אין הרבה יצרניות שעונים בעולם שעוני היוקרה עם קשר הדוק יותר לעולם הימי מאשר יוליס נרדין. לאורך שנים רבות החברה משיקה שעוני כרונומטר ימיים נהדרים. ההיסטוריה הימית של החברה מתחילה עוד בשנת 1846, כשבשיאה, בשנות החמישים של המאה הקודמת, יוליס נרדין סיפקה מעל ל-50 חילות ים וחילות סוחרים שעוני כרונומטר ימיים – שעוני סיפון ימיים מדויקים במיוחד. השבוע השיקה יוליס נרדין שעון צלילה חדש, Ocean Race Diver כרונוגרף. השעון מגיע לציון העובדה שיוליס נרדין היא מודדת הזמן הרשמית של מירוץ ה-Ocean Race – מירוץ הנחשב לאתגר השיט הקבוצתי הארוך ביותר והקשה ביותר, כשהוא מתנהל, מאז השקתו בשנת 1973, לאורך לא פחות מ-60,000 ק״מ. מוזמנים להכיר את השעון החדש (וגם על קצה המזלג את ה-Ocean Drive) ביחד איתנו.

Ocean Race Diver כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף העשוי מטיטניום בטיפול DLC שחור, בקוטר של 44 מ״מ. הבזל של השעון עשוי מסגסוגת פחמן עם תבנית ייחודית לכל בזל ועם סקאלת צלילה.

Ocean Race Diver כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
Ocean Race Diver כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח שחור בגימור התזת חול, כשעליו אנו מוצאים שלושה לוחות קטנים, בתצורת 3-6-9. הלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, הלוח בשעה 6 הוא כרונוגרף ה-12 שעות, כשהלוח בשעה 9 הוא לוח השניות הקטן של השעון.

הגימורים בלוח השעון. מקור - Monochrome Watches.
הגימורים בלוח השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם אינדקסים לבנים עבים ועם נגיעות של הצבע הכחול במחוגי השעון ובסקאלת הדקות מסביב ללוח, כשבלוח הקטן בשעה 6 אנו מוצאים בתחתית שלו את חלונית התאריכון. בלוח בשעה 9 אנו מוצאים את הכיתוב 1846, השנה שבה נוסדה יוליס נרדין.

Ocean Race Diver כרונוגרף – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-150 של יוליס נרדין. מנגנון כרונוגרף אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

גב השעון עם לוגו 50 השנים למירוץ. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון עם לוגו 50 השנים למירוץ. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם מנגנון בריחה סיליקוני, כשהוא מכיל 318 רכיבים. על הגב השקוף של השעון, דרכו ניתן לראות את המנגנון, אנו מוצאים את לוגו ה-50 של מירוץ ה-Ocean Drive.

אז מה חדש בעצם?

המהדורה ה-14 של ה-Ocean Race, אחד המירוצים המפרכים בעולם יצאה לדרך באליקנטה שבספרד ב-14 בינואר 2023. לאורך המסלול עגנו המשתתפים בתשע ערים שונות מסביב לעולם במשך שישה חודשים, כשהן יסיימו אותו בגנואה ביוני. בימים אלו הקבוצות יצאו לשלב החמישי שלהן, מניופורט, רוד איילנד אל ארהאוס שבדנמרק.

גוף טיטניום בגימור DLC שחור. מקור - Monochrome Watches.
גוף טיטניום בגימור DLC שחור. מקור – Monochrome Watches.

יוליס נרדין ניצלה את העצירה של הקבוצות ברוד איילנד ואת התאריך החגיגי – 50 שנים למירוץ ה-Ocean Drive וחשפה את השעון החדש, שמגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. יוליס נרדין היא מודדת הזמן הרשמית של המקטעים השונים של המירוץ, כמו גם של אתגר מהירות ה-24 שעות במירוץ, במסגרתו הצוות שעובר את המרחק הגדול ביותר תוך 24 שעות מנצח.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין, רפרנס 1503-170LE-2A-TOR/3A, מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. השעון יגיע עם רצועת גומי שחורה עם לוחית קרמית שחורה ועליה הלוגו של ה-Ocean Race. תג המחיר של השעון עומד על 16,000 אירו. 

השורה התחתונה

שעון נוסף שממשיך את המורשת העשירה של יוליס נרדין בעולם שעוני הצלילה, כשהפעם לשם שינוי מדובר בכרונוגרף צלילה, בחירה מתבקשת לאור החיבור למירוץ ה-Ocean Drive והעובדה שיוליס נרדין היא מודדת הזמנים הרשמית של המירוץ.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יוליס נרדין.