בשבוע שעבר הכרנו את הסיפור המעניין שעומד מאחורי המכירה הפומבית ONLY WATCH. מכירה פומבית של שעוני יוקרה ייחודיים באמת, כשכמעט כל ההכנסות (99 אחוזים מההכנסות) מועברות לארגוני מחקר. האירוע מתקיים אחת לשנתיים והוא הפך לאחד האירועים החשובים והבולטים בעולם שעוני היוקרה. בשבוע שעבר הכרנו בין היתר גם את השעונים היקרים ביותר שנמכרו במכירה האחרונה, שהתקיימה לפני כשבועיים. היום נכיר עוד כמה מהשעונים המיוחדים שנמכרו במכירה הפומבית הזאת. ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים, מוזמנים להכיר אותם ביחד עם הגורו.

ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים

בשבוע שעבר הכרנו את השעונים היקרים ביותר שנמכרו במסגרת המכירה הפומבית. באופן לא מפתיע, השעונים הללו מגיעים מהשמות הגדולים והמובילים בתעשייה – פטק פיליפ, אודמר פיגה, F.P Journe ועוד. היום נכיר שעונים שהגיעו לתג מחיר זול יותר, כשלרוב הם מגיעים משמות מוכרים פחות או אם תרצו – גדולים פחות מהשמות ברשימה בשבוע שעבר. אבל כפי שתוכלו לראות מיד, אם לא נגיד לכם מי עומד מאחורי השעון, בהחלט ייתכן כי הייתם זורקים חלק מהשמות הגדולים ביותר בתעשייה.

זה רק מראה לנו כמה יצרניות השעונים באמת מתאמצות לשלוח את השעונים המיוחדים ביותר למכירה הזאת וכמה הן משקיעות בפיתוח וייצור השעונים הללו. קריאה נעימה.

מוריס לקרואה AIKON Master Grand Date

סדרת האייקון של מוריס לקרואה היא סוג של הומאז’ לרויאל אוק. אבל אנחנו די בטוחים שאם היינו מסירים את לוגו החברה, יכולתם בקלות לחשוב שמי שעומדת מאחורי השעון הזה היא דווקא אודמר פיגה. 

שעון שמגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי DLC שחור בקוטר 47 מ”מ. בתוך השעון אנו מוצאים לוח כתום, כשבפינה אחת של השעון, בין השעות 7 ל-9 אנו מוצאים משהו שנראה במבט ראשון כמו טורביון. אבל מבט מעמיק יותר חושף בפנינו כי מדובר בגלגל האיזון של השעון.

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - האייקון של מוריס לקרואה. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – האייקון של מוריס לקרואה. מקור – Watchilove.

בצד הימני של לוח השעון אנו מוצאים לוח שעות קטן ומתחתיו לוח שניות. בפינה השמאלית העליונה של לוח השעון אנו מוצאים חלונית תאריכון כפולה (Big Date) שמשלימה בצורה נהדרת את המראה המיוחד של השעון. 

לוח כתום שנראה כאילו עם מנגנון טורביון. מקור - Watchilove.
לוח כתום שנראה כאילו עם מנגנון טורביון. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם קליבר ML331 של החברה, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 50 שעות. המנגנון נגלה אלינו מבעד לגב השקוף של השעון במלוא הדרו ויופיו. 

מנגנון מיוחד בגימור מרשים. מקור - Watchilove.
מנגנון מיוחד בגימור מרשים. מקור – Watchilove.

ההערכות הראשוניות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 12 ל-18 אלף פרנקים שוויצריים. בסוף המכירה הוא נמכר בסכום של 30,000 פרנקים שוויצריים. 

טאג הויר “Dark Lord” 

טאג הויר בחרה לשלוח שעון מונקו מיוחד שלה, בגוף העשוי מפחמן. השעון מגיע עם גימורים בעבודת יד בתוך הגוף האייקוני המרובע של שעוני המונקו. 

לוח השעון מגיע עם נגיעות של כתום וצהוב, כשבחלק האחורי של השעון אנו מוצאים את את קליבר הויר 02. מנגנון אוטומטי מבית טאג הויר עם רזרבת כוח של 80 שעות. 

שעון מרהיב בגוף מיוחד. מקור - Watchilove.
שעון מרהיב בגוף מיוחד. מקור – Watchilove.

גם במנגנון אנו רואים עיטורים שנעשו בעבודת יד, כמו צביעת הרוטור בצבע אדום-כתום וגימורים מעניינים למשטחים השונים של המנגנון. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - ה-DARK LORD של טאג הויר. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – ה-DARK LORD של טאג הויר. מקור – Watchilove.

להשלמת המראה המיוחד של השעון, טאג הויר ייצרה במיוחד רצועת עור שנראית כאילו היא עשויה מפלדת אל-חלד, עם “חוליות” המוטבעות בעור. 

הרכיבים המיוחדים של השעון. מקור - Watchilove.
הרכיבים המיוחדים של השעון. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם רצועת עור נוספת, חלקה, בצבע שחור. ההערכות הראשוניות ניבאו כי השעון יימכר בסכום שבין 50 ל-100 אלף פרנקים שוויצריים. בסופה של המכירה, השעון נמכר בתג מחיר של 290 אלף פרנקים שוויצריים.

צ’אפק Antarctique Rattrapante “Sunrise”

יצירת מופת הורולוגית מבית צ’אפק. שעון כרונוגרף SPLIT SECONDS, עם מונופושר. כל זה מגיע עם לוח סקלטון בגימור מדורג, בצבעים המדמים את הזריחה. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - היצירה של צ'אפק. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – היצירה של צ’אפק. מקור – Watchilove.

בשעה 4 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות וממולו את מחוג השניות הקטן של השעון. 

לוח סקלטון כתום. מקור - Watchilove.לוח סקלטון כתום. מקור - Watchilove.
לוח סקלטון כתום. מקור – Watchilove.

בגב השעון השקוף אנו מוצאים את המנגנון המיוחד, מנגנון אוטומטי בגימור מרהיב עם רוטור סקלטון. 

המנגנון מבעד לגב השקוף. מקור - Watchilove.
המנגנון מבעד לגב השקוף. מקור – Watchilove.

ההערכות הראשוניות היו כי השעון יגרוף סכום שבין 60 ל-90 אלף פרנקים שוויצריים. בפועל, השעון נמכר בסכום של 240 אלף פרנקים שוויצריים.

לואי מונה Memoris Spirit 

עוד יצירת מופת מרהיבה שאפשר לשייך בקלות למותגים כמו פטק פיליפ, אודמר פיגה או כל שם גדול אחר. אנחנו לא באים לזלזל כמובן במותג לואי מונה, אבל השעון הזה נראה באמת כמו משהו מליגה אחרת. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - היצירה של לואי מונה. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – היצירה של לואי מונה. מקור – Watchilove.

גם כאן מדובר בשעון כרונוגרף. השעון מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5 בקוטר של 40.7 מ”מ. בתוך השעון אנו מוצאים לוח סקלטון, כשתצוגת השעות מופיעה בלוח קטן בשעה 6. 

מנגנון עם רוטור מרהיב. מקור - Watchilove.
מנגנון עם רוטור מרהיב. מקור – Watchilove.

בשעה 3 אנו מוצאים כרונוגרף 30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות של השעון. לוח הסקלטון מגיע עם רקע בצבע כחול, כשגם כאן מדובר בכרונוגרף בעל כפתור יחיד. גב השעון מרהיב לא פחות, עם רוטור בגימור גיליוצ’ה בצבע כחול ולוגו המותג לואי מונה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. 

המפרט הטכני של המנגנון. מקור - Watchilove.
המפרט הטכני של המנגנון. מקור – Watchilove.

ההערכות הראשוניות היו כי השעון יגרוף סכום שבין 28 ל-40 אלף פרנקים שוויצריים. השעון נמכר בתג מחיר סופי של 80 אלף פרנקים שוויצריים. 

בלנפיין Tribute to Fifty Fathoms No Rad 

בניגוד ליצרניות שעונים אחרות, בבלנפיין הלכו על בטוח ובצנוע. בלנפיין בחרה לשלוח למכירה הפומבית מהדורה מוגבלת (שעון בודד, כמו כל השעונים ב-ONLY WATCH) בסדרת הפיפטי פטומס המפורסמת של החברה. 

השעון של בלנפיין. מקור - Watchilove.
השעון של בלנפיין. מקור – Watchilove.

השעון הוא שעון מחווה לשעון צלילה אייקוני של בלנפיין משנות השישים של המאה הקודמת, שהיה בשימוש בעיקר אצל הצי הגרמני ובמיוחד אצל יחידות הצוללנים הקרביים שלו. השעון מגיע עם הלוגו האייקוני “NO RADIATION” בשעה 6, כשהוא מסמל את סופה של תקופה שבה השתמשו בחומרים רדיואקטיביים זרחניים כחומרי תאורה בלוח השעון ומחוגי השעון. 

השעון של בלנפיין. מקור - Watchilove.
השעון של בלנפיין. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם בזל קרמי שחור ועליו אינסרט בצבע כתום וינטאג’י. גם מחוגי השעון ואינדקסי השעות מגיעים באותו גוון. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 1154 של בלנפיין, מנגנון אוטומטי עם רוטור ועליו הכיתוב ONLY WATCH, כשהמנגנון מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 4 ימים. 

רוטור השעון עם הכיתוב ONLY WATCH. מקור - Watchilove.
רוטור השעון עם הכיתוב ONLY WATCH. מקור – Watchilove.

ההערכות הראשוניות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 12 ל-18 אלף פרנקים שוויצריים. השעון הכפיל פי 10 את ההערכות הללו, כשהוא נמכר בסכום של 130 אלף פרנקים שוויצריים!

ג’יררד פרגו The Casquette

שעון שבמבט ראשון נראה כמו יצירה של URWERK. אבל חובבי שעונים עם ידע בהיסטוריה של המותג ג’יררד פרגו בוודאי יזהו את השעון האייקוני של החברה משנות השבעים של המאה הקודמת. 

שיתוף פעולה בין ג'יררד פרגו לבאמפורד הלונדונית. מקור - Watchilove.
שיתוף פעולה בין ג’יררד פרגו לבאמפורד הלונדונית. מקור – Watchilove.

ג’יררד פרגו פנתה לסדנת עיצוב השעונים הלונדונית באמפורד כדי שתייצר ביחד איתה את השעון, שאולי מגיע כמחווה לשעון אייקוני משנות השבעים של המאה הקודמת, אבל נראה כמו משהו עתידני לחלוטין. 

שיתוף פעולה בין ג'יררד פרגו לבאמפורד הלונדונית. מקור - Watchilove.
שיתוף פעולה בין ג’יררד פרגו לבאמפורד הלונדונית. מקור – Watchilove.

גוף השעון עשוי מסגסוגת פחמן וטיטניום דרגה 5, עם לחצנים מטיטניום. גב השעון עשוי גם הוא מטיטניום דרגה 5 ועליו הכיתוב ONLY WATCH. ג’יררד פרגו משלבת בשעון רצועת עור עגל בגימור דמוי עור תנין, עם אבזם מטיטניום דרגה 5. 

מנגנון קוורץ עם תצוגת LED דיגיטלית. מקור - Watchilove.
מנגנון קוורץ עם תצוגת LED דיגיטלית. מקור – Watchilove.

גולת הכותרת של השעון – המנגנון שלו. מנגנון קוורץ! קליבר GP03980 של ג’יררד פרגו עם תצוגת LED דיגיטלית המתחבאת בתוך גוף השעון וגלויה רק כלפי עונד השעון. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - השעון של ג'יררד פרגו. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – השעון של ג’יררד פרגו. מקור – Watchilove.

ההערכות הראשוניות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 10 ל-20 אלף פרנקים שוויצריים. בפועל, הוא נמכר בסכום של 80 אלף פרנקים שוויצריים. 

D.Candaux & Saturno DC7 Genesis Piece 

מותג שמרבית חובבי השעונים אולי לא כל כך מכירים, מספק לנו את אחד השעונים הצבעוניים ביותר ב-ONLY WATCH 2021. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - שעון ה-"בראשית". מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – שעון ה-“בראשית”. מקור – Watchilove.

שיתוף פעולה בין יצרן השעונים David Candaux והאומן Saturno. מפגש מקרי בין השניים גילה כי שניהם עובדים על יצירה בשם “Genesis” – בראשית. השניים החליטו כי לא מדובר בצירוף מקרים, אלא ממש בסימן משמיים. האומן Saturno היה אחראי לצביעה או אם תרצו לציור המרהיב על לוח השעון, בו אפשר למצוא את הנחש הקדמוני ואלמנטים נוספים מבריאת העולם. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - שעון ה-"בראשית". מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – שעון ה-“בראשית”. מקור – Watchilove.

יצרן השעונים David Candaux יצר מנגנון חדש במיוחד עבור השעון הזה, קליבר 1700. המנגנון החדש מציע תצוגה סימטרית, עם טורביון בשעה 12 ומתחתיו מחוגי השעון. גם כאן גב השעון השקוף מאפשר לנו הצצה אל המנגנון המרהיב, עם הכיתוב ONLY WATCH, כפי שכבר יכולתם לנחש, כשהשעון מגיע עם שתי רצועות בד – כתומה וסגולה. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - שעון ה-"בראשית". מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – שעון ה-“בראשית”. מקור – Watchilove.

באופן די מפתיע, השעון הזה נמכר בסכום די קרוב להערכות הראשוניות שלו. ההערכות הראשוניות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 120 ל-160 אלף פרנקים שוויצריים. בפועל, הוא נמכר בסכום של 150 אלף פרנקים שוויצריים.

זניט X Felipe Pantone – דפיי טורביון כפול

יצירת מופת הורולוגית וצבעונית במיוחד מבית זניט. שעון שמגיע עם שני מנגנוני טורביון, הממוקמים אחד מעל השני בשעות 8 ו-10 בלוח השעון. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - שעון הטורביון הכפול של זניט. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – שעון הטורביון הכפול של זניט. מקור – Watchilove.

זניט השיקה גרסה של השעון הזה בתחילת 2021, בשיתוף פעולה עם האמן הספרדי-ארגנטינאי פליפה פנטון. האומן, יליד 1986, מתאפיין בעבודות צבעוניות ובאומנות קינטית, עם נגיעות מעולם הגרפיטי והעיצוב. סימן ההיכר שלו הוא השימוש בצבעים בולטים. 

ONLY WATCH 2021 - השעונים המעניינים - שעון הטורביון הכפול של זניט. מקור - Watchilove.
ONLY WATCH 2021 – השעונים המעניינים – שעון הטורביון הכפול של זניט. מקור – Watchilove.

אמרנו שזניט השיקה גרסה כזאת של השעון בתחילת 2021? אז לא בדיוק. במבט ראשון זה נראה כמו שחזור של השעון ממרץ 2021, אבל בשעון המקורי קיבלנו במקום שני מנגנוני טורביון, שני גלגלי איזון הממוקמים אחד מעל השני.

שעון הפליפה פנטון הראשון של זניט. מקור - Ablogtowatch.
שעון הפליפה פנטון הראשון של זניט. מקור – Ablogtowatch.

כאן בעצם סיפקה זניט גרסה מתקדמת ויוקרתית הרבה יותר של השעון הזה, כשגוף השעון עשוי מזכוכית ספיר שקופה, כשהשעון מגיע עם רצועת גומי שחורה המשלימה את המראה שלו בצורה נהדרת. ההערכות הראשוניות היו כי השעון הזה יימכר בסכום שבין 180 ל-200 אלף פרנקים שוויצריים. בסיומה של המכירה הוא גרף סכום של 480 אלף פרנקים שוויצריים. 

למידע נוסף על ONLY WATCH ולכל דגמי השעונים שהשתתפו במכירה השנה.