומשבץ אותן לפי סדר הצבעים שנקבע, כאן הובלו החליטה לקבל את האפקט הצבעוני המרשים הזה, באמצעות ״צביעה״ של גוף השעון.

MP-09 ריינבו. מקור - TimeandWatches.
MP-09 ריינבו. מקור – TimeandWatches.

לא מדובר בצביעה במובן של ציפוי, אלא בעצם בטכניקה שמזכירה פאזל. מוטות של פחמן בצבעים שונים מונחים מעל גוף הפחמן, במרחק של מספר מילימטרים זה מזה, כשהם בולטים מעט מעל גוף הפחמן השחור של השעון. הפרש הגבהים הזה מתמלא לאחר מכן ברשת פחמן שלישית, שבעצם ״שוזרת״ או ״מעלה״ את כל הרכיבים הללו לאותה שכבה. כך נוצר גוף תלת ממדי, המשלב סיבים צבעוניים הנשזרים על פני שלושת הממדים – אורך, רוחב וגובה.

MP-09 ריינבו. מקור - TimeandWatches.
MP-09 ריינבו. מקור – TimeandWatches.

הצבעוניות יוצאת הדופן הזאת מוצאת את דרכה גם בלוח השעון, כשבשליש הראשון של לוח השעון אנו מקבלים את לוח השעות ובחלק התחתון של לוח השעון אנו מוצאים את הטורביון המרשים המשולב בשעון, במעין צוואר היוצא מתחתית גוף השעון. את הלוח הקטן של השעון עוטפות שתי קשתות המציגות את התאריך, כשבחלק השמאלי של לוח השעון אנו מוצאים מד רזרבת כוח. סליידר בצד שמאל של גוף השעון הוא זה שבאמצעותו קובעים את התאריך. הזזה שלו כלפי מעלה מקדמת את התאריך ביום אחד, כשהזזה שלו כלפי מטה מחזירה את התאריך ביום אחד.

מחוון התאריך בצד שמאל בגוף השעון. מקור - TimeandWatches.
מחוון התאריך בצד שמאל בגוף השעון. מקור – TimeandWatches.

את המראה הצבעוני משלימה רצועת השעון, רצועת עור תנין צבעונית, בצבעי אדום-כתום-צהוב בצד אחד ובצבעי סגול-כחול-ירוק בצד השני.

MP-09 ריינבו – מנגנון

בתוך השעון משלבת הובלו את קליבר HUB9009.H1.RA.B שלה. המנגנון הוא מנגנון טורביון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 5 ימים.

טורביון דו-צירי בתחתית גוף השעון. מקור - TimeandWatches.
טורביון דו-צירי בתחתית גוף השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון, שמכיל 365 רכיבים, מגיע כאמור עם טורביון דו-צירי מדהים. הטורביון משלים סיבוב שלם אחד בדקה סביב הציר הראשון וסיבוב שני כל 30 שניות בציר השני.

אז מה חדש בעצם? 

יצירת מופת הורולוגית נוספת מבית הובלו, עם דוגמה מדהימה נוספת ליכולות המרשימות של החברה הזאת בשימוש בחומרים. כדי לשחזר את הברק של אבני החן, הובלו פיתחה פריזה שלמה של אינסוף גוונים. הצבע של כל אינסרט צבעוני כזה מתכהה מעט כאשר הוא מוכנס אל תוך מארז הפחמן, כשפני השטח של גוף השעון חלקים לחלוטים ומלוטשים. כל אינסרט צבעוני כזה נחתך בצורה בלתי מורגשת בפחמן ועובר ליטוש המותאם בהתאמה למיקרון הקרוב ביותר.

פריזמת הצבעים של הובלו. מקור - TimeandWatches.
פריזמת הצבעים של הובלו. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

אנחנו מקווים שאתם כבר מבינים שזה הולך לעלות לנו הרבה, כן? השעון החדש של הובלו, רפרנס 909.QDRB.1120.LR, מגיע במהדורה מוגבלת של 8 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 211 אלף דולרים.

MP-09 ריינבו. מקור - TimeandWatches.
MP-09 ריינבו. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

למזלנו, אין לנו 211 אלף דולרים פנויים כדי להתלבט אם לרכוש את השעון הזה ולא בטוח שגם אם היו לנו, היינו רצים לרכוש את השעון הזה. אבל תודו שאי אפשר להתעלם מהיצירתיות והיכולות המרשימות של הובלו ויודעים מה? אפילו להעריך אותן.

למידע נוסף על השעון באתר של הובלו.