נאומי אואמורה היה חוקר יפני מפורסם שהתפרסם בעיקר הודות לעובדה שאהב לצאת להרפתקאות לבדו. אומורה היה האדם הראשון שהגיע לבדו לקוטב הצפוני, האדם הראשון שחצה את האמזונס לבדו והאדם הראשון שטיפס לבדו אל פסגת הר הדנאלי. אואמורה, שנולד בשנת 1941, חצה את גרינלנד בשנת 1976 אל עבר אלסקה, על מזחלת כלבים, כשהוא משתמש באחד השעונים המפורסמים ביותר של סייקו, רפרנס 6105 ״קפטן וילארד״ האגדי. אואמורה נעלם ב-13 לפברואר 1984 כשניסה לעלות לבדו אל פסגת הדנאלי בחורף, יום לאחר יום הולדתו ה-43. במסגרת גל ההשקות של סייקו בשבוע שעבר, השיקה סייקו שעון חדש במחווה לאואמורה – Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069 – מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 13 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069. מקור - Watches By Sjx.
Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069. מקור – Watches By Sjx.

בהשראת רפרנס 6105 וההרפתקאות של אואמורה, השעון החדש מגיע עם לוח עם מוטיב הרים וציפוי בצבע כחול על בזל השעון והכתר של השעון, הממוקם בשעה 4.

תחריט ההרים על לוח השעון. מקור - Watches By Sjx.
תחריט ההרים על לוח השעון. מקור – Watches By Sjx.

השעון מגיע כאמור עם לוח לבן בגימור מחוספס, עליו אנו מוצאים תבנית-מוטיב של הרים, עם אינדקסים גדולים, כשבשעה 4 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. הבזל של השעון מגיע עם צבע שחור בחלק העליון שלו, כשבחלק התחתון שלו הוא צבוע כאמור בכחול. הצבעים הללו מהווים מחווה להרפתקאות של אואמורה.

Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069 – מנגנון

סייקו משלבת בשעונים החדשים את קליבר 8L35 שלה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. ה-8L35 פותח במיוחד לשימוש בשעוני הצלילה המובילים שלה, כשהוא מורכב בעבודת יד, כדי להבטיח רמה גבוהה יותר של איכות ותשומת לב לפרטים.

המנגנון של השעון. מקור - Watches By Sjx.
המנגנון של השעון. מקור – Watches By Sjx.

אז מה חדש בעצם?

סייקו השיקה לאורך השנים מספר מהדורות במחווה לרפרנס 6105, כולל שעון במחווה לאואמורה, אבל ה-SLA069 מגיע עם מספר מאפיינים יחודיים שהופכים אותו למהדורה מיוחדת באמת. סייקו בחרה לשלב בלוח הלבן של השעון את פסגת המון בלאן, כפי שהיא נשקפה מהמקום שבו אואמורה החל את הטיפוס שלו אל פסגת ההר המפורסם. בסייקו התנסו במספר טכניקות של תחריט וגימור המשמשות ליצירת הצללית וקווי המתאר של מון בלאן, כמו גם במספר מיקומים שונים עבור ההר על לוח השעון, עד שבסופו של דבר נבחר המיקום המדויק וטכניקת התחריט המיוחדת שתבטיח שהמון בלאן יישאר צלול וחי מכל זווית ראיה.

הבזל והכתר הצבועים בכחול. מקור - Watches By Sjx.
הבזל והכתר הצבועים בכחול. מקור – Watches By Sjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו יגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. סייקו מציידת את השעון בצמיד העשוי מפלדת אל-חלד. תג המחיר של השעון עומד על 2,900 דולרים.

Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069. מקור - Watches By Sjx.
Prospex 1970 Naomi Uemura SLA069. מקור – Watches By Sjx.

השורה התחתונה

מחווה מיוחדת של סייקו לחוקר היפני המפורסם שעקבותיו אבדו כאמור יום לאחר יום ההולדת ה-43 שלו. כפי שציינו, סייקו כבר השיקה מספר מחוות לשעון האגדי קפטן וילארד שלה ואפילו מחווה לאואמורה, אבל אתם יודעים מה, עם שעון כל כך מיוחד, אנחנו לא באמת מתלוננים.

למעבר לאתר של סייקו.