הובלו ממשיכה את שיתוף הפעולה שלה עם האמן היפני טאקאשי מורקמי עם שעון חדש – MP-15 טקאשי מורקמי טורביון ספיר. בהובלו מספרי כי מדובר בשעון שהוא שעון המהדורה המוגבלת הראשון מבית החברה עם טורביון מרחף מרכזי, אם כי אם תשאלו אותנו, סביר להניח שמה שתזכרו מהשעון הזה זה את המראה המיוחד שלו – גוף העשוי מזכוכית ספיר בצורת פרח. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר – מפרט טכני

גוף השעון החדש של הובלו מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 13.4 מ״מ, כשהוא עשוי מזכוכית ספיר. את הגוף המרכזי מקיפים 12 עלי כותרת, עשויים גם הם מזכוכית ספיר, כשהשעון מגיע עם רצועת גומי לבנה שמשתלבת בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון.

MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר. מקור - הובלו.
MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר. מקור – הובלו.

במרכז לוח השעון – טורביון מעופף מרכזי, כשכאמור, מדובר במנגנון הראשון של הובלו עם טורביון מרחף מרכזי.

גוף שעון עשוי מזכוכית ספיר. מקור - הובלו.
גוף שעון עשוי מזכוכית ספיר. מקור – הובלו.

מסביב לטורביון, אנו מוצאים 12 אינדקסים דקים בצבע לבן, המבטיחים קריאות מושלמת של השעון ביום ובלילה, הודות למילוי הסופר לומינובה שלהם.

MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר. מקור - הובלו.
MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר. מקור – הובלו.

מסביב לטורביון, כשהן מרחפות מעל האינדקסים, אנו מוצאים את מחוגי השעון – משולש קטן בצבע לבן לתצוגת השעות ומחומש בצורת יתד, ארוך וצר, המשמש כמחוג הדקות. מעל הטורביון אנו מוצאים זוג עיניים נוצצות וחיוך רחב, אחד מהאלמנטים העיצוביים המזוהים עם מורקמי, כשהם שוברים מעט את המראה האלגנטי כל כך של השעון הזה ומוסיפים לו קריצה קלילה.

MP-15 טאקאשי מורקמי טורביון ספיר – מנגנון

בתוך השעון משלבת הובלו את קליבר HUB9015. כאמור, מדובר במנגנון טורביון מרכזי, הראשון מסוגו מבית הובלו. ה-HUB9015 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 3 הרץ (קצב של 21,600 ויברציות לשעה) כשהוא מספק רזרבת כוח מרשימה של 150 שעות – כמעט שבוע שלם.

המנגנון בגב השעון. מקור - הובלו.
המנגנון בגב השעון. מקור – הובלו.

רוצים למתוח את קפיץ השעון במלואו? הובלו ייצרה סטיילוס מיוחד שמסופק עם השעון ותוכנן במיוחד עבורו, אותו ניתן להטעין באמצעות שקע USB. את הסטיילוס ממקמים על הכתר של השעון הממוקם בשעה 3, כשהוא בנוי במיוחד כדי להתאים לצורת הכתר. הסטיילוס מסתובב 100 סיבובים בצורה חלקה ובקלות, עד ששני תופי הטורביון נמתחים במלואם.

הכתר של השעון. מקור - הובלו.
הכתר של השעון. מקור – הובלו.

אז מה חדש בעצם?

טאקאשי מורקמי הוא אמן יפני פורה בן זמננו. מורקמי ידוע ביצירות הגדולות והצבעוניות שלו, המציגות דמויות מאנגה ואנימה, כמו גם מוטיבים מסורתיים מהתרבות היפנית. העבודות של מורקאמי, שנולד בשנת 1962, מוצגות במוזיאונים ברחבי העולם והוא זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס פרביז׳ה לאמנות, כשהוא נחשב לאחד האמנים החשובים ביותר ביפן ובעולם.

טאקאשי מורקמי. מקור - ויקיפדיה.
טאקאשי מורקמי. מקור – ויקיפדיה.

מורקמי ידוע ביצירת המונח ״סופר שטוחים״, המתייחס לעבודות שלו, המאופיינות בדמויות שטוחות וצבעוניות, כשהעבודות שלו נחשבות לעיתים קרובות כביטוי של תרבות הפופ היפנית. כאמור, השעון החדש הוא שעון נוסף בסדרת שיתופי הפעולה של מורקמי עם הובלו, כשהשעונים שהוא מציג עם הובלו משלבים בעיצוב שלהם פרח, כשהפעם גוף השעון כולו מגיע בצורת פרח.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו, רפרנס 915.JX.4802.RT, מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 316 אלף דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

כשאנחנו מדברים על שעוני יוקרה מהחברות המובילות בעולם, פעמים רבות אנחנו מתייחסים אליהם כאל יצירות מופת. השעון החדש של הובלו הוא לגמרי יצירת מופת או אם תרצו לחדד ולדייק – יצירת אומנות. אז כשמדובר ביצירות אומנות, אנחנו מאמינים שאתם מבינים שאין באמת תג מחיר שיכול לבטא את הערך המדויק שלה, אבל עם זאת – איזה עוד מוצר יכול לאפשר לכם להסתובב איתו על היד ולספר – מדובר ביצירות אומנות של טאקאשי מורקמי?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.