בשנים האחרונות מוריס לקרואה התפרסמה בעיקר הודות לסדרת שעוני הספורט שלה, שעוני הריביירה, כשנדמה שהסדרות האחרות של החברה, קצת נשכחו. כנראה שבמוריס לקרואה החליטו להחזיר לתודעה סדרות נוספות של שעונים שלה, כשהיא משיקה בימים אלו את הדור השני של שעוני הצלילה שלה בסדרת שעוני ה-Pontos S. השעונים החדשים מגיעים עשור לאחר השקת הדור הראשון של השעונם הללו בשנת 2013, אתם מוזמנים להכיר את השעונים החדשים – Pontos S Diver – ביחד איתנו.

Pontos S Diver – מפרט טכני

השעונים החדשים של מוריס לקרואה מגיעים בגוף בקוטר של 42 מ״מ. לראשונה, מוריס לקרואה תציע שעון גם בגוף העשוי מברונזה, מלבד שעונים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד.

Pontos S Diver. מקור - TimeandWatches.
Pontos S Diver. מקור – TimeandWatches.

בניגוד לשעוני צלילה בעיצוב קלאסי, עם בזל צלילה חיצוני מסתובב, ה-Pontos S מגיעים עם בזל פנימי, בו ניתן לשלוט באמצעות הכתר הנוסף הממוקם בשעה 2.

Pontos S Diver. מקור - TimeandWatches.
Pontos S Diver. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם לוח נקי, עם אינדקסים בולטים עם סופר לומינובה, כששני דגמי פלדת האל-חלד מגיעים עם לוח לבן עם נגיעות של כחול ולוח שחור עם נגיעות של לבן-כתום.

Pontos S Diver. מקור - TimeandWatches.
Pontos S Diver. מקור – TimeandWatches.

דגם הברונזה מגיע עם לוח כחול, עם נגיעות של צבע זהב. בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון שמגיע בצבע זהה ללוח השעון. מעל הלוח אנו מוצאים את בזל הצלילה, המאפשר מדידת הזמן שחלף בזמן צלילה מתחת למים.

Pontos S Diver – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר ML 115 של מוריס לקרואה. קליבר ML 115 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. במוריס לקרואה מספרים כי המנגנון פותח ביחד עם סליטה, כך שסביר להניח כי מדובר במנגנון המבוסס על קליבר SW200.

שעוני צלילה עם בזל פנימי. מקור - TimeandWatches.
שעוני צלילה עם בזל פנימי. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

את השעונים החדשים פיתחה מוריס לקרואה ביחד עם מי שהיא מגדירה ״ידידת המותג״ – לידיה ליג׳יץ׳ (Lidija Lijic) הקרואטית. ליג׳יץ׳ היא אלופת עולם בצלילה חופשית המחזיקה בשיא השהייה מתחת למים, במשך 5 דקות ו-43 שניות. ליג׳יץ׳, ילידת ספליט, החלה לצלול צלילה חופשית בגיל 16 והפכה במהירות לאחת הצוללות החופשיות המובילות בעולם. ב-2005 היא קבעה את שיא העולם הראשון שלה בצלילה חופשית עם הפסקת נשימה סטטית של 7 דקות ו-20 שניות. מאז היא המשיכה לקבוע ארבעה שיאי עולם נוספים בצלילה חופשית. בנוסף, היא מחזקה בשיא גינס בהפסקת נשימה מתחת לקרח. כשהיא לא צוללת מתחת לקרחונים או עוצרת את נשימתה, ליג׳יץ׳ היא גם טייסת ואדריכלית!

מגוון רחב של רצועות. מקור - TimeandWatches.
מגוון רחב של רצועות. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

דגם הברונזה, רפרנס PT6248-BRZ0B-430-4, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. הוא יגיע עם שתי רצועות – רצועת עור וינטאג׳י בצבע כחול-כהה ורצועת גומי נוספת, גם היא בצבע כחול כהה. תג המחיר של דגם הברונזה עומד על 2,650 אירו. שני דגמי פלדת האל-חלד – רפרנס PT6248-SS00L-330-J (שחור-כתום) ורפרנס PT6248-SS00L-130-4​ (לבן-כחול) יגיעו במחיר של 2,100 אירו. מוריס לקרואה תשווק את השעונים הללו עם מגוון רצועות – רצועות גומי בשחור, לבן, כתום וכחול ורצועות בד בכחול ושחור.

סופר לומינובה באינדקסים ומחוגי השעון. מקור - TimeandWatches.
סופר לומינובה באינדקסים ומחוגי השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעוני צלילה במראה מיוחד מבית מוריס לקרואה, שמזכירים לנו ששעוני צלילה לא חייבים להיראות כמו הסאבמרינר. עם תג מחיר אטרקטיבי ומגוון רחב של צבעים, השעונים הללו מגיעים בדיוק בזמן לקיץ.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של מוריס לקרואה.